Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2020-12-02

Podziel się krwią, uratuj życie!

W naszej szkole w dniach 23.11.2020-29.11.2020 odbywały się Dni Honorowego Dawcy Krwi. Z tej okazji pani Joanna Browka zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w akcji LINIA ŻYCIA. W ramach niej poznali szczególną rolę krwi w ratowaniu ludzkiego życia. Dowiedzieli się, w jakich przypadkach wykorzystywana jest pozyskana krew. 

2020-11-30

Andrzejki

   W poniedziałek - 30.11.2020r. w oddziale przedszkolnym zapanował iście andrzejkowy nastrój. Dzieci z zaciekawieniem wzięły udział w tradycyjnym laniu wosku. Przedszkolaki z przejęciem „łowiły rybki”, aby dowiedzieć się, jaki zawód będą wykonywać w przyszłość.

2020-11-23

"Dzień Życzliwości i Pozdrowień"

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Obecnie obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest wzbudzenie pozytywnych emocji oraz zachęcenie ludzi do okazywania życzliwości na co dzień, a nie tylko od święta. Należy bowiem pamiętać, że dobra energia przekazywana innym, wraca z nawiązką. Z okazji tego święta pani Joanna Browka zainicjowała powstanie „drzewek życzliwości". Zobaczcie sami, jakie prace wykonali uczniowie.

2020-11-23

Źródłem mocy - świat bez przemocy!

W ostatnim czasie nasi uczniowie wzięli udział  w konkursie plastycznym "Źródłem mocy - świat bez przemocy!",  którego celem było kształtowanie empatii i szacunku do drugiego człowieka, propagowanie pozytywnych wzorców zachowań oraz podnoszenie świadomości w zakresie wiedzy na temat konsekwencji wynikających z występowania przemocy. Odnieśli w nim znaczące sukcesy.

2020-11-17

Uwaga!

Od poniedziałku, 23 listopada 2020 r. rozpoczynamy naukę zdalną na platformie Google G Suite. Prosimy o zapoznanie się poniższymi instrukcjami:


 1. Zapoznanie z platformą: https://www.youtube.com/watch?v=uiuE0UtqB3w
 

2. Pierwsze logowanie : https://www.youtube.com/watch?v=0NhpL6fFXxY
 

3. Poradnik dla ucznia i rodzica: https://www.youtube.com/watch?v=jaDqoRZZem8

 

2020-11-09

Mała ojczyzna w obiektywie

   11 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu naszej szkoły. W tym roku 102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę nie może jednak zostać upamiętniona w duchu żywej i podniosłej tradycji, w formie apelu czy spotkania. Uczniowie postanowili uczcić to wydarzenie nieco inaczej. Najstarsi z nich wyszli w teren, by utrwalić obraz swojej małej ojczyzny na fotografii. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2020-11-07

Nauka zdalna w klasach I-VIII

Szanowni Państwo.
 

Od dnia 9 listopada do dnia 29 listopada 2020 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I - III, tym samym najmłodsze oddziały naszej szkoły, podobnie jak klasy IV - VIII przechodzą na nauczanie zdalne.
 

Oddział przedszkolny funkcjonuje bez zmian.

2020-10-26

Nauka zdalna w klasach IV-VIII

W związku z czasowym zawieszeniem stacjonarnej działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w klasach IV – VIII w Szkole Podstawowej im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich dyrektor szkoły wprowadza w dniach od 27 października 2020 roku do 8 listopada 2020 roku nauczanie na odległość.
 

Procedura organizacji nauki, plan lekcji i inne ważne informacje znajdują się w zakładce po lewej stronie ekranu - Nauczanie zdalne

 

 

2020-10-23

Obiady

Szanowni Państwo!

Ze względu na zaistniałą sytuację i przejście na nauczanie zdalne uczniów klas IV-VIII proszę o niedokonywanie wpłat za obiady za miesiąc listopad do odwołania.

2020-10-23

Uwaga !

Szanowni Państwo!!!
 

Uprzejmie informuję, że 26 października 2020 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich.

2020-10-12

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 1 października 2020r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny

2020/2021.  W wyniku demokratycznego głosowania przewodniczącym SU został Krystian Sasko.

2020-10-07

Organizacja Dnia Edukacji Narodowej

Informujemy, że 14 października 2020 roku wszyscy uczniowie przyjeżdżają do szkoły na godz. 8.00. Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w powiecie nie odbędzie się tradycyjny apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci spędzą czas z wychowawcami w klasopracowniach. Zajęcia będą miały charakter integracyjno - opiekuńczy i zakończą się o godz. 9.40. Osobom korzystającym z dożywiania zostanie wydany suchy prowiant. Uczniowie dojeżdżający o godz. 9.45 odjadą do domów.

 

2020-09-30

Uwaga !

Szanowni Państwo,

na e- dziennik została wysłana do Państwa informacja dotycząca odpłatności za obiady za miesiąc październik. W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny +48 59 814 12 67, 516 766 626 lub zapraszam osobiście do sekretariatu szkoły.


Intendent SP Zaleskie
Patrycja Śmigielska

2020-09-24

Jesteśmy świadomymi ekologami – segregujemy odpady

Na naszym szkolnym korytarzu stanęły pojemniki do segregacji śmieci. Według nowych zasad  śmieci należy segregować do 5 pojemników w określonych kolorach. Do niebieskiego wrzucamy papier; zielonego - szkło, żółtego- metal i tworzywa sztuczne, brązowego  - bioodpady i wreszcie, czarny pojemnik przeznaczony jest na odpady zmieszane. 

2020-09-24

Niecodzienna lekcja przyrody

W ramach edukacji ekologicznej i ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata w miniony poniedziałek odwiedziła naszą szkołę pani Kamila Gosztyła z Nadleśnictwa Ustka. Nasi najmłodsi uczniowie mogli podziwiać w całej okazałości strój leśniczego oraz wysłuchać ciekawostek związanych z lasem i jego mieszkańcami. Pani Kamila zajmuje się edukacją ekologiczną  i o lesie wie wszystko. Przyjaciele lasu bardzo dziękują za tą niecodzienną lekcję przyrody.
2020-09-21

Z żeglarskim pozdrowieniem

W dniu 19 września 2020 roku (sobota) na terenie bazy CSW „OPTY Ustka”  oraz w porcie Ustka i na akwenie Morza Bałtyckiego uczniowie klasy czwartej z wychowawczynią panią Martą Miotk uczestniczyli w pikniku żeglarskim. Organizatorami imprezy było Centrum Sportów Wodnych „OPTY Ustka” przy współfinansowaniu i wsparciu Starostwa Powiatowego w Słupsku. 


Przejdź do góry strony