Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2022-12-12

Gminne spotkanie wigilijne

          Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się gminne spotkanie świąteczne. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły muzyczne z  bożonarodzeniowym repertuarem. Na stołach znalazło się wiele wigilijnych potraw, z których  pierogi i barszcz cieszyły się największym powodzeniem. Z gośćmi opłatkiem połamali się przedstawiciele władz gminnych, zostały także ogłoszone wyniki konkursów świątecznych. Na koniec z workiem słodkości przybył św. Mikołaj.

2022-12-09

Wyjazd na spektakl " Chłopcy z Placu Broni"

         Uczniowie kl. IV - VI z naszej szkoły mieli ostatnio możliwość obcowania ze sztuką teatralną, bowiem 9 grudnia 2022r. wybrali się z wychowawcami do Słupskiego Inkubatora Technologicznego na spektakl „Chłopcy z Placu Broni” w wykonaniu aktorów teatru „Aczemu” z Krakowa.  Z uwagą obejrzeli przedstawienie i mamy nadzieję, że dla nich takie wartości, jak: przyjaźń, lojalność, honor oraz patriotyzm, będą tak samo ważne jak dla bohaterów powieści.
      W drodze powrotnej wszyscy z zachwytem podziwiali z okien autokaru zimowy krajobraz. To był bardzo udany wyjazd.

2022-12-09

Mikołajkowy wyjazd do kina w Ustce

       W piątek, 9 grudnia 2022r., odbył się mikołajkowy wyjazd do kina w Ustce. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie z  klas I – III oraz maluchy z oddziału przedszkolnego. Dzieci obejrzały bajkę pt. „Dziwny Świat”, która okazała się pełną przygód podróżą w głąb niesamowitego świata zamieszkałego przez bardzo dziwne stwory. Najnowsza produkcja Disneya zdecydowanie przypadła młodym widzom do gustu.

2022-12-08

Na spektaklu w Teatrze Nowym w Słupsku

      Tradycją naszej szkoły jest organizacja wyjazdów na adaptacje teatralne znanych dzieł literackich. W czwartek, 8 grudnia 2022r. uczniowie klas VI - VIII wraz z wychowawcami udali się do Teatru Nowego w Słupsku, aby obejrzeć spektakl „Opowieść wigilijna” na podstawie powieści Charlesa Dickensa. Uczniowie mieli okazję utrwalić treść i problematykę lektury omawianej na języku polskim. Spektakl wprowadził także wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój, a magia Bożego Narodzenia ogarnęła na koniec nie tylko Scrooge’a, ale każdego widza.

2022-12-07

Inscenizacja "Zaczarowany eliksir"

        W ramach działań profilaktycznych dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - IV  obejrzeli inscenizację "Zaczarowany eliksir" przygotowaną przez Teatr "Kurtyna" z Krakowa. Spektakl uświadomił uczestnikom jak ważna jest wytrwałość w dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, odróżnianie dobra od zła. Dodatkowo przypomniał o zachowaniu ostrożności wobec nieznajomych osób oferujących prezenty czy też zachęcających do zabawy lub spaceru.

2022-11-23

"Rybacy i dary morza" - z wizytą w porcie

       W dniu 18 listopada 2022 roku grupa uczniów z kl. V-VIII z naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu „Poszerzamy horyzonty wiedzy – kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów”. W pierwszej kolejności uczestnicy zwiedzili port morski w Ustce. Po wizycie w porcie uczniowie pojechali na warsztaty zorganizowane w Centrum Promocji Rybołówstwa w Przewłoce.

2022-11-20

Pasowanie na Świetliczaka

          8 listopada w świetlicy Szkoły Podstawowej w Zaleskich odbyło się uroczyste pasowanie na Świetliczaka . Wśród zaproszonych gości był dyrektor szkoły – pan Zbigniew Bednarczyk, przedszkolaki z oddziału przedszkolnego pod opieką pani Ewy Czulak, uczniowie klasy II oraz uczennice z klasy III: Nikola Bielecka, Alina Mykhailovskya i Wiktoria Olejnik. Głównym celem tego ważnego wydarzenia było przyjęcie do grona Świetliczaków uczniów klasy pierwszej, zapisanych od września do świetlicy.

2022-11-10

W patriotycznym nastroju

       Obchody sto czwartej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaczęliśmy w naszej szkole już w czwartek, 10 – go listopada. W tym roku uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy drugiej pod okiem wychowawczyni - Renaty Czerczak. Drugoklasiści zaprezentowali krótką lekcję historii naszej Ojczyzny, przypomnieli również o znaczeniu symboli narodowych. W trakcie uroczystości cała społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” oraz pieśń „Pierwsza Brygada”. Swój szacunek dla bohaterów narodowych wyraziliśmy także poprzez odświętny strój z kotylionem. Wszystkim udzielił się patriotyczny nastrój.

2022-11-02

" Chrońmy jeża - ekstra zwierza"

      W ramach akcji „Październik Miesiącem Zwierząt” w naszej szkole został ogłoszony konkurs "Chrońmy jeża - extra zwierza" dla wszystkich uczniów z OP i klas I-III, którego tematem było wykonanie pracy przedstawiającej jeża w środowisku naturalnym. Z ogromną przyjemnością przedstawiamy nagrodzonych uczniów i serdecznie im gratulujemy.

2022-10-28

"Październik miesiącem zwierząt"

       W naszej szkole rokrocznie w ramach akcji „Październik miesiącem zwierząt” organizujemy zbiórkę karm oraz innych rzeczy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Słupsku  prowadzonego przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w zbiórkę. 

2022-10-28

Ślubowanie pierwszoklasistów

         Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Zaleskich obchodziła dzisiaj wielkie święto! W piątek, 28 października, w poczet braci szkolnej oficjalnie dołączyli uczniowie klasy I. Nasze pierwszaki dumnym krokiem wmaszerowały na salę gimnastyczną, a towarzyszyły im przy tym dźwięki ,,Marsza Radeckiego”. Rolę konferansjera objęła Kaja Grabowska, która poprowadziła całą uroczystość i nadała kolorytu jej poszczególnym etapom. Podczas występu artystycznego kandydaci na uczniów udowodnili, że potrafią pięknie recytować wiersze, jak również śpiewać i tańczyć.

2022-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

     14 października to ważny dzień w życiu każdej szkoły – Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich tych, których praca związana jest z edukacją i wychowaniem i chociaż kojarzymy je z nauczycielami, to tak naprawdę jest to święto wszystkich, którzy pracują w szkole. Nic więc dziwnego, że już od wczesnych godzin rannych ubrani na galowo i uśmiechnięci uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Podczas uroczystego apelu pan dyrektor Zbigniew Bednarczyk pogratulował uczniom sukcesów w konkursach, zaś wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły wręczył nagrody.  Nagrodę Wójta Gminy Ustka otrzymała w tym roku pani Małgorzata Stępień. 

2022-10-13

Szkolna lekcja demokracji

      Dnia 12 października 2022 r. uczniowie dokonali wyboru swoich kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Każdy z nich głosował na karcie do głosowania przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego z listy kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy, sporządziła protokół, a następnego dnia przekazała wyniki wyborów.   
     Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobył uczeń klasy VIII -  Sebastian Sasko, który będzie pełnić funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Jego zastępcą został Marcel Konkol z klasy V, zaś sekretarzem – Kaja Grabowska. Serdecznie gratulujemy!!!   

2022-10-11

Edukacja teatralna

         11 października 2022r. klasy VII – VIII wybrały się do Teatru Nowego w Słupsku na spektakl „ Zemsta” Aleksandra Fredry. To była prawdziwa uczta dla miłośników teatru. Miejsca w pierwszym rzędzie na widowni umożliwiły uczniom świetny odbiór sztuki. Gra aktorska wzbudziła podziw i uznanie wszystkich uczestników przedstawienia. W ten sposób połączyliśmy przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z rozwojem wrażliwości artystycznej naszych uczniów.

2022-10-10

Informacja o profilaktyce jodowej

        Realizując rządowe działania profilaktyczne z zakresu ochrony ludności, szkoły otrzymały niezbędny przydział tabletek jodku potasu. W razie zaistnienia takiej potrzeby, tabletki, za zgodą rodziców, mogą zostać podane dzieciom z naszej szkoły. Wychowawcy poszczególnych klas przekażą rodzicom zgody na podanie ww. tabletek. Na otrzymanym druku prosimy zaznaczyć właściwą informację: „wyrażam zgodę lub nie wyrażam zgody - niepotrzebne skreślić”. Jednocześnie informujemy, że obecnie nie ma konieczności ich podawania, a cała akcja ma charakter PROFILAKTYCZNY.
  

2022-10-09

Na strzelnicy

            Dnia 6 października 2022r. uczniowie klasy VII i VIII z nauczycielką wychowania fizycznego, panią Martą Miotk oraz nauczycielem wiedzy o społeczeństwie,  panem Adamem Drapałą wybrali się do Słupska na strzelnicę sportową, aby przygotować się do „Biegu Niepodległości”, podczas którego jedna z konkurencji odbywać się będzie właśnie na strzelnicy. Każdy uczeń mógł oddać po 10 strzałów z dwóch rodzajów broni: karabinu i broni pneumatycznej. Skupienie i celność to warunek sukcesu w tej dyscyplinie. Jak się okazało, kilka uczennic z klasy VIII świetnie sobie poradziło. Największą precyzyjnością wykazała się Kaja Grabowska. Świetnie też strzelał Kamil Bąk z klasy VII, szkoda tylko, że nie do swojej tarczy.

Przejdź do góry strony