Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2022-04-06

Wielkanocne spotkanie

        W pierwszą sobotę kwietnia hala sportowa w naszej szkole była miejscem wielkanocnego spotkania o międzynarodowym charakterze. Na imprezę przybyli goście z niemieckiej gminy Anklam, rodzina z Ukrainy oraz mieszkańcy Gminy Ustka. Piękne życzenia zebranym złożyli Anna Sobczuk – Jodłowska – wójt Gminy Ustka oraz Wacław Laskowski – przewodniczący Rady Gminy Ustka. Głos zabrał też Michael Galander – Burmistrz Anklam.  Podczas uroczystości wystąpiły zespoły działające przy Centrum Kultury.

2022-03-28

„Pòjmë na Kaszëbë”- Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej

    25 marca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Bierkowie odbył się Zdalny Konkurs Recytatorski „Pòjmë na Kaszëbë”. W szranki o laur zwycięstwa stanęli uczniowie szkół podstawowych z Damna, Dębnicy Kaszubskiej, Motarzyna, Skórowa, Zaleskich, Zagórzycy i Bierkowa. Honorowy patronat nad konkursem objęła Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier i Prezes Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Słupsku Karolina Keller. 
      Miło nam poinformować, że w kategorii uczniów klas IV-VI naszej szkoły Karolina Sieradzka zdobyła I miejsce. Natomiast w kategorii uczniów klas VII-VIII Natalia Gałkowska zajęła III miejsce.
       Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

2022-03-22

Nareszcie!!!

       Na takie powitanie wiosny czekaliśmy długo. Pandemia pokrzyżowała wiele naszych planów i zamierzeń. Nie mogliśmy razem świętować ani cieszyć się swoją obecnością. Na szczęście sytuacja zmieniła się i z wielką radością ruszyliśmy pierwszego dnia wiosny ulicami Zaleskich, aby ostatecznie rozstać się z zimą i powitać najpiękniejszą porę roku. Towarzyszyły nam pozdrowienia i uśmiechnięte twarze mieszkańców wsi. Zapewne dawno nie widzieli tak barwnego i ciekawego korowodu. Tego dnia postanowiliśmy zastąpić nasze plecaki innymi, równie pojemnymi przedmiotami. Kreatywność wszystkich była niesamowita. Okazało się, że książki można schować do odkurzacza, włożyć do futerału na akordeon czy walizki. Świetnie sprawdziły się też wózki na zakupy oraz dla lalek. Dla najbardziej pomysłowych uczniów przewidziano nagrody. Śmiechu i zabawy było co niemiara. I nareszcie wspólnie mogliśmy świętować nadejście wiosny.

2022-03-22

Światowy Dzień Wody

       22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak znaczącą rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przyczynia się do pogłębienia wiedzy na temat wody, która  - ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego - często bywa marnotrawiona. O tym, jak jest ważna, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły poprzez uczestnictwo w specjalnych lekcjach poświęconych tej tematyce oraz biorąc udział w konkursach organizowanych przez Polską Akcją Humanitarną. Dziękujemy za zaangażowanie!

2022-03-21

Ważna informacja

Szanowni Państwo!

           W związku z przerwą w dostawie wody w dniu 22.03.2022r. w godzinach od 9.00 do 14.00 w miejscowości Zaleskie, zajęcia dla uczniów SP w Zaleskich odbędą się w formie zdalnej.
           Dla dzieci z OP i uczniów klas I-III, którym rodzice/ opiekunowie prawni nie mogą zapewnić opieki, będą organizowane zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.  Uczniom objętym tą opieką szkoła umożliwi realizację zajęć z wykorzystaniem metod 
i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. Proszę również o zapewnienie prowiantu dzieciom, ponieważ w tym dniu stołówka szkolna będzie nieczynna.

Z poważaniem
Zbigniew Bednarczyk
Dyrektor Szkoły SP w Zaleskich

2022-03-08

Solidarni z Ukrainą

        Od kilku dni płynie fala pomocy i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Razem z całą Polską nasza szkoła włączyła się w zbiórkę niezbędnych rzeczy. Mamy już za sobą pierwszy transport darów do punktu zbiorczego w Ustce. Nadal pilnie potrzebne są środki higieny osobistej: mydła, szampony, pasty do zębów, szczoteczki, grzebienie, podpaski. Z ubrań niezbędna jest bielizna dla kobiet i dzieci. Zbieramy również kredki, bloki, kolorowanki itp. 
       Wszystkim ofiarodawcom  pragniemy serdecznie podziękować za dotychczasowe zaangażowanie. 

2022-03-08

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

DRODZY RODZICE!!!

      Uprzejmie informuję, że rekrutacja do pięciogodzinnego oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będzie w terminie od 01.04.2022 r. do 08.04.2022 r. Dokumenty w wersji papierowej należy złożyć w sekretariacie szkoły.

2022-02-26

Gdy w Ukrainie toczy się wojna...

Dziś każdy z nas jest poruszony tragicznymi wydarzeniami, które mają miejsce w Ukrainie. W geście wsparcia i solidarności z Ukrainą uruchamiamy w naszej szkole zbiórkę na rzecz uchodźców. Na liście niezbędnych rzeczy znajdują się:
- artykuły 
spożywcze o długiej dacie przydatności do spożycia, żywność typu konserwy, zupki ekspresowe, kabanosy itp.
- mleko dla dzieci, soki, napoje, orzechy, batony energetyczne,
- środki higieny osobistej ( kosmetyki, pieluchy, pasty do zębów itp.),     
- koce, materiały, śpiwory, ręczniki, pościel,
- karma dla psów, kotów,  

- drobne sprzęty AGD, termosy, kubki termiczne. 

Potrzebne rzeczy należy przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do punktu zbiorczego utworzonego w Centrum Kultury Gminy Ustka. 


 

 

2022-02-11

Bezpieczne ferie

      W dniu 14 lutego 2022r. rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów z województwa pomorskiego, a zakończą 27 lutego 2022r. To szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu. Jak spędzić go bezpiecznie? Kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne ferie w ulotce. Zapraszamy do lektury i życzymy udanego wypoczynku.

2022-02-10

Drugoklasiści recytują wiersze Brzechwy

         Tuż przed feriami w klasie II odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy. Przystąpiło do niego trzynaścioro dzieci obecnych w szkole. Każdy mógł wybrać sobie ulubiony wiersz tego poety. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Choć wiele recytacji mogło się podobać, jury w składzie: pani Urszula Bugaj- Momot, pani Marzena Laska i pani Mariola Wólczyńska nagrodziło pięcioro uczniów.  

2022-02-08

Pomoc poszkodowanym w pożarze

           Szkoła Podstawowa w Zaleskich organizuje zbiórkę rzeczy dla rodzin z Objazdy, które w pożarze 23 stycznia 2022r. straciły dorobek życia. Zachęcamy społeczność szkolną i wszystkich ludzi dobrego serca do składania darów.  Potrzebne: koce, środki czystości, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły spożywcze o długiej dacie przydatności do spożycia, środki higieny osobistej, materiały i chemia budowlana, meble.

2022-02-08

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

         Dla pierwszoklasistów nadszedł kolejny ważny dzień w szkole - 8. lutego 2022r. zostali pasowani na czytelników biblioteki. Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych i jak zawsze miało bardzo ciekawy przebieg. Najmłodsi uczniowie wykazali się znajomością bohaterów książkowych oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie. Obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

 

 

2022-01-30

Narodzenia czas...

       W grudniu „Wiolinki” i solistka Lena Ziemska wzięły udział w XIII Wojewódzkim Konkursie On-line Interpretacji Kolęd i Utworów Świątecznych " Narodzenia Czas". Konkurs zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku. Lena zaśpiewała piosenkę świąteczną „ Już pierwsza gwiazdka", a "Wiolinki" kolędę" Do szopy, hej pasterze". Miłym zaskoczeniem okazało się wyróżnienie zarówno dla Leny, jak i Wiolinek w kategorii soliści i zespoły szkół podstawowych. Gratulujemy dziewczętom, jak i opiekunowi, pani Marioli Wólczyńskiej. To kolejny sukces muzyczny naszych dziewcząt!

2022-01-21

Muzyczna laurka dla Babci i Dziadka

Droga Babciu, Drogi Dziadku!

Z okazji Waszego Święta wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaleskich składają Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz długich lat życia wypełnionych radością i życzliwością ludzi.
Do życzeń uczniowie klas 0 - III dołączają muzyczne laurki.

2021-12-30

Program "Aktywna tablica"

      Miło nam poinformować, że szkoła w Zaleskich przystąpiła do rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2021 – „Aktywna tablica”. W wyniku podjętych działań otrzymaliśmy finansowe wsparcie na zakup interaktywnych pomocy dydaktycznych.

2021-12-20

Życzenia świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia i radości.
By chwile spędzone w gronie najbliższych pozostały na długo w naszej pamięci. 
Niech to będzie czas odpoczynku, refleksji, wspomnień i uśmiechu, 
a zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok, 
niech przyniesie spokój i powodzenie.

Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

 

Przejdź do góry strony