Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2021-11-28

Spotkanie z historykiem

W dniu 19.11.2021 w szkole w Zaleskich odbyło się spotkanie z panem Marcinem Barnowskim. To znany w regionie historyk, pasjonat dziejów i kultury Ustki oraz okolic, dziennikarz oraz przewodnik. Podczas prelekcji uczniowie z klas IV-VII poznali historię swojej „małej ojczyzny”.

2021-11-26

Ważne!

Prosimy o niedokonywanie wpłat za obiady za miesiąc styczeń 2022r. w miesiącu grudniu. Wpłat należy dokonywać między 1 - 10 stycznia 2022r.

2021-11-21

W Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie

17 listopada dzieci z OP i uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Maluszki z zerówki dowiedziały się, jak wyglądało dawne życie na pomorskiej wsi. Część starszych dzieci wzięła udział w warsztatach tkackich. To był bardzo udany dzień i niezapomniana przygoda! 

2021-11-11

XV Pomorski Bieg Niepodległości

Dla uczczenia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada w Wicku Morskim odbył się Pomorski Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Ustki. Nasza drużyna zajęła wysoką lokatę. 

2021-11-11

Droga do niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu.  Była to wzruszająca lekcja historii, która uświadomiła nam, że przodkom jesteśmy winni pamięć, a ojczyźnie – miłość.

2021-11-09

Uwaga!

 Uprzejmie informujemy, że na podstawie zarządzenia dyrektora 12 listopada 2021r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich.

2021-11-04

Nauczyciel na medal

Z radością informujemy, że pani Ewa Kiernicka i pani Marta Miotk zostały zgłoszone przez uczniów i rodziców do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w naszym województwie w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja jest dowodem sympatii dla naszych nauczycielek i uznania dla placówki.

2021-10-29

Coraz nowocześniej i atrakcyjniej

W naszej szkole od  lutego do połowy października bieżącego roku trwał remont, którego celem była adaptacja poddasza na potrzeby uczniów i nauczycieli. Nie mogliśmy doczekać się końca prac, ale gdy nareszcie stał się on faktem, efekt kilkumiesięcznej modernizacji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

2021-10-29

Pasowanie pierwszoklasistów

29 października w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej. Dzień ten dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci. Pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji.

2021-10-22

"Zdrowy Nawyk - Zdrowe Piersi"

22 października – w ramach „różowego października” - w naszej szkole gościły panie ze Słupskiego Stowarzyszenia "Amazonka". Podczas spotkania z uczennicami wygłosiły prelekcję na temat profilaktyki raka piersi "Zdrowy Nawyk - Zdrowe Piersi". 

2021-10-18

Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt

Przed nami zima, czyli najcięższy czas dla niechcianych i porzuconych zwierząt. Po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt ze Schroniska dla Zwierząt w  Słupsku.

2021-10-15

Akcja „Różowa wstążeczka” w naszej szkole

JESTEŚMY!  WSPIERAMY!  DZIAŁAMY!
15 października przypada Europejski Dzień Walki z Nowotworem Piersi. Jego celem jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. W tym dniu  postanowiliśmy wesprzeć osoby chore i ich rodziny. Znakiem solidarności z nimi było założenie różowej wstążki.

2021-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

"Będziemy pamiętali nawet przez lat wiele, czego nas uczyli nasi nauczyciele. Ziarno wiedzy w nasz umysł zasiane obfitym plonem będzie zbierane..." Takie motto Czesława Kuriaty towarzyszyło nam podczas tegorocznej uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

2021-10-10

Organizacja Dnia Edukacji Narodowej

     Informujemy, że 14 października 2021 roku uczniowie przyjeżdżają do szkoły zgodnie z planem. O godz. 9.00 odbędzie się  uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a po nim osobom korzystającym z dożywiania zostanie wydany suchy prowiant. Odwóz będzie przebiegał w dwóch turach, o godz. 10.00 odjadą dzieci młodsze, zaś około godz. 10.30 uczniowie z klas starszych.

2021-10-03

W Słowińskim Parku Narodowym

      Dnia 01.10.2021 r. uczniowie klasy IV i V wraz z panią Małgorzatą Stępień oraz panią Barbarą Zdyb wybrali się do Słowińskiego Parku Narodowego, w okolice Łeby. Tam pieszo pokonali trasę liczącą 13 km. W czasie wędrówki mieli okazję do podziwiania krajobrazu i wspólnej zabawy.

2021-09-30

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Przedszkolaki z naszej szkoły przystąpiły do MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY" – edycja 2021/2022, którego celem głównym jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Wraz z dziećmi do domów będzie wędrował mały miś. Tam pod ich troskliwą opieką spędzi weekend. Zadaniem rodzica będzie poczytanie mu na dobranoc.

 

Przejdź do góry strony