Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2017-03-24

Rekolekcje Wielkopostne

W tym roku mieliśmy okazję przeżywać rekolekcje wielkopostne w duchu Wspólnoty Sióstr Karmel Ducha Świętego. 

2017-03-23

Konkurs poezji śpiewanej

W czwartek, 23 marca zespół wokalny „Wiolinki” i Roksana Garbolińska reprezentowały Szkołę Podstawową w Zaleskich w II Konkursie Poezji Śpiewanej „Bursztynowe Nuty Poezji” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. 

2017-03-21

Talent Show

Z okazji pierwszego Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbył się „Talent Show”. Było to wydarzenie skierowane do utalentowanych uczniów, czyli wszystkich, bo tylko takie uczą się w naszej szkole. 

2017-03-20

Młodzież zapobiega pożarom

 W dniu 20 marca 2017 roku Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Oddział Wojewódzki w Gdańsku wzorem lat ubiegłych zorganizował XI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej dla młodzieży od lat 10 do 19 

2017-03-20

Ogólnopolski Konkurs piosenek Marka Dutkiewicza w Sopocie

 W poniedziałek, 20 marca 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie odbył się Ogólnopolski Konkurs Piosenek Marka Dutkiewicza. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników z całej Polski, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

2017-03-13

Bal karnawałowy

W piątek, 3 lutego 2017 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w długo wyczekiwanym balu przebierańców. Dzieci od samego rana przechadzały się po korytarzach szkoły cudownie wystrojone w najrozmaitsze postacie z bajek, filmów itp.

2017-03-13

NIECH OD BAŁTYKU AŻ DO TATR, ŻYJĄ NAM BABCIE, DZIADKOWIE 100 LAT…

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, ważny nie tylko dla babć i dziadków, ale również dla wnuków. To dzień pełen radości, uśmiechów oraz wzruszeń. W tym roku - ze względu na termin ferii zimowych -  uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się wyjątkowo 6 lutego 2017 r.
2017-03-13

CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną - 22 grudnia 2016r. -  w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Spektakl w wykonaniu czwartoklasistów przybliżył widzom zdarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat - historię Maryi i Józefa oraz narodziny Jezusa.
2017-03-13

POZNAJEMY KASZUBY

W naszej szkole od września bieżącego roku odbywają się zajęcia z języka kaszubskiego. W zajęciach uczestniczy 27 uczniów, którzy są podzieleni na dwie grupy, młodszą i starszą. Nauka języka kaszubskiego odbywa się w formie oddzielnego przedmiotu, który łączy w sobie treści z różnych dziedzin wiedzy.

2017-03-13

Sukces wokalistki ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich

Już po raz kolejny Gdynia okazała się dla uzdolnionej wokalistki z Zaleskich szczęśliwym miastem. 10 grudnia 2016 r. Roksana Garbolińska uczestniczyła w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Świątecznej, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury.

2017-03-13

Roksana Garbolińska w „ Małych Gigantach”

Uczennica Szkoły Podstawowej w Zaleskich, Roksana Garbolińska wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego „Mali Giganci”. Casting odbył się 10 grudnia 2016 r. w hotelu Scandic w Gdańsku.

2017-03-13

„Wiolinki” i „ Mini Wiolinki” zakolędowały w Słupsku

9 grudnia 2016 r. zespół wokalny „Mini Wiolinki” zdobył wyróżnienie, zaś „Wiolinki” drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd „Śpiewajmy kolędy”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku. 

2017-03-13

Mikołajki

Choć nie zawsze zachowujemy się dobrze, Mikołaj nie ominął naszej szkoły i zgodnie z tradycją pojawił się w niej 6 grudnia. Uczniowie otrzymali słodkości od sympatycznej ekipy mikołajkowej, która w tym dniu zawitała do każdej klasy.

2017-03-13

Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

Dnia 26 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Objeździe odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Radomir Sokołowski w kategorii klas IV – VI nie miał sobie równych i zdobył I miejsce, zaś Agnieszka Kujawa otrzymała wyróżnienie.

2017-03-13

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... 

2017-03-13

Lekkoatletyka dla każdego

Nie po raz pierwszy Szkołę Podstawową w Zaleskich odwiedziła pani Barbara Madejczyk, znana oszczepniczka, olimpijka. Popularyzuje ona wśród uczniów lekką atletykę jako sport pierwszego kontaktu sprawiający dzieciom dużo radości.

Przejdź do góry strony