Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2022-06-30

Ogłoszenie o naborze - konserwator/porządkowy

         Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich ogłasza nabór na stanowisko konserwator/porządkowy pomieszczeń szkolnych i terenu szkolnego przy Szkole Podstawowej w Zaleskich.

2022-06-27

Życzenia na wakacje

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Dziękując za cały rok szkolny, pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim, aby tegoroczne wakacje
były radosne, ciekawe, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne.
By sprzyjały poznawaniu interesujących miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni.
Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej w Zaleskich

2022-06-27

Zakończenie roku szkolnego

       W ostatnim dniu roku szkolnego 2021/2022 w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna. Dyrektor szkoły podsumował wyniki pracy, zaś goście gratulowali sukcesów i życzyli udanego wypoczynku. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz świadectwa z czerwonym paskiem, a ich rodzice listy gratulacyjne. Nie zabrakło też podziękowań dla nauczycieli. Po wakacjach nie spotkamy się już z panią Marią Siudek oraz panem Markiem Banasikiem, ponieważ oboje odchodzą na zasłużoną emeryturę. Niemniej jednak zawsze będziemy o nich pamiętać i z radością witać w murach szkoły, gdy tylko zapragną nas odwiedzić. 

2022-06-23

Dotarli do mety

              „Nie do wiary, jak szybko płynie czas, wczoraj mali, dziś dorosły świat…” Cytując słowa piosenki, absolwenci – rocznik 2021/2022 rozpoczęli uroczystość pożegnania się ze szkołą podstawową. W tym roku mury naszej szkoły opuściło 14 ósmoklasistów. Podczas części oficjalnej wójt Gminy Ustka – pani Anna Sobczuk -  Jodłowska -  nagrodziła Karolinę Lisicką, wyróżniającą się w nauce i zachowaniu uczennicę klasy VIII, natomiast nagrodę dyrektora otrzymała Maja Dudka.  Za współpracę w wychowaniu pan dyrektor – Zbigniew Bednarczyk -  podziękował również rodzicom absolwentów.

2022-06-20

Wizyta świerszcza Gustawa w oddziale przedszkolnym

         Dzięki uprzejmości Straży Gminnej z Ustki tuż przed zakończeniem roku szkolnego zerówiaczków odwiedziła gminna maskotka, czyli świerszcz Gustaw. W postać tę wcieliła się pani strażniczka. Razem z panem Sebastianem Chabrosem, dzielnicowym z Komisariatu Policji w Ustce mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zachowaniu podczas wakacji. Dzieci były zachwycone odwiedzinami. Serdecznie dziękujemy.

2022-06-14

Wycieczka do Gdyni

         Uczniowie z klas IV – VI naszej szkoły dnia 14 czerwca 2022 w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę" pojechali do Gdyni. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki „Eksperyment”, gdzie uczniowie poprzez zabawę mogli wykonywać różnego rodzaju doświadczenia. Następnie zwiedzili statek - muzeum „Dar Pomorza”. Poznali jego historię oraz zaznajomili się z warunkami, w jakich szkolili się studenci Szkoły Morskiej w Gdyni. Wyjazd sprawił uczniom dużą przyjemność. Wszyscy wrócili w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy.      

2022-06-14

Ważna informacja!

        Informujemy, że zgodnie z  Rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku szkolnego dyrektor szkoły ustalił, że 17 czerwca 2022r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. 

2022-06-10

Sukcesy naszych młodych wokalistów

       W piątek, 10 czerwca 2022 r., po dwóch latach przerwy, w Szkole Podstawowej w Charnowie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Solowej Piosenki Dziecięcej "Gama 2022". Naszą szkołę reprezentowało siedmioro dzieci: Zosia Małkowska, Julia Majchrzak, Filip Znajdek, Lena Adamczewska, Lena Ziemska , Kaja Grabowska i Hubert Kąkol. Stanowiliśmy silną, zgraną i wspaniale przygotowaną ekipę muzyczną.

2022-06-09

Konkurs projektów uczniowskich

        Uczniowie klasy V w składzie: Lena Adamczewska, Igor Kostrubiec, Maja Seńko, Maciej Sieńko, Dominik Suchecki i Lena Ziemska pod okiem pani Małgorzaty Stępień wzięli udział w konkursie projektów uczniowskich w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy – wsparcie regionalne". Przez kilka miesięcy tworzyli komiks online w języku angielskim o tematyce poruszającej najważniejsze problemy, z jakimi zmaga się Morze Bałtyckie.

2022-06-08

Nowoczesna szkoła

         Szkoła Podstawowa w Zaleskich w roku szkolnym 2021/2022 wzięła udział w programie „Laboratoria przyszłości”. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. 
         W ramach Programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych.

2022-06-03

Nie bądźmy obojętni

         2 czerwca w naszej szkole gościli aktorzy z krakowskiego Teatru Kurtyna ze spektaklem „Cisza” przygotowanym dla uczniów klas VI-VIII. W przedstawieniu poruszono temat uzależnień oraz negatywnych emocji prowadzących do próby samobójczej, wskazując sposoby radzenia sobie z samotnością i depresją. Zachęcano do wrażliwości na drugiego człowieka, dostrzegania niemego wołania o pomoc. Poruszone w spektaklu treści nie należały do najłatwiejszych, skłoniły jednak uczniów do refleksji i troski o innych.

2022-06-02

Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka

       1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Starsi uczniowie wzięli udział w rajdzie rowerowym, natomiast młodsi wybrali się do Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” na przedstawienie pt. „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza”. Czas spędzony na łonie natury nad jeziorem Marszewo w towarzystwie kolegów i koleżanek sprzyjał integracji i napawał radością. Nie inaczej było podczas wycieczki do Słupska. Obie grupy wróciły pełne wrażeń. 

 

 

 

2022-05-31

" Majowe kwiatki wstążką związane. Niech sto lat żyją Mamy kochane!"

       We wtorek, 31 maja 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III mieli zaszczyt gościć w progach szkoły Mamy z okazji ich święta. Panie stawiły się w stu procentach. Uroczystości odbyły się w każdej klasie. Dzieci zaprezentowały krótkie programy artystyczne: przepięknie recytowały, śpiewały i tańczyły. Niejednej Mamie popłynęła łezka ze wzruszenia. 

2022-05-27

W świecie kowbojów, Indian i beztroskiej zabawy

        W ostatni piątek maja uczniowie klas IV-VI wybrali się do parku rozrywki "Dziki Zachód" w Zieleniewie. Mieli możliwość zwiedzenia tego niezwykłego miejsca wraz z przewodnikami i obejrzenia konnego pokazu kaskaderskiego. Podczas wyjazdu skorzystali z licznych atrakcji: autodromu, quadow, miasteczka ruchu drogowego, beczkowozu, przejażdżki drezyną, byka rodeo, jazdy konnej, mrowiska i wielu innych. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka wojskowym hummerem, podczas której etatowym opiekunem-rajdowcem okazała się pani Marta Miotk.
         Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

2022-05-26

Egzaminy ósmoklasisty

      W dniach 24-26 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminów ósmoklasisty, które obejmowały wiadomości i umiejętności określone ‎w wymaganiach egzaminacyjnych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Odbyły się one zgodnie z procedurami i bez zakłóceń.
      Wyniki zostaną ogłoszone 1 lipca 2022 r. i będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich, jeśli liczba kandydatów przekroczy liczbę miejsc w danej placówce.  Nie trzeba więc będzie długo czekać na rezultat prac. Z kolei zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty zdający otrzymają 8 lipca 2022 roku.

2022-05-23

Uwaga

       W dniach 24 - 26 maja 2022r. ( wtorek, środa, czwartek) w szkole odbędą się egzaminy klasy ósmej, dla pozostałych uczniów są to dni wolne od zajęć dydaktyczno - opiekuńczych.

Przejdź do góry strony