Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2017-06-02

W rodzinie siła

Czerwiec rozpoczął się niezwykle ciekawie. Na festynie rodzinnym, który odbył się 2 czerwca w naszej szkole, wspólnie bawili się dzieci, rodzice i nauczyciele. Nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych, na czele z panią wójt, Anną Sobczuk – Jodłowską. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji.

2017-05-29

W labiryntach

W dniu 29.05.2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy pierwszej wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa edukacyjnego „W labiryntach” mieszczącego się we wsi Paproty. Niezwykła przygoda z labiryntami rozpoczęła się na terenie gospodarstwa.  

2017-05-12

Miejsko - Gminny Konkurs Ortograficzny

W piątek, 12 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Zaleskich już po raz 14. odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat" dla uczniów klas IV-VI. Poziom wiadomości i umiejętności uczestników był bardzo wysoki.

2017-05-10

Kacper Bokacz najlepszym krasomówcą

W konkursie krasomówczym „Ziemia Słupska” zorganizowanym przez PTTK oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku Kacper Bokacz zdobył I miejsce. Poprowadził słuchaczy śladami rodzinnej historii, której głównym bohaterem jest jego dziadek, Wiktor Bokacz.


2017-05-03

Uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

O godzinie 11.00  w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza w Przewłoce została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu kontynuowano uroczystość przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Nie zabrakło na niej przedstawicieli naszej szkoły.


2017-04-29

Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Dnia 29 kwietnia  2017 r. uczennica Szkoły Podstawowej w Zaleskich, Roksana Garbolińska wzięła udział w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki w Gdyni, którego głównym celem jest rozwijanie i promowanie talentów. Przesłuchania odbyły się w placówce Młodzieżowego Domu Kultury. Do konkursu przystąpiło 23 wokalistów z miejscowości województwa pomorskiego. 

2017-04-28

Konkurs Piosenki Dziecięcej „ Gama”

W XV jubileuszowym Miejsko-Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Charnowie szkołę z Zaleskich reprezentowało 8 wokalistek. Lena Ziemska i Julia Garbolińska to nasze najmłodsze uczestniczki z oddziału przedszkolnego, zaś Kaja Grabowska, Arletta Rękawek, Maja Dudka, Karina Grabowska, Roksana Garbolińska i Oliwia Kluczny to przedstawicielki starszych kategorii.

2017-04-28

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie pod opieką nauczycielek: Małgorzaty Stępień, Magdaleny Szałek oraz Marioli Wólczyńskiej przygotowali  montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie.

2017-04-27

Zawiadomienie o rekrutacji 2017/2018

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich rozpoczęła rekrutację do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2017/2018.


2017-04-22

Z wizytą w Wejherowie

Dnia 22 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w wycieczce do Wejherowa. Odwiedzili  znajdujący się tam zabytkowy Pałac Przebendowskich i Keyserlingków, w którym  obecnie mieści się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

2017-04-11

Życzenia Wielkanocne

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni nas spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
2017-04-10

Sacrum w literaturze

8 kwietnia 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w XXV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Sacrum w literaturze polskiej” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Słupsku.

2017-04-10

Dzień matematyki

 W dniu  7 kwietnia 2017 r.  świętowaliśmy w szkole „ Dzień matematyki”. Ponad 80 osób z klas I – VI z dużym powodzeniem zgłębiało tajniki królowej nauk. 

2017-03-31

Powiatowy konkurs recytatorsko-plastyczny

 W piątek, 31 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Maluchy recytują” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

2017-03-31

Otwarcie pracowni językowej

Dnia 31 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej cyfrowej pracowni językowej, która powstała dzięki środkom uzyskanym z subwencji przyznanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na nauczanie języka kaszubskiego.

2017-03-25

Łajba

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w festiwalu marynistycznym „ Łajba” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Słupsku. 

Przejdź do góry strony