Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2018-03-14

Rekolekcje wielkopostne

Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy większość z nas pragnie przygotować Jezusowi Zmartwychwstałemu mieszkanie w swoim sercu, a dobrą okazją do tego są rekolekcje wielkopostne. W tym roku trwały one w naszej szkole od 6 do 9 marca 2018 r., a prowadził je ksiądz Marcin – michalita ze zgromadzenia świętego Michała Archanioła. 
2018-03-08

Wizyta w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Dnia 8 marca 2018 roku uczniowie klas V – VII pojechali do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical „ Piotruś Pan” wyreżyserowany przez jednego z najlepszych twórców tego gatunku, Janusza Józefowicza. Widowisko zostało zrealizowane w technologii 3D, dzięki czemu scenografia wydawała się na wyciągnięcie ręki. 

2018-03-04

Eliminacje środowiskowe Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego już za nami

marca 2018 roku najlepsi recytatorzy z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Licznie przybyli uczestnicy z gminy Ustka w świetlicy środowiskowej w Zaleskich zaprezentowali utwory polskich poetów i prozaików. 

2018-02-26

Zajęcia na lodowisku

Jak wiele radości przynosi jazda na łyżwach, mogli się przekonać uczniowie z klas IV-VII naszej szkoły, którzy w lutym wraz nauczycielami wybrali się na lodowisko Centrum Kultury Gminy Ustka. Zdecydowana większość osób świetnie poradziła sobie z jazdą po lodzie.

2018-02-16

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich autorami gry planszowej

Przypomnijmy, że w maju 2017 roku Słowińska Grupa Rybacka ogłosiła konkurs na scenariusz gry ekologicznej dla klas 0-VI szkół podstawowych. Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią, panią Mariolą Wólczyńską przez trzy dni podczas lekcji plastyki samodzielnie przygotowywali pracę „Wyścig rybek”. 

2018-01-27

Ferie zimowe

Ferie to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. 

Spędźcie je wesoło i bezpiecznie.

                             Do zobaczenia 13 lutego 2018 roku.

2018-01-22

W podziękowaniu za serce

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Pełna wzruszeń uroczystość z okazji tych świąt odbyła się w naszej szkole 22 stycznia 2018 r. Organizatorami jej byli najmłodsi uczniowie wraz wychowawczyniami oraz rodzice.

2018-01-19

Jak co roku w karnawale

Zgodnie z tradycją w okresie karnawału w naszej szkole odbywa się bal. W tym roku na zabawie pojawiły się ciekawe postacie ze świata bajek, filmu czy muzyki. W pięknie udekorowanej hali przedszkolaki oraz uczniowie z klas I – VII świetnie bawili się przy dźwiękach ulubionych przebojów. Nie zabrakło oczywiście tegorocznych hitów.

2017-12-20

W świątecznym nastroju

Dnia 20 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbyła się uroczystość związana z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, na którą przybyli zaproszeni goście na czele z panią wójt Anną Sobczuk – Jodłowską. Po występie goście wraz z panią dyrektor przeszli do nowego skrzydła budynku szkolnego, gdzie dokonano uroczystego otwarcia tej części placówki. 

2017-12-17

Życzenia świąteczne

Przebaczaj tym, którzy czasem nie mówią ludzkim głosem.  Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi. 
                                        kard. Stefan Wyszyński 
                                                               
 
     


 

                                                  

 

                                                            

2017-12-08

Hej kolęda, kolęda !

8 grudnia  2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku  odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu „Śpiewajmy kolędy”. W festiwalu brały udział dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości województwa pomorskiego. Szkołę Podstawową w Zaleskich tym razem reprezentowały dziewczęta z Mini Wiolinek.

2017-12-08

W zdrowym ciele - zdrowy duch

W dniu 8 grudnia  2017 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu sportowego „Lekkoatletyka dla każdego”. Uczniowie klas I - III pod opieką pań: Jolanty Adamskiej, Barbary Kardaś, Marioli Wólczyńskiej oraz Barbary Madejczyk - znanej oszczepniczki i olimpijki - uczestniczyli w evencie sportowym promującym zdrowy i aktywny tryb życia.

2017-12-05

W fabryce bombek

W tym roku z okazji mikołajek uczniowie naszej szkoły wybrali się do Koszalina do fabryki bombek „Glass color”. W dniu 04.12.2017r. zwiedziły ją dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III, natomiast czwartoklasiści wyruszyli się na wycieczkę dzień później. Podczad pobytu w fabryce dzieci miały okazję poznać proces produkcyjny, podczas którego powstają istne szklane cuda. 

2017-11-25

Wolność - kocham i rozumiem ...

Tradycją stało się już, że późną jesienią najlepsi recytatorzy oraz wokaliści spotykają się, by wziąć udział w Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Objeździe. Okres ten sprzyja zadumie i refleksji, przywołuje z pamięci bolesne wydarzenia z historii naszego narodu. Wiersze i pieśni powstałe w tych trudnych czasach są częścią naszej kultury oraz wyrazem myśli i marzeń Polaków. W tym roku naszą szkołę reprezentowały cztery osoby.

2017-11-24

Posypały się nagrody

24 listopada 2017 r. w Kobylnicy odbyła się czwarta edycja Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej. „Marina” to jedna z największych i najważniejszych imprez w kraju związana z tradycjami morskimi. W festiwalu brały udział dzieci i młodzież z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wśród nich nie zabrakło uczennic z naszej szkoły.

2017-11-22

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie …

22 listopada 2017 roku nasza szkoła gościła aktorów Teatru Młodego Pokolenia w Białymstoku, którzy przedstawili adaptację dramatu „Dziady” Adama Mickiewicza  będącego w kanonie lektur obowiązkowych. Niełatwa lektura zyskała nowe oblicze.

Przejdź do góry strony