Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2024-10-04

Stroje kaszubskie są super!

      Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego poznawali elementy stroju kaszubskiego, jego kolorystykę i zdobienia. Regionalna odzież tak bardzo spodobała się naszym dzieciom, że postanowiły ją przymierzyć i poczuć się jak mieszkańcy Kaszub.

Radości przy tej okazji było co niemiara.

2024-10-04

Stemple z ziemniaków

     Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego przy okazji poznawania słownictwa związanego z darami pól wykonywali stempelki z ziemniaków. Przy pomocy nożyka do warzyw i owoców oraz farb tworzyli niezwykłe, wielobarwne wzory.

      Ta bardzo popularna zabawa sprawiła dzieciom wiele radości, co odzwierciedlają załączone zdjęcia. Uczniom gratulujemy kreatywności i życzymy kolejnych inspirujących aktywności.

2024-10-04

Czytamy przedszkolakom

      Dzień Głośnego Czytania to doskonała okazja do promowania czytelnictwa nie tylko w języku polskim! Dzieci z Oddziału Przedszkolnego miły okazję przekonać się o tym osobiście.
      Pani Renatka Czerczak przeczytała przedszkolakom książkę Marty Kotusiewicz „Who is Wojtek?”, a pani Renata Malek – Matyjasik zapoznała dzieci z wierszem Juliana Tuwima „Pan Hilary” w języku kaszubskim.
2024-09-30

Dzień Głośnego Czytania

      W Dniu Głośnego Czytania dzieci z oddziału przedszkolnego miały wielkie święto. W ramach uzyskanego dofinansowania na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otwarto nowy kącik czytelniczy, do którego zakupiono 90 nowości wydawniczych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała pani Joanna Kaczmarczyk – dyrektor szkoły wraz z dziećmi.

      Uroczystość uświetniła obecność zaproszonych gości Katarzyny Nieradki – przewodniczącej Rady Rodziców i Karoliny Roskowińskiej – radnej Gminy Ustka. Panie przeczytały dzieciom bajki „Trzy małe świnki” i „Krowa Matylda nie chce się kąpać”.

Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy ponownie.

2024-09-30

Europejski Dzień Języków

    Podczas uroczystego apelu w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Jest to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 r. z inicjatywy Rady Europy. Poprzez obchody tego dnia chcieliśmy zwrócić uwagę, że warto uczyć się języków. Dzięki nim mamy większe możliwości poznawania nowych ludzi oraz zawierania przyjaźni. Ponadto możemy zwiedzać nawet odległe zakątki świata i poznawać inne kultury.

      Uczniowie klasy VII i VIII, pod okiem pań: Małgorzaty Stępień, Jolanty Selke i Renaty Czerczak, zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. „Uczę się języków, bo wiem, że warto”. Obchodom naszego dnia towarzyszyły: taniec, śpiew oraz konkursy językowe. Uczniowie naszej szkoły mogli aktywnie uczestniczyć w apelu poprzez udział w różnego rodzaju quizach i zgadywankach. Zabawie towarzyszyło dużo emocji i radości.

2024-09-24

31. Akcja Sprzątania Świata

      31. Akcja Sprzątania Świata przebiega w tym roku pod hasłem ,,Na straży czystej Ziemi". Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w działania ekologiczne.

      Akcja „Sprzątanie Świata” to coś więcej niż coroczne oczyszczanie okolicy z odpadów. To czas poszerzania świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Biorąc udział w tym wydarzeniu, każdy miał szansę zobaczyć na własne oczy skutki braku poszanowania środowiska naturalnego.

      Tegoroczna akcja zwracała szczególną uwagę na problem zaśmiecania natury odpadami tekstylnymi, np. butami, kurtkami, spodniami czy torbami. Wystarczy je przekazać do poprawnej utylizacji lub na rzecz organizacji pomocowej. Dzięki temu zadbamy o czyste środowisko, a także porządek w szafach. W tym roku znaleźliśmy też mnóstwo odpadów, które na co dzień umykają naszym oczom. Były to oczywiście niedopałki papierosów i kapsle.

Pamiętajmy, że ,,Sprzątanie Świata"  jest każdego dnia!

2024-09-24

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

      Dnia 20 września 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. por. Witolda Dzięgielewskiego dokonali wyboru swoich kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

      Każdy z nich głosował na karcie do głosowania przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego z listy kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy, sporządziła protokół.

      Wyniki zostały ogłoszone 23 września podczas apelu szkolnego. 

      Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobyła uczennica klasy VIII -  Lena Ziemska, która będzie pełnić funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Jej zastępcą została Lena Adamczewska z klasy VIII, zaś sekretarzem – Filip Znajdek z klasy VII.

Serdecznie gratulujemy!!!

2024-09-20

POMOC DLA POWODZIAN

Szanowni Państwo!

w związku z sytuacją mającą miejsce na południu Polski nasza szkoła również postanowiła włączyć się w akcje pomocy rodzinom, którym kataklizm powodzi zabrał wszystko. Prosimy Państwa o pomoc poprzez ofiarowanie konkretnych produktów oraz przynoszenie ich do budynku naszej szkoły.

W pierwszej kolejności potrzebna jest:

ŻYWNOŚĆ z długimi terminami do spożycia, m.in. konserwy, kawa, herbata, słodycze;

ŚRODKI CZYSTOŚCI do mycia i do sprzątania (mydła, żele pod prysznic, proszki do prania, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, płyny do mycia naczyń, papier toaletowy, wilgotne chusteczki, środki dezynfekujące).

Zbiórkę organizujemy od 23 do 27 września 2024 r. w godz. 8:00 - 15:30

Zachęcamy do pomocy! Razem możemy więcej!

Serdecznie dziękujemy za Wasze otwarte na innych ludzi serca!

2024-09-19

Wycieczka do ZOO w Gdańsku Oliwie

      18 września 2024 r. uczniowie klasy V, wraz wychowawczynią - panią Magdaleną Szałek oraz panią Marzeną Laską, odwiedzili małe i duże zwierzęta w Oliwskim ZOO w Gdańsku.

      Uczniowie wzbogacili wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata i zapoznali się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Podczas zwiedzania mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Szczególnie podobały się im małpy, słonie i żyrafy.

      Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny okazał się uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz ogromną skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Uczniowie zakupili ciekawe pamiątki, które będą im przypominać pobyt w ZOO.

2024-09-13

Akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły”

    13 września 2024 r. uczniowie klas I - III i dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Zaleskich mieli przyjemność gościć dzielnicowego: st. sierż. Tomasza Motylaka z Komisariatu Policji w Ustce, aby przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      W ramach akcji pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły" pan Tomasz rozmawiał z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z sygnalizacji świetlnej oraz jak ważne jest noszenie odblasków, które zwiększają widoczność dzieci na drodze.

2024-09-06

Spotkanie z Radną Gminy Ustka

      Każdy dzień w naszej szkole niesie wiele niespodzianek. Takim właśnie dniem był piątek - 6 września! Mieliśmy okazję gościć w naszej placówce Radną Gminy Ustka, a jednocześnie absolwentkę naszej szkoły – Panią Karolinę Roskowińską.

      Wspólnie z Panią Dyrektor – Joanną Kaczmarczyk odwiedziła wszystkie klasy, a każdy uczeń miał okazję ,,przybić piątkę” z naszą Radną. Dzisiejsze spotkanie było także krótką lekcją, ponieważ Pani Karolina opowiedziała nam, czym zajmuje się radny. Dodatkowo uczniowie otrzymali upominki z życzeniami powodzenia w nowym roku szkolnym. Radna Gminy Ustka przekazała także darowiznę w kwocie 1000 zł na rzecz naszej szkoły, która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego.

      Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze odwiedziny w naszej szkole! Było to dla nas bardzo wartościowe i niezapomniane doświadczenie!

2024-09-03

Inauguracja roku szkolnego 2024/2025

       W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. W roli prowadzących Inaugurację można było zobaczyć Filipa Znajdka i Kacpra Żurawskiego.

      Na początku apelu został odśpiewany hymn państwowy oraz hymn szkoły. Społeczność szkolną, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury, uroczyście powitała, wyłoniona w drodze konkursu, nowa Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaleskich - Pani Joanna Kaczmarczyk. Zastąpiła ona Pana Zbigniewa Bednarczyka, który przez 5 lat sprawował tutaj swoją funkcję. Należy wspomnieć, iż Pani Joanna pracuje w naszej szkole przez 27 lat na stanowisku nauczyciela języka polskiego i jest mocno związana z tutejszym środowiskiem.

      Na progu nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom zapału i chęci do pracy, a nauczycielom satysfakcji z podejmowanych zadań.

 

2024-08-23

Dożywianie dzieci w roku szkolnym 2024/2025

      Drodzy Rodzice/Opiekunowie chętni na dożywianie Dzieci/Uczniów w roku szkolnym 2024/2025, prosimy o wypełnienie umowy i dostarczenie do sekretariatu szkoły w dniach roboczych w godzinach 7.30 – 15.00. 

      W przypadku wyrażenia chęci dożywiania od miesiąca września, wypełnioną umowę (w dwóch egzemplarzach) należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do dnia 4 września 2024 r. osobiście lub mailowo (intendent@spzaleskie.pl).

Stołówka szkolna rozpoczyna pracę od 09.09.2024 r. 

Stawka żywieniowa pozostaje bez zmian tj. OP – 4,00 zł, klasy I - III  - 5,00 zł, klasy IV - VIII -  6,20 zł.

2024-06-24

Życzenia na Wakacje

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

 

Życzymy tysiąca niezapomnianych chwil,

samych ciepłych wrażeń skąpanych w promieniach letniego słońca,

beztroskiego wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół,

pełnych przygód wojaży i relaksującego leniuchowania w wakacyjne dni.

Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej w Zaleskich

2024-06-21

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

      21 czerwca 2024 roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Zaleskich uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Jest to moment, by docenić wysiłek dzieci i nagrodzić uczniów, którzy wyjątkowo przykładali się do nauki, osiągnęli największe postępy, wykazywali się wyjątkową uprzejmością i uczynnością wobec rówieśników.

2024-06-20

Pożegnania nadszedł czas...

      20 czerwca uczniowie klasy VIII po raz ostatni zasiedli w ławkach naszej szkoły. Uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów pozwoliło uhonorować tych, którzy dzięki swojej systematycznej pracy i zaangażowaniu, zasłużyli na szczególne wyróżnienie.

      Dzisiejsze pożegnanie to nie tylko koniec jednego rozdziału, ale także początek nowej, ekscytującej drogi, która przed Wami stoi, drodzy absolwenci. Życzymy wszystkiego, co najlepsze na przyszłość: spełnionych marzeń i osiągania wyznaczonych celów.

Przejdź do góry strony