
AKTUALNOŚCI
Z wizytą w mieście Kopernika
Dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas IV- VII wybrali się na wycieczkę do Torunia. To powstałe w średniowieczu miasto zachwyciło wszystkich. Pierwsze kroki uczestnicy wycieczki skierowali do domu, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Obecnie mieści się w nim interaktywne muzeum. Kolejnym punktem programu była wizyta w Bazylice Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, jednym z największych gotyckich kościołów na terenie Polski. Wewnątrz budowli uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele cennych dzieł sztuki i pamiątki związane z wybitnym astronomem, a także wejść na wieżę, na której znajduje się słynny dzwon Tuba Dei oraz punkt widokowy.
Wycieczka do Gdyni
20 czerwca uczniowie klasy I, II i III wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym punktem programu był spacer po Skwerze Kościuszki, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć dwa zabytkowe statki: "Dar Pomorza" i "ORP Błyskawicę". Następnie uczniowie zgłębiali prawa fizyki w Centrum Nauki Experyment. Na koniec uczestnicy wycieczki mogli zjeść swoje ulubione dania w McDonaldzie. Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni. To był dzień pełen wrażeń.
Zapraszamy!
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-VII
23 czerwca ( piątek) o godz. 9.00 w hali sportowej
Harmonogram dowozów i odwozów w załączniku
Zachęcamy do udziału w rajdzie!
Już po raz 28. odbędzie się Ogólnopolski Rajd Rowerowy "Szlakiem Zwiniętych Torów" z Przewłoki do Poddąbia. Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa, gdyż podczas rajdu nastąpi uroczyste otwarcie nowo wybudowanego odcinka Międzynarodowej Trasy Rowerowej R-10 w Wytownie! Może wziąć w nim udział każdy, bez względu na wiek! Mile widziane są również dzieci w fotelikach. Całkowita trasa w jedną stronę wyniesie ok.10 km. Powrót przebiega indywidualnie. Na trasie zaplanowane są dwa punkty kontrolne. Rajd zakończy się biesiadą w Poddąbiu.
Wycieczka studyjna do placówki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR w Ustce
W dniu 19 czerwca 2023 r. uczestnicy projektu Pomorskie Żagle Wiedzy, w ramach doradztwa zawodowego – promocja zawodów związanych z nadmorskim położeniem regionu, uczestniczyli w wycieczce studyjnej do placówki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR w Ustce.
Zajęcia żeglarskie na Morzu Bałtyckim
Ostatni przed wakacjami weekend czerwcowy dostarczył uczniom z grupy projektowej „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy” niesamowitych wrażeń. Uczestnicy odbywali praktyczne zajęcia żeglarskie na Morzu Bałtyckim pod czujnym okiem instruktorów z Klubu Żeglarskiego ProSport. Okazało się, że wcześniej zdobyta wiedza w szkole oraz na jeziorze Bobięcińskim zaprocentowała w niełatwych morskich warunkach podczas manewrowania i sterowania jachtami oraz katamaranami.
Ósmoklasiści na wycieczce w Gdańsku
Dnia 7 czerwca 2023r. uczniowie klasy VIII wybrali się na ostatnią wspólną wycieczkę do Gdańska. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej wyposażone w bogate technologie multimedialne, wierne repliki i modele, pogłębiając tym samym wiedzę historyczną na temat II wojny światowej. Największe wrażenie zrobiła na nich uliczka przedwojennego miasta, hitlerowskie i sowieckie plakaty propagandowe, modele karabinów oraz radziecki czołg T34. Po wyjściu z muzeum, udali się na gdańską Starówkę oraz zwiedzili Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku. Wszystkich zauroczyła fontanna Neptuna, bardzo podobały się też kolorowe kamienice przy Długim Targu na Starym Mieście oraz żuraw portowy.
W Szkole Nowoczesnego Pasażera
Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. I-VII uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-informacyjnych pod nazwą "Szkoła Nowoczesnego Pasażera". To zakrojony na szeroką skalę program w województwie pomorskim, który dotrze do kilkunastu tysięcy osób. Przeprowadzone zajęcia przybliżyły dzieciom funkcjonalność nowoczesnego systemu FALA, którego zadaniem jest umożliwienie pasażerom opłacania przejazdów w prosty sposób, bez poszukiwań kiosków, biletomatów zgodnie z hasłem – „wsiadam i jadę”. Edukatorzy rozmawiali z uczestnikami zajęć o zasadach bezpieczeństwa w czasie podróży środkami komunikacji publicznej oraz zwracali uwagę na ekologiczne postawy transportowe. Nasi uczniowie spotkali się z edukatorami zarówno w sali lekcyjnej, jak i w Innobusie.
W świecie pana Kuleczki
Dnia 6 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie kl. I-III z naszej szkoły wybrali się do Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku na przedstawienie „Pan Kuleczka” zrealizowane na podstawie książki Wojciecha Widłaka, ukazującej świat zbudowany ze słów, gestów, spojrzeń, dźwięków i uczuć. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili przygody pana Kuleczki i innych bohaterów. Po dużej dawce wiedzy o świecie przekazanej w niezwykle atrakcyjny sposób, dzieci miały czas na zabawę i porcję pysznych lodów. Z pewnością dzień spędzony na wycieczce sprzyjał integracji i budowaniu relacji.
Najlepsza w powiecie
W dniach 5-6 czerwca odbył się finał 40. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Na deskach Teatru RONDO w Słupsku pięknie i przejmująco wybrzmiały strofy znanych wierszy poetów polskich oraz fragmenty prozy. Było to prawdziwe święto mowy ojczystej. Dla przypomnienia, po wygranych eliminacjach środowiskowych naszą gminę w kategorii klas młodszych reprezentowała: Martyna Gontek z klasy I i Nadia Gontek z klasy II, zaś w kategoriach klas starszych - trzy uczennice: Lena Ziemska z klasy VI oraz Aleksandra Sobolewska i Kaja Grabowska, obie z klasy VIII. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce w konkursie zajęła Martyna Gontek! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!
Osiągnięcia w konkursie plastyczno - literackim
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali laureatami Powiatowego Konkursu Plastyczno - Literackiego pod hasłem " Dzieci przyszłością Polski" zorganizowanego przez Katolicką Szkołę Podstawową ze Słupska oraz Fundację "Przyjaciele Życia". Jego celem było przede wszystkim rozwijanie kreatywności plastycznej i literackiej dzieci i młodzieży oraz kształcenie postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych uczniów.
W kategorii "wiersz" 1. miejsce zdobył Gabriel Jaskólski z klasy III, zaś 3. miejsce - Martyna Gontek z klasy I. W kategorii " opowiadanie" na 2. miejscu uplasowała się Milena Smołuch z klasy VIII. W konkursie plastycznym 2. miejsce zdobyła Aleksandra Czerwińska z klasy I. Serdecznie gratulujemy!
Szkolenie żeglarskie w Bobięcinie
Grupa uczniów z V- VIII biorących udział w projekcie „Poszerzamy horyzonty wiedzy – kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów” w dniach 2-4 czerwca odbyła praktyczne szkolenie żeglarskie w Bazie Turystycznej w Bobięcinie koło Miastka. Młodzi żeglarze pływali pod okiem instruktorów. Mieli do dyspozycji pięć jachtów typu mariner i jedną omegę. Szkolenie rozpoczęli od przygotowania żaglówki do wyjścia na wodę i ćwiczeń wiązania węzłów. Dalsza nauka odbywała się już na wodzie podczas manewrowania na otwartym akwenie.
Powrót do klasyki baśni
Kontynuując świętowanie Dnia Dziecka, już następnego ranka klasy IV, VI i VII pojechały wraz ze swoimi wychowawczyniami do słupskiego Multikina na adaptację baśni H. Ch. Andersena " Mała syrenka". Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli historię rudowłosej syreny o imieniu Ariel, zafascynowanej światem ludzi i zakochanej w księciu. Wszystkim bardzo podobał się podwodny świat oraz zaprezentowana muzyka. Intrygująca akcja i wzruszające sceny z pewnością nie pozwoliły na nudę. Uczniowie mieli możliwość uruchomienia wyobraźni, przeniesienia się w fascynujący, dziecięcy świat baśni i popływania z syrenami w oceanicznych toniach. Z pewnością była to chwila wytchnienia po trudach kończącego się roku szkolnego.
Dzień Dziecka na kolorowo
Tegoroczny Dzień Dziecka upłynął w naszej szkole pod hasłem " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" zaczerpniętym z pedagogiki Janusza Korczaka. Na holu stanęły tablice, na których pojawiły się zdjęcia uczniów oraz nauczycieli z wczesnego dzieciństwa.
Pogoda pierwszego czerwca nie dopisała, niebo pokryły ciemne chmury, niemniej jednak mieliśmy dużo powodów do radości. Odwiedziła nas pani wójt Anna Sobczuk - Jodłowska wraz z gminnymi maskotkami. Pani wójt złożyła nam życzenia i obdarowała słodyczami. Lody, popcorn oraz batoniki bardzo nam smakowały. Był czas na wspólne zdjęcia, leżakowanie i taniec, a na koniec starsze klasy obsypały się proszkami holi. Beztroskiej zabawie towarzyszyły piski oraz radosne okrzyki.
Z wizytą w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie
W ramach projektu „Poszerzamy horyzonty wiedzy – kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów Szkół podstawowych w Gminie Miasto Ustka, Gminie Miastko i Gminie Ustka w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego Pomorskie Żagle Wiedzy”, uczniowie naszej szkoły, udali się do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie
Wyśpiewały nagrody na "Gamie 2023"
Troje uczniów reprezentowano naszą szkołę podczas XIX Miejsko-Gminnego Konkursu Solowej Piosenki Dziecięcej GAMA 2023, który odbył się tradycyjnie w Charnowie. W wokalnych zmaganiach brało udział 23 uczestników ze szkoły w Charnowie oraz SP 1, SP 2 i SP 3 w Ustce. Miło nam poinformować, że nasze uczennice Zofia Małkowska i Lena Ziemska zdobyły II miejsca w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze zaprezentował się także Filip Znajdek, niestety tym razem nie został nagrodzony. Wszystkich naszych uczestników przygotował pan Janusz Werra. Dziękujemy organizatorom konkursu za ciepłe przyjęcie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.