Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2019-06-14

W grodzie Kopernika

W przedostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie z klas IV- VI wyruszyli na wycieczkę do Torunia, aby poznać tajemnice miasta, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Po dotarciu na miejsce, nie bez obaw wszyscy patrzyli w niebo, ponieważ chmury napływały coraz szybciej i zbliżała się burza... 

2019-06-06

Na indiańskiej ścieżce

W dniu 05.06.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III wybrali się na wycieczkę do Runowa, gdzie wzięli udział w programie „Na indiańskiej ścieżce”. Podczas spotkania z Wielkim Wodzem dzieci miały okazję poznać ciekawostki z życia Indian.

2019-05-30

Z kulturą ludową Pomorza za pan brat

W przedostatni dzień maja uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji języka kaszubskiego uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Tam wzięli udział w warsztatach dotyczących życia najmłodszych Pomorzan.

2019-05-20

W gronie laureatów

Kacper Bokacz wystąpił w Koncercie Laureatów 36. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej, który odbył się w „Teatrze na Plaży” w Sopocie. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy zdobycie przez niego II miejsca w najstarszej kategorii. 

 

2019-05-09

W rejsie po Zatoce Gdańskiej

Tegoroczni laureaci wojewódzkiego konkursu o tytuł „Mistrza nawigacji” wzięli udział w rejsie po Zatoce Gdańskiej, który odbył się w dniu 9.05.2019r. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Daria Lewicz i Kacper Bokacz z klasy VIII oraz Radosław Bieniek z klasy VII.

2019-05-03

Obchody Świąt Majowych

Z okazji Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzonego 2 maja uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości, która odbyła się w samo południe przed wejściem do usteckiego ratusza. Dzień później, o godzinie 11.00  w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza w Przewłoce została odprawiona  Msza św. w intencji Ojczyzny,a po jej zakończeniu kontynuowano uroczystość przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Tam również nie zabrakło naszych przedstawicieli.

2019-04-23

Informacja dla rodziców

W dniu 24 kwietnia 2019 r. nauczyciele naszej szkoły zakończyli strajk. W związku z tym w dniu 25 kwietnia 2019r. wznawiamy zajęcia dydaktyczne

2019-04-19

Wielkanoc

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość
                         życzą
Dyrektor oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Zaleskich

2019-04-19

Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy rekrutację uzupełniającą do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy w dniach 25-30 kwietnia 2019 r. w godz. 13.00-15.00 w celu zapisania dziecka.

2019-04-19

Rekrutacja uzupełniająca do klasy I

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy rekrutację uzupełniającą do klasy I na rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy w dniach 25 - 30 kwietnia 2019 r. w godz. 13.00-15.00 w celu zapisania dziecka.

2019-04-17

Egzaminy ósmoklasistów

W dniach 15,16, 17 kwietnia 2019 uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminów ósmoklasisty, które obejmowały wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzaminy przebiegały  zgodnie z procedurami i bez zakłóceń.

2019-03-22

Sukcesy w Teatrze Rondo

Karolina Nowak i Kacper Bokacz świetnie spisali się podczas powiatowych eliminacji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej, które odbyły się w „Teatrze Rondo” w Słupsku. 

2019-03-22

Witamy wiosnę

Powitanie wiosny jest doskonałą okazją, aby wyruszyć wspólnie na spacer wokół szkoły i cieszyć się razem z odejścia zimy. W miniony piątek uczniowie wraz z nauczycielami przeszli w barwnym korowodzie ulicami Zaleskich. Pogoda dopisała. Powiał ciepły, wiosenny wiatr…


2019-03-14

Niektórzy lubią poezję...

14 marca 2019 roku najlepsi recytatorzy z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Licznie przybyli uczestnicy z gminy Ustka w świetlicy środowiskowej w Zaleskich zaprezentowali utwory polskich poetów i prozaików.

2019-02-08

Sukcesy wokalne naszych uczennic

Dnia 8 lutego 2019 w Charnowie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Solowej Piosenki Dziecięcej „GAMA 2019” dla uczniów szkół podstawowych rywalizujących w czterech kategoriach. Nasze uczennice nie miały sobie równych.

2019-02-07

Śpiewamy w Kępicach

Bardzo dobrze wypadli nasi wokaliści w VI Powiatowym Konkursie Angielskiej Piosenki Walentynkowej w Kępicach, który odbył się 7 lutego 2019r. Poziom wokalny i językowy wszystkich solistów i zespołów był wysoki. 

Przejdź do góry strony