Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2023-12-22

Jasełka w naszej szkole!

         Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się Jasełka. Dzieci, pod czujnym okiem pań: Barbary Mielczarek Małgorzaty Stępień, Magdaleny Szałek oraz Agaty Frankiewicz, przygotowały dla wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców montaż słowno-muzyczny.

      Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew kolęd, pastorałek i utworów świątecznych uświadomił, że Święta Bożego Narodzenia już lada chwila będą obchodzone w naszych domach.

      Po skończonych Jasełkach uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli przy wigilijnych stołach, gdzie mieli możliwość złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem.

2023-12-19

Kaszëbsczé Gwiżdże

      We wtorek 19.12.2023 r. na terenie naszej szkoły można było spotkać Gwiżdże.

      To kaszubscy kolędnicy, w których wcielili się uczniowie uczący się języka kaszubskiego. Śpiewali piękną kolędę Pòjmë do szopë i składali wszystkim uczniom oraz pracownikom naszej szkoły życzenia w języku kaszubskim.

2023-12-15

Poznajemy Słowiński Park Narodowy

      15 grudnia 2023 r. naszą szkołę odwiedzili pracownicy Słowińskiego Parku Narodowego, którzy poprowadzili zajęcia edukacyjne połączone z rożnego rodzaju aktywnościami dla klas IV - VIII.

2023-12-06

,,Można odejść na zawsze, by stale być blisko"

      Dziś po ciężkiej chorobie odeszła do wieczności nasza koleżanka, Mariola Wólczyńska.

Smutek przepełnia nasze serca, a łzy cisną się do oczu. Tak trudno pogodzić się z tym faktem...

      W naszej pamięci pozostanie nie tylko jako wspaniała, pełna pasji i oddania nauczycielka i wychowawczyni, ale przede wszystkim dobry człowiek. Kochała pracę z dziećmi, muzykę i podróże. Dziś wyruszyła w długą drogę i zapewne śpiewa już w anielskim chórze.

Odpoczywaj w pokoju...

2023-11-30

Andrzejkowe wróżby

      Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji, w świetlicy szkolnej, odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci czarowały, poznały magiczną liczbę 7 i wspólnie tańczyły. Każdy mógł sprawdzić, co czeka go w przyszłości lub jaki będzie jego zawód, a nawet kogo poślubi. Było mnóstwo radości, uśmiechów, a przede wszystkim dobrej zabawy!

2023-11-29

Prelekcja pt. ,,Jedno morze wiele korzyści”

      29 listopada odbyły się w naszej szkole prelekcje w temacie morskiej energetyki wiatrowej pod tytułem „Jedno morze wiele korzyści”. Uczniowie dowiedzieli się, jak działają turbiny na morzu, jak są kotwiczone do dna morza, a także jakie niosą za sobą korzyści.

2023-11-28

Pierwszoklasiści zostali Świetliczakami!

      28 listopada 2023 r. dzieci z klasy I zostały pasowane na Świetliczaków. Nie obyło się bez licznych wyzwań i sprawdzianu umiejętności. Cała uroczystość odbyła się w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy II, którzy wyrecytowali piękne wiersze. Pan Dyrektor pogratulował wszystkim pierwszakom, które otrzymały dyplomy i upominki.

2023-11-28

Projekt Ministerstwa Cyfryzacji - Bezpłatny laptop dla ucznia

      Od dnia 29 listopada br. (od środy) w Szkole Podstawowej w Zaleskich, w sekretariacie, rodzicom uczniów klas IV będą przekazywane laptopy. Przy odbiorze należy okazać dokument potwierdzający tożsamość.

      Laptopy należy odebrać do 8 grudnia 2023 r. (piątek).

2023-11-27

Dzień Pluszowego Misia

      Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Uczniowie naszej szkoły opowiadali, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Uczestniczyli również w zabawach ruchowych, zgadywankach, rozwiązywali karty pracy o tematyce związanej z misiami. Odbyła się też sesja zdjęciowa ze swoim Misiem.

2023-11-27

Spektakl profilaktyczny pt. ,,Dziki zachód"

      Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III obejrzeli dzisiaj spektakl profilaktyczny pt. "Dziki zachód" w wykonaniu Teatru KURTYNA.

2023-11-24

Musical pt. ,,Królowa Śniegu"

      Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III obejrzeli dzisiaj musical pt. ,,Królowa Śniegu". Wszyscy widzowie podziwiali znakomitą grę aktorów, przepiękne kostiumy i wspaniałą scenografię.

2023-11-24

Dni Myszki Miki

      W dniach 22-24 listopada postanowiliśmy uczcić urodziny Myszki Miki. W tym roku obchodziła swoje 95 urodziny! Z tej okazji, w świetlicy szkolnej, zostały zorganizowane „Dni Myszki Miki”. Wszystkie dzieci tego dnia wcieliły się w bajkowe postacie Walta Disneya, dziewczynki przebrały się za Myszki Minie, chłopcy natomiast za Myszki Mickey. Nasi uczniowie przynieśli do szkoły również maskotki myszek. Zabawom nie było końca,

2023-11-22

OLIMPIADA SPORTOWA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY USTKA

      W dniach 22-23 listopada 2023 r. w Objeździe odbyła się OLIMPIADA SPORTOWA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY USTKA. W ,,Turnieju gier i zabaw klas drugich” (22.11.2023) naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II z wychowawczynią – panią Kamilą Jaskólską. W kolejnym dniu Olimpiady, na ,,Turniej gier i zabaw klas trzecich” (23.11.2023), wyruszyła klasa III z wychowawczynią – panią Renatą Czerczak.

2023-11-10

Święto Odzyskania Niepodległości

      10-ego listopada, w Szkole Podstawowej w Zaleskich, odbyły się uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić Święto Narodowe, a jednocześnie uświadomić wszystkim, że nie zatrze się wśród nas znajomość ważnych dla Polski wydarzeń historycznych... Klasa II, wspólnie z panią Kamilą Jaskólska i panią Agatą Frankiewicz, przywołała czasy, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Przypomniała również glorię dni, które sprawiły, że nasza Ojczyzna znów stała się wolną.

2023-11-10

Z wizytą w fabryce bombek...

      Uczniowie klas IV, V i VII zaczęli już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 10 listopada 2023 r. wyruszyli do fabryki bombek ,,Glass Color” w Koszalinie.

2023-11-08

Prelekcja na temat honorowego oddawania krwi

     W dniu 7 listopada 2023 roku uczniowie klas I-III i IV-VIII, wysłuchali prelekcji na temat honorowego oddawania krwi, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.

       Głównym celem spotkania było promowanie honorowego krwiodawstwa wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz uświadomienie młodzieży, jak ważnym i bezcennym darem ratującym ludzkie życie jest krew.

Przejdź do góry strony