Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2019-10-22

"Przyjaciele zwierząt - edycja 2019"

21 i 22 października odbyły się w naszej szkole spotkania edukacyjne w ramach projektu "Przyjaciele zwierząt - Edycja 2019". Celem projektu jest wspieranie działań mających na celu kreowanie postaw związanych z poszanowaniem, ochroną i opieką nad zwierzętami oraz zmotywowanie do aktywnego działania na ich rzecz.

2019-10-19

W drogę, po przygodę!

Z takim zawołaniem 19 października 2019 r. nasi uczniowie udali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Tedory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie w 1906r. powstał pierwszy na ziemiach polskich skansen. 

2019-10-14

W podziękowaniu za serce i trud

14 października to ważny dzień w życiu każdej szkoły – Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich tych, których praca związana jest z edukacją i wychowaniem i chociaż kojarzymy je z nauczycielami, to tak naprawdę jest to święto wszystkich, którzy pracują w szkole.

 

2019-10-10

Organizacja Dnia Edukacji Narodowej

Informujemy, że 14 października 2019 roku uczniowie przyjeżdżają do szkoły zgodnie z planem. O godz. 9.00 odbędzie się  uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie o godz. 10.15 uczniowie będą mogli zjeść obiad, zaś o godz. 10.30 osoby dojeżdżające zostaną odwiezione do domów.

2019-10-08

Ósmoklasiści w Słupsku

Dnia 7 października uczniowie klasy VIII z wychowawczynią oraz nauczycielem wiedzy o społeczeństwie wybrali się do Słupska. Pierwszym punktem programu była strzelnica. 

2019-09-28

Biegi przełajowe w Objeździe

Dnia 27 września w Objeździe odbyły się drużynowe biegi przełajowe o Mistrzostwo Gminy Ustka w ramach Gminnej Olimpiady Młodzieży. Na starcie stanęli uczniowie ze wszystkich szkół gminnych. Uczniowie z naszej szkoły wypadli bardzo dobrze, zajmując II miejsce. 

2019-09-25

Wniosek o stypendium Wójta

Przypominamy, że termin składania wniosków o stypendium Wójta Gminy Ustka dla szczególnie uzdolnionych uczniów ze szkół znajdujących się na terenie Gminy Ustka upływa dnia 30 września br.

2019-09-24

" Ja za 20 lat"

Od kilku lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W tegorocznej edycji laureatem konkursu plastyczno-literackiego „Ja za 20 lat” został uczeń naszej szkoły, Nikodem Olejniczak z klasy VIII, ale to nie koniec...

2019-09-24

Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!

Jak co roku nasi uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję na rzecz ochrony środowiska "Sprzątanie świata". W naszym kraju kampania organizowana jest od 1994 roku, a koordynuje ją Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy". 

2019-09-07

Dożynki

7 września 2019 roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w dożynkach Gminy Ustka, które w tym roku odbyły się w Gąbinie. Po uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przez kilku księży, razem z innymi delegacjami uczestnicy przeszli na plac przed wiejską świetlicę. 
2019-09-02

Wracamy do szkoły

Po ponad dwóch miesiącach beztroskich wakacji nadszedł dzień inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020. Pierwszy dzwonek zabrzmiał 2 września i oznajmił, że czas błogiego odpoczynku dobiegł końca. 

2019-06-26

Ogłoszenie naboru - samodzielny referent

DYREKTOR Szkoły Podstawowej w Zaleskich
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE 
w Szkole Podstawowej w Zaleskich.                                     
2019-06-21

Udanych wakacji!

Życzymy wszystkim Uczniom wesołych i słonecznych wakacji. Dużo radości, udanego wypoczynku oraz niezapomnianych przygód. Do zobaczenia we wrześniu! Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne

 

2019-06-19

Dziękujemy Pani Dyrektor…

W tym roku wakacje rozpoczęły się szybciej niż początkowo planowano. W środę, 19 czerwca zebraliśmy się na hali sportowej, aby podsumować ostatnie 10 miesięcy pracy. Podczas uroczystości popłynęły także słowa wdzięczności i łzy wzruszenia, ponieważ po wakacjach pani Maria Siudek odchodzi ze stanowiska dyrektora.

 

2019-06-18

Pożegnanie absolwentów

18 czerwca 2019 roku to data wyjątkowa, w tym bowiem dniu pożegnaliśmy pierwszych po wielu latach ósmoklasistów. Mury naszej szkoły opuściło 21 osób. 

2019-06-14

Wyśpiewały rejs po Bałtyku

Kilka dni przed końcem roku szkolnego dwa zespoły wokalne z naszej szkoły w nagrodę za zwycięstwo w festiwalu„ Łajba” udały się w podróż katamaranem po Zatoce Gdańskiej. Uczestnicy wyprawy przywieźli nie tylko pamiątki i zdjęcia, ale przede wszystkim niezapomniane wrażenia z pierwszego w życiu rejsu statkiem po Bałtyku.

 

 

Przejdź do góry strony