Inscenizacja "Zaczarowany eliksir"

Data: 07-12-2022

        W ramach działań profilaktycznych dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - IV  obejrzeli inscenizację "Zaczarowany eliksir" przygotowaną przez Teatr "Kurtyna" z Krakowa. Opowieść ta przedstawia perypetie dwójki zwierzęcych przyjaciół. Cała akcja przeplata się z aktywnym dialogiem z widzem oraz tańcami. Podczas tej niezwykłej podróży uczestnicy przedstawienia poznali zalety zdrowego odżywiania oraz dobrych manier. W trakcie swojej wędrówki bohaterowie spotkali starszą panią, która zaoferowała im tajemniczy "zaczarowany eliksir." Magiczny trunek miał zapewnić im wszystkie wymarzone prezenty. Na szczęście bojaźliwy Dyzio zrezygnował z wypicia mikstury, natomiast lekkomyślny Gapcio nie powstrzymał się od jej spróbowania. Niestety, zamiast góry zabawek Gapcio przemienił się w dziwnego stwora. Aby odczarować małpkę, niezbędna była pomoc widowni.
       Spektakl uświadomił uczestnikom jak ważna jest wytrwałość w dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, odróżnianie dobra od zła. Dodatkowo przypomniał o zachowaniu ostrożności wobec nieznajomych osób oferujących prezenty czy też zachęcających do zabawy lub spaceru.
       Dz
ieci zyskały dużo informacji, które przydadzą im się w codziennym życiu. Z pewnością warto było obejrzeć to przedstawienie.

 

Grafika 1: Inscenizacja "Zaczarowany eliksir"
Grafika 2: Inscenizacja "Zaczarowany eliksir"
Grafika 3: Inscenizacja "Zaczarowany eliksir"
Grafika 4: Inscenizacja "Zaczarowany eliksir"
Grafika 5: Inscenizacja "Zaczarowany eliksir"
Grafika 6: Inscenizacja "Zaczarowany eliksir"