Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2022-02-26

Gdy w Ukrainie toczy się wojna...

Dziś każdy z nas jest poruszony tragicznymi wydarzeniami, które mają miejsce w Ukrainie. W geście wsparcia i solidarności z Ukrainą uruchamiamy w naszej szkole zbiórkę na rzecz uchodźców. Na liście niezbędnych rzeczy znajdują się:
- artykuły 
spożywcze o długiej dacie przydatności do spożycia, żywność typu konserwy, zupki ekspresowe, kabanosy itp.
- mleko dla dzieci, soki, napoje, orzechy, batony energetyczne,
- środki higieny osobistej ( kosmetyki, pieluchy, pasty do zębów itp.),     
- koce, materiały, śpiwory, ręczniki, pościel,
- karma dla psów, kotów,  

- drobne sprzęty AGD, termosy, kubki termiczne. 

Potrzebne rzeczy należy przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do punktu zbiorczego utworzonego w Centrum Kultury Gminy Ustka. 


 

 

2022-02-11

Bezpieczne ferie

      W dniu 14 lutego 2022r. rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów z województwa pomorskiego, a zakończą 27 lutego 2022r. To szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu. Jak spędzić go bezpiecznie? Kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne ferie w ulotce. Zapraszamy do lektury i życzymy udanego wypoczynku.

2022-02-10

Drugoklasiści recytują wiersze Brzechwy

         Tuż przed feriami w klasie II odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy. Przystąpiło do niego trzynaścioro dzieci obecnych w szkole. Każdy mógł wybrać sobie ulubiony wiersz tego poety. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Choć wiele recytacji mogło się podobać, jury w składzie: pani Urszula Bugaj- Momot, pani Marzena Laska i pani Mariola Wólczyńska nagrodziło pięcioro uczniów.  

2022-02-08

Pomoc poszkodowanym w pożarze

           Szkoła Podstawowa w Zaleskich organizuje zbiórkę rzeczy dla rodzin z Objazdy, które w pożarze 23 stycznia 2022r. straciły dorobek życia. Zachęcamy społeczność szkolną i wszystkich ludzi dobrego serca do składania darów.  Potrzebne: koce, środki czystości, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły spożywcze o długiej dacie przydatności do spożycia, środki higieny osobistej, materiały i chemia budowlana, meble.

2022-02-08

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

         Dla pierwszoklasistów nadszedł kolejny ważny dzień w szkole - 8. lutego 2022r. zostali pasowani na czytelników biblioteki. Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych i jak zawsze miało bardzo ciekawy przebieg. Najmłodsi uczniowie wykazali się znajomością bohaterów książkowych oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie. Obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

 

 

2022-01-30

Narodzenia czas...

       W grudniu „Wiolinki” i solistka Lena Ziemska wzięły udział w XIII Wojewódzkim Konkursie On-line Interpretacji Kolęd i Utworów Świątecznych " Narodzenia Czas". Konkurs zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku. Lena zaśpiewała piosenkę świąteczną „ Już pierwsza gwiazdka", a "Wiolinki" kolędę" Do szopy, hej pasterze". Miłym zaskoczeniem okazało się wyróżnienie zarówno dla Leny, jak i Wiolinek w kategorii soliści i zespoły szkół podstawowych. Gratulujemy dziewczętom, jak i opiekunowi, pani Marioli Wólczyńskiej. To kolejny sukces muzyczny naszych dziewcząt!

2022-01-21

Muzyczna laurka dla Babci i Dziadka

Droga Babciu, Drogi Dziadku!

Z okazji Waszego Święta wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaleskich składają Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz długich lat życia wypełnionych radością i życzliwością ludzi.
Do życzeń uczniowie klas 0 - III dołączają muzyczne laurki.

2021-12-30

Program "Aktywna tablica"

      Miło nam poinformować, że szkoła w Zaleskich przystąpiła do rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2021 – „Aktywna tablica”. W wyniku podjętych działań otrzymaliśmy finansowe wsparcie na zakup interaktywnych pomocy dydaktycznych.

2021-12-20

Życzenia świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia i radości.
By chwile spędzone w gronie najbliższych pozostały na długo w naszej pamięci. 
Niech to będzie czas odpoczynku, refleksji, wspomnień i uśmiechu, 
a zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok, 
niech przyniesie spokój i powodzenie.

Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

 

2021-12-17

Organizacja pracy szkoły w okresie od 20 XII 2021r. - 07 I 2022 r.

Szanowni Państwo!

W dniach 20-22 grudnia 2021 r. i 3-5 stycznia 2022 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki lekcje w klasach I- VIII prowadzone będą według obowiązującego planu w formie zdalnej. Oddział przedszkolny funkcjonuje bez zmian. 
Ponadto informujemy, że na podstawie zarządzenia dyrektora 7 stycznia 2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

 

2021-12-08

Mikołajki nie tylko na filmowo

6 grudnia uczniowie z klas IV-VI wybrali się do kina „ Delfin” w Ustce na najnowszy film animowany Disneya „Nasze magiczne Encanto”, zaś dzień później na seans filmowy pojechały młodsze dzieci. Maluchy miały okazję obejrzeć bajkę „Gwiazdka Klary Mu”. Inaczej mikołajki spędzili najstarsi uczniowie. Siódmoklasiści i ósmoklasiści pojechali do Redzikowa na lodowisko.

2021-12-06

Gminne konkursy bożonarodzeniowe

Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Bombkę w kategorii indywidualnej (grupa wiekowa 6-11)  I miejsce zdobył  Paweł Paul z kl. III, II miejsce – Gabriel Jaskólski z klasy II.

2021-12-03

Nowości czytelnicze w naszej bibliotece

       Z zadowoleniem pragniemy poinformować, że już po raz drugi zostały nam przyznane środki na zakup nowości  wydawniczych oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, w tym roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

2021-12-01

Andrzejkowe wygibasy w młodszych klasach

30 listopada dzieci z klas 1-3 poprzebierane dyskotekowo ruszyły na salę gimnastyczną, gdzie powitała ich animatorka, pani Karina Przybysz.  Wszyscy tańczyli, brali udział w różnych konkursach i grach muzyczno-ruchowych. Zabawa była przednia! Na koniec każde dziecko otrzymało balony w kształcie zwierzątek, mieczy oraz serc. W trakcie zabawy w każdej klasie był zorganizowany poczęstunek. Tegoroczne andrzejki uważamy za bardzo udane, oby takich imprez było więcej...

2021-11-29

Pasowanie na Świetliczaka

 W dniu 26 listopada 2021 r. w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na Świetliczaka. Aby dostać się do grona Świetliczaków, uczniowie musieli poddać się próbom. Poradzili sobie świetnie.  

2021-11-29

Akcja " Twoja krew, moje życie"

Nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem "Twoja krew, moje życie". Akcja ta promuje honorowe krwiodawstwo, przygotowuje dzieci i młodzież do podjęcia w przyszłości świadomej decyzji o zostaniu dawcą krwi oraz przełamuje stereotypy. To także gest solidarności z ludźmi, którzy oddając krew, zapewniają nam bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje życie.

Przejdź do góry strony