Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2022-12-23

Boże Narodzenie 2022

Bóg się rodzi, moc truchleje!
Nowonarodzone Dziecię, w nędznej szopie narodzone
przynosi Nadzieję i Radość.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy dużo zdrowia i radości.
Niech to będzie czas odpoczynku, refleksji, wspomnień i uśmiechu, 
a zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok 2023, 
niech przyniesie spokój i powodzenie w życiu osobistym i zawodowym.

Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

2022-12-23

W świątecznym nastroju

       Ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia upłynął w ciepłej i pełnej radości atmosferze. Najpierw wszyscy spotkali się w hali sportowej na koncercie kolęd i pastorałek. W tym roku każda klasa przygotowała i zaprezentowała jeden utwór bożonarodzeniowy. Wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie, ale każdy starał się, jak mógł, by trafić w dźwięk. Nie zabrakło też fragmentu z Pisma św. oraz życzeń świątecznych, które złożył ksiądz proboszcz, Jerzy Wyrzykowski. Po uroczystości uczniowie przeszli wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, aby kontynuować wigilijne spotkanie. Jak każe tradycja, było dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz poczęstunek. Niektóre klasy przygotowały dla siebie prezenty. 
         Zapraszamy do  obejrzenia fotorelacji.

2022-12-21

Na kolędę czas!

       Uczniowie, uczący się języka kaszubskiego, rozpoczęli już kolędowanie. Odpowiednio przebrani i przygotowani śpiewali piękną kolędę Pòjmë  do  szopë  i składali  wszystkim uczniom oraz pracownikom naszej szkoły życzenia w języku kaszubskim. W podziękowaniu otrzymali mnóstwo słodkości. To był dzień pełen radości i zadowolenia.
Wszëtczégò nôlepszégò!

2022-12-18

Warsztaty profilaktyczne

     W piątek, 16 grudnia 2022r. uczniowie klas VI - VIII brali udział warsztatach profilaktycznych „Spinacz”. Autorem programu jest fundacja „Wychowanie w dialogu”. Zajęcia trwały blisko 3,5 godziny, ale - zdaniem uczestników - czas minął błyskawicznie. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz właściwie planować i zarządzać czasem. Nie zabrakło też rozmowy na temat marzeń, budowania dobrych relacji z innymi oraz poczucia własnej wartości. Zajęcia odbyły się w fantastycznej atmosferze, a ich forma sprzyjała otwartości.
   

2022-12-18

Z życia świetlicy

        Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie przyozdobili świetlicę szkolną w liczne kolorowanki, witraże, kalendarze adwentowe, wieniec i gwiazdki. Wśród dźwięku kolęd i pastorałek powstały przepiękne dekoracje. Dzieci poznały tradycje wigilijne w Polsce i na świecie, próbowały swych siły w świątecznych układach tanecznych. Wsłuchiwały się także w ciekawe bożonarodzeniowe opowiadania, oglądały bajki wprowadzające w nastrój świąt.
     Zorganizowany został także Świetlicowy Konkurs Plastyczny na najpiękniejszy KALENDARZ BOŻONARODZENIOWY. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością.

2022-12-18

"Graj z nami w zielone"

      Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu ekologicznego " Graj z nami w zielone" Polenergii. Pierwszy etap to realizacja zadań dotyczących szeroko pojętej energii. "Działamy z energią" to myśl przewodnia tej części zadania. Uczestnicy zajęć zgłębiali wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii, zmian klimatycznych oraz sposobów oszczędzania energii. Czas, w którym żyjemy, to czas na zieloną energię, nowe wyzwania i wartości.

2022-12-13

Z życia świetlicy

         Dzień jak co dzień w świetlicy. Wolny czas wypełniają liczne gry (stolikowe, konstrukcyjne), zabawy, taniec, śpiew oraz gimnastyka. Tu nasi uczniowie odrabiają prace domowe i wykonują ciekawe prace plastyczne. W istocie, dzieci bardzo chętnie przebywają w świetlicy szkolnej.

2022-12-12

Gminne spotkanie wigilijne

          Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się gminne spotkanie świąteczne. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły muzyczne z  bożonarodzeniowym repertuarem. Na stołach znalazło się wiele wigilijnych potraw, z których  pierogi i barszcz cieszyły się największym powodzeniem. Z gośćmi opłatkiem połamali się przedstawiciele władz gminnych, zostały także ogłoszone wyniki konkursów świątecznych. Na koniec z workiem słodkości przybył św. Mikołaj.

2022-12-09

Wyjazd na spektakl " Chłopcy z Placu Broni"

         Uczniowie kl. IV - VI z naszej szkoły mieli ostatnio możliwość obcowania ze sztuką teatralną, bowiem 9 grudnia 2022r. wybrali się z wychowawcami do Słupskiego Inkubatora Technologicznego na spektakl „Chłopcy z Placu Broni” w wykonaniu aktorów teatru „Aczemu” z Krakowa.  Z uwagą obejrzeli przedstawienie i mamy nadzieję, że dla nich takie wartości, jak: przyjaźń, lojalność, honor oraz patriotyzm, będą tak samo ważne jak dla bohaterów powieści.
      W drodze powrotnej wszyscy z zachwytem podziwiali z okien autokaru zimowy krajobraz. To był bardzo udany wyjazd.

2022-12-09

Mikołajkowy wyjazd do kina w Ustce

       W piątek, 9 grudnia 2022r., odbył się mikołajkowy wyjazd do kina w Ustce. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie z  klas I – III oraz maluchy z oddziału przedszkolnego. Dzieci obejrzały bajkę pt. „Dziwny Świat”, która okazała się pełną przygód podróżą w głąb niesamowitego świata zamieszkałego przez bardzo dziwne stwory. Najnowsza produkcja Disneya zdecydowanie przypadła młodym widzom do gustu.

2022-12-08

Na spektaklu w Teatrze Nowym w Słupsku

      Tradycją naszej szkoły jest organizacja wyjazdów na adaptacje teatralne znanych dzieł literackich. W czwartek, 8 grudnia 2022r. uczniowie klas VI - VIII wraz z wychowawcami udali się do Teatru Nowego w Słupsku, aby obejrzeć spektakl „Opowieść wigilijna” na podstawie powieści Charlesa Dickensa. Uczniowie mieli okazję utrwalić treść i problematykę lektury omawianej na języku polskim. Spektakl wprowadził także wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój, a magia Bożego Narodzenia ogarnęła na koniec nie tylko Scrooge’a, ale każdego widza.

2022-12-07

Inscenizacja "Zaczarowany eliksir"

        W ramach działań profilaktycznych dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - IV  obejrzeli inscenizację "Zaczarowany eliksir" przygotowaną przez Teatr "Kurtyna" z Krakowa. Spektakl uświadomił uczestnikom jak ważna jest wytrwałość w dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, odróżnianie dobra od zła. Dodatkowo przypomniał o zachowaniu ostrożności wobec nieznajomych osób oferujących prezenty czy też zachęcających do zabawy lub spaceru.

2022-11-23

"Rybacy i dary morza" - z wizytą w porcie

       W dniu 18 listopada 2022 roku grupa uczniów z kl. V-VIII z naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu „Poszerzamy horyzonty wiedzy – kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów”. W pierwszej kolejności uczestnicy zwiedzili port morski w Ustce. Po wizycie w porcie uczniowie pojechali na warsztaty zorganizowane w Centrum Promocji Rybołówstwa w Przewłoce.

2022-11-20

Pasowanie na Świetliczaka

          8 listopada w świetlicy Szkoły Podstawowej w Zaleskich odbyło się uroczyste pasowanie na Świetliczaka . Wśród zaproszonych gości był dyrektor szkoły – pan Zbigniew Bednarczyk, przedszkolaki z oddziału przedszkolnego pod opieką pani Ewy Czulak, uczniowie klasy II oraz uczennice z klasy III: Nikola Bielecka, Alina Mykhailovskya i Wiktoria Olejnik. Głównym celem tego ważnego wydarzenia było przyjęcie do grona Świetliczaków uczniów klasy pierwszej, zapisanych od września do świetlicy.

2022-11-10

W patriotycznym nastroju

       Obchody sto czwartej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaczęliśmy w naszej szkole już w czwartek, 10 – go listopada. W tym roku uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy drugiej pod okiem wychowawczyni - Renaty Czerczak. Drugoklasiści zaprezentowali krótką lekcję historii naszej Ojczyzny, przypomnieli również o znaczeniu symboli narodowych. W trakcie uroczystości cała społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” oraz pieśń „Pierwsza Brygada”. Swój szacunek dla bohaterów narodowych wyraziliśmy także poprzez odświętny strój z kotylionem. Wszystkim udzielił się patriotyczny nastrój.

2022-11-02

" Chrońmy jeża - ekstra zwierza"

      W ramach akcji „Październik Miesiącem Zwierząt” w naszej szkole został ogłoszony konkurs "Chrońmy jeża - extra zwierza" dla wszystkich uczniów z OP i klas I-III, którego tematem było wykonanie pracy przedstawiającej jeża w środowisku naturalnym. Z ogromną przyjemnością przedstawiamy nagrodzonych uczniów i serdecznie im gratulujemy.

Przejdź do góry strony