Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2023-09-04

Witaj szkoło!

   Wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia! Rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024!

  Wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy sukcesów, pozytywnej energii oraz nowych umiejętności. Naszym najmłodszym przedszkolakom życzymy radości z odkrywania świata oraz wielu kolegów i koleżanek!

   Powodzenia w nowym roku szkolnym 2023/2024.

2023-09-04

Harmonogram przywozów i odwozów

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym świetlica jest dostępna dla uczniów od godz. 6.30 do 16.30.

Rodzice dzieci korzystających z opieki w świetlicy we wczesnych godzinach porannych i popołudniowych, są zobowiązani do osobistego przywiezienia i odbioru ich ze szkoły.

Dowóz i odwóz odbywa się wg ustalonego harmonogramu.

2023-08-31

Inaguracja roku szkolnego 2023/2024

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!

       Informujemy, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września o godzinie 10.00 w hali sportowej. Przed rozpoczęciem, o godz. 9.00 w kościele w Zaleskich zostanie odprawiona Msza święta.

Szczegółowy harmonogram przywozu i odwozu w załączniku.

2023-08-24

Uwaga!

Szanowni Rodzice uczniów dojeżdżających do szkoły!

Prosimy o wypełnienie wniosku  o  zapewnienie  przejazdu środkami publicznymi. Uzupełniony dokument należy złożyć w sekretariacie szkoły.

2023-08-21

Dożywianie dzieci w roku szkolnym 2023/2024

           Drodzy Rodzice/Opiekunowie chętni na dożywianie Dzieci/Uczniów w roku szkolnym 2023/2024, prosimo wypełnienie umowy i dostarczenie do sekretariatu szkoły w dniach roboczych w godzinach 7.30 – 15.00. W przypadku wyrażenia chęci dożywiania od miesiąca września wypełnioną umowę (w dwóch egzemplarzach) należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do dnia 4 września 2023 r. osobiście lub mailowo (intendent@spzaleskie.pl). Wersję papierową można pobrać w sekretariacie szkoły.  Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z umową stołówki szkolnej na rok 2023/2024, ponieważ zmianie uległy terminy odpłatności za dożywanie w poszczególnych miesiącach.
       Stawka żywieniowa pozostaje bez zmian tj. oddział przedszkolny – 4,00 zł, klasy I - III  - 5,00 zł, klasy IV - VIII -  6,20 zł.  

2023-07-01

Wyjazdy nad Jezioro Bobięcińskie w okresie wakacji w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego ,,Pomorskie Żagle Wiedzy"

       Ostatnią aktywnością w ramach projektu „Poszerzamy horyzonty wiedzy – kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów Szkół podstawowych w Gminie Miasto Ustka, Gminie Miastko i Gminie Ustka w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego Pomorskie Żagle Wiedzy” były 7-dniowe wyjazdy nad Jezioro Bobięcińskie w okresie wakacji. Wyjazdy te zwieńczyły cały projekt.

2023-06-30

W "Akademii Bezpiecznego Puchatka"

             W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła uczestniczyła w profilaktycznym programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Reprezentowali ją uczniowie klasy I z wychowawczynią – Kamilą Jaskólską. "Akademia Bezpiecznego Puchatka" to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.  Nasza placówka zrealizowała wszystkie elementy programu i otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz dyplomy dla uczniów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego realizację.

2023-06-27

Wyprawka przedszkolaka i pierwszoklasisty na rok szkolny 2023/2024

         W co zaopatrzyć przedszkolaka i pierwszoklasistę? Jakie podręczniki i przybory szkolne będą potrzebne do nauki w nowym roku szkolnym? Informacje dla rodziców już dostępne w załącznikach.

2023-06-25

Życzenia na wakacje

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Dziękując za cały rok szkolny pełen trudów i wyzwań, życzymy wszystkim, aby tegoroczne wakacje
były spokojne, bezpieczne, pełne radosnych przeżyć i niesamowitych przygód.
By sprzyjały poznawaniu interesujących miejsc i zawieraniu nowych znajomości.

Uważajcie na siebie i wracajcie szczęśliwie ze swoich wakacyjnych podróży.
Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej w Zaleskich

2023-06-24

Żegnaj, szkoło! Czas na wakacje!

       Dnia 23 czerwca po raz ostatni przed wakacjami zabrzmiał dzwonek, a w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, aby podsumować miniony rok szkolny. Był on pełen wytężonej pracy i wielu sukcesów. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe, zaś rodzice listy gratulacyjne. Nie zabrakło także kwiatów i podziękowań dla pana dyrektora oraz nauczycieli. Nadeszła pora na zasłużony wypoczynek - koniec nauki, obowiązków i wczesnego wstawania. Szkolne plecaki można zamienić na wakacyjne walizki, a przybory i książki odłożyć na półki. Lato czeka!

2023-06-22

Pożegnanie absolwentów rocznika 2022/2023

           W tym roku szkolnym mury naszej szkoły opuściło 19 absolwentów. Podczas części oficjalnej wójt Gminy Ustka, pani Anna Sobczuk – Jodłowska, nagrodziła Sebastiana Sasko, wyróżniającego się w nauce i zachowaniu oraz odnoszącego liczne sukcesy sportowe ucznia klasy VIII. Nagrodę dyrektora odebrały: Natalia Gałkowska, Hanna Dudka, Kaja Grabowska, Aleksandra Sobolewska oraz Lena Mach. Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe pamiątki od sołtysów, radnych oraz księdza proboszcza.
Potem nadszedł czas na wspomnienia. 

2023-06-22

Z wizytą w mieście Kopernika

             Dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas IV- VII wybrali się na wycieczkę do Torunia. To powstałe w średniowieczu miasto zachwyciło wszystkich. Pierwsze kroki uczestnicy wycieczki skierowali do domu, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Obecnie mieści się w nim interaktywne muzeum. Kolejnym punktem programu była wizyta w Bazylice Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, jednym z największych gotyckich kościołów na terenie Polski. Wewnątrz budowli uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele cennych dzieł sztuki i pamiątki związane z wybitnym astronomem, a także wejść na wieżę, na której znajduje się  słynny dzwon Tuba Dei oraz punkt widokowy. 

2023-06-21

Wycieczka do Gdyni

      20 czerwca uczniowie klasy I, II i III wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym punktem programu był spacer po Skwerze Kościuszki, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć dwa zabytkowe statki: "Dar Pomorza" i "ORP Błyskawicę". Następnie uczniowie zgłębiali prawa fizyki w Centrum Nauki Experyment. Na koniec uczestnicy wycieczki mogli zjeść swoje ulubione dania w McDonaldzie. Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni. To był dzień pełen wrażeń.

2023-06-20

Zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-VII

 23 czerwca ( piątek) o godz. 9.00 w hali sportowej

Harmonogram dowozów i odwozów w załączniku

2023-06-20

Zachęcamy do udziału w rajdzie!

        Już po raz 28. odbędzie się Ogólnopolski Rajd Rowerowy "Szlakiem Zwiniętych Torów" z Przewłoki do Poddąbia. Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa, gdyż podczas rajdu nastąpi uroczyste otwarcie nowo wybudowanego odcinka Międzynarodowej Trasy Rowerowej R-10 w Wytownie!  Może wziąć w nim udział każdy, bez względu na wiek! Mile widziane są również dzieci w fotelikach. Całkowita trasa w jedną stronę wyniesie ok.10 km. Powrót przebiega indywidualnie. Na trasie zaplanowane są dwa punkty kontrolne. Rajd zakończy się biesiadą w Poddąbiu.

2023-06-19

Wycieczka studyjna do placówki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR w Ustce

      W dniu 19 czerwca 2023 r. uczestnicy projektu Pomorskie Żagle Wiedzy, w ramach doradztwa zawodowego – promocja zawodów związanych z nadmorskim położeniem regionu, uczestniczyli w wycieczce studyjnej do placówki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR w Ustce.

Przejdź do góry strony