Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2022-09-10

Najlepsi w województwie

        Miło nam przypomnieć, że grupa uczniów z klasy VI w ubiegłym roku szkolnym wzięła udział w konkursie projektów w ramach przedsięwzięcia „Pomorskie Żagle Wiedzy – wsparcie regionalne". Przez kilka miesięcy tworzyła komiks online w języku angielskim o tematyce ekologicznej dotyczącej Morza Bałtyckiego, wykazując się nie tylko kreatywnością, ale również świetną znajomością technologii informacyjno – komunikacyjnych. Projekt uczniów z naszej szkoły został najwyżej oceniony w województwie. W nagrodę szóstoklasiści popłynęli w rejs po Zatoce Gdańskiej.

2022-09-09

Zmiana regulaminu stołówki

     Informujemy,  że z dniem 08.09.2022 r. uległ zmianie regulamin stołówki szkolnej w Szkole im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich. Prosimy o zapoznanie się z załączonymi dokumentami.

2022-09-08

Zajęcia świetlicowe - niezbędne dokumenty

Szanowni Państwo,

prosimy o wypełnienie dokumentów niezbędnych do zapisania dziecka do świetlicy szkolnej, takich jak: 
1. Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy

2. Oświadczenie - Odbiór dziecka ze świetlicy szkolnej

3. Zgoda na samodzielne opuszczenie świetlicy przez dziecko.

Druki do pobrania dostępne w załącznikach.

2022-09-04

Harmonogram przywozów i odwozów

        Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym świetlica jest dostępna dla uczniów od godz. 6.30 do 16.30. Dowóz i odwóz odbywa się wg ustalonego harmonogramu. Rodzice dzieci korzystających z opieki w świetlicy we wczesnych godzinach porannych i popołudniowych, są zobowiązani do osobistego przywiezienia i odbioru ich ze szkoły.

2022-08-31

Witaj szkoło!

       Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!

       Informujemy, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 w hali sportowej. Przed rozpoczęciem, o godz. 8.00 w kościele w Zaleskich zostanie odprawiona Msza święta.

2022-08-30

Ważna informacja!

       W związku z przedłużającym się remontem pomieszczeń kuchennych oraz stołówki szkolnej obiady dla uczniów będą wydawane od dnia 12.09.2022 roku.

2022-08-18

Wniosek o dowóz

Szanowni Państwo,

informujemy, że można już składać wnioski o zapewnienie przejazdu środkami publicznymi do szkoły/ oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Zaleskich na rok szkolny 2022/2023. Wersja papierowa do pobrania w sekretariacie szkoły w dniach roboczych w godzinach 7.30-15.00. Wypełniony wniosek (w dwóch egzemplarzach) należy dostarczyć do sekretariatu szkoły. 

2022-08-18

Dożywianie dzieci w roku szkolnym 2022/2023

          Drodzy Rodzice/Opiekunowie chętni na dożywienie Dzieci/Uczniów w roku szkolnym 2022/2023, prosimy o wypełnienie umowy i dostarczenie do sekretariatu szkoły w dniach roboczych w godzinach 7.30 - 15.00.
         W przypadku wyrażenia chęci dożywiania od miesiąca września wypełnioną umowę (w dwóch egzemplarzach) należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do dnia 5 września 2022 r. osobiście lub mailowo (intendent@spzaleskie.pl). 

Wersję papierową można pobrać w sekretariacie szkoły.

2022-07-25

Ogłoszenie o naborze - konserwator/porządkowy


         Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich ogłasza nabór na stanowisko konserwator/porządkowy pomieszczeń szkolnych i terenu szkolnego przy Szkole Podstawowej w Zaleskich.  Osoby ubiegające się o zatrudnienie powinny złożyć dokumenty w sekretariacie szkoły w nieprzekraczającym terminie do dnia 01.08.2022 r. do godz. 12.00 w zamkniętej kopercie opatrzonej z adnotacją „Nabór na stanowisko: konserwator/porządkowy pomieszczeń szkolnych i terenu szkolnego”. 

 

2022-07-13

Wspaniałe wieści z Gdańska!!! Wyniki konkursu projektów uczniowskich

       Miło jest nam poinformować, że praca uczniów naszej szkoły została najwyżej oceniona w konkursie projektów w ramach zadania „Pomorskie Żagle Wiedzy – wsparcie regionalne". Nasi piątoklasiści zajęli pierwsze miejsce.  Szczegółowe wyniki ukazały się na stronie Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Serdecznie gratulujemy i ogromnie cieszymy się z sukcesu!

2022-07-13

Wyprawka przedszkolaka i pierwszoklasisty na rok szkolny 2022/2023 

      W co zaopatrzyć przedszkolaka i pierwszoklasistę? Jakie podręczniki i przybory szkolne będą potrzebne do nauki w nowym roku szkolnym? Informacje dla rodziców już dostępne w załącznikach.

2022-06-30

Ogłoszenie o naborze - konserwator/porządkowy

         Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich ogłasza nabór na stanowisko konserwator/porządkowy pomieszczeń szkolnych i terenu szkolnego przy Szkole Podstawowej w Zaleskich.

2022-06-27

Życzenia na wakacje

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Dziękując za cały rok szkolny, pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim, aby tegoroczne wakacje
były radosne, ciekawe, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne.
By sprzyjały poznawaniu interesujących miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni.
Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej w Zaleskich

2022-06-27

Zakończenie roku szkolnego

       W ostatnim dniu roku szkolnego 2021/2022 w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna. Dyrektor szkoły podsumował wyniki pracy, zaś goście gratulowali sukcesów i życzyli udanego wypoczynku. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz świadectwa z czerwonym paskiem, a ich rodzice listy gratulacyjne. Nie zabrakło też podziękowań dla nauczycieli. Po wakacjach nie spotkamy się już z panią Marią Siudek oraz panem Markiem Banasikiem, ponieważ oboje odchodzą na zasłużoną emeryturę. Niemniej jednak zawsze będziemy o nich pamiętać i z radością witać w murach szkoły, gdy tylko zapragną nas odwiedzić. 

2022-06-23

Dotarli do mety

              „Nie do wiary, jak szybko płynie czas, wczoraj mali, dziś dorosły świat…” Cytując słowa piosenki, absolwenci – rocznik 2021/2022 rozpoczęli uroczystość pożegnania się ze szkołą podstawową. W tym roku mury naszej szkoły opuściło 14 ósmoklasistów. Podczas części oficjalnej wójt Gminy Ustka – pani Anna Sobczuk -  Jodłowska -  nagrodziła Karolinę Lisicką, wyróżniającą się w nauce i zachowaniu uczennicę klasy VIII, natomiast nagrodę dyrektora otrzymała Maja Dudka.  Za współpracę w wychowaniu pan dyrektor – Zbigniew Bednarczyk -  podziękował również rodzicom absolwentów.

2022-06-20

Wizyta świerszcza Gustawa w oddziale przedszkolnym

         Dzięki uprzejmości Straży Gminnej z Ustki tuż przed zakończeniem roku szkolnego zerówiaczków odwiedziła gminna maskotka, czyli świerszcz Gustaw. W postać tę wcieliła się pani strażniczka. Razem z panem Sebastianem Chabrosem, dzielnicowym z Komisariatu Policji w Ustce mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zachowaniu podczas wakacji. Dzieci były zachwycone odwiedzinami. Serdecznie dziękujemy.

Przejdź do góry strony