Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2024-05-23

Zaproszenie na Piknik Rodzinny

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Z radością zapraszamy Was na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w naszej szkole. To wyjątkowe wydarzenie, pełne atrakcji i radości, będzie doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Data: 29.05.2024 r. (środa)
Godzina: 10.00 – 12.30
Miejsce: Szkoła Podstawowa
im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

Do zobaczenia na pikniku!

 

2024-05-17

Warsztaty ceramiczne w pracowni Rękodzielni Słupskiego Ośrodka Kultury

     Dnia 17.05.2024 r.  uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią p. Joanną Browką  aktywnie uczestniczyli w  warsztatach ceramicznych w pracowni Rękodzielni Słupskiego Ośrodka Kultury.

       Podczas zajęć uczestnicy tworzyli wyroby ceramiczne, poznawali tajniki tworzenia, ozdabiania oraz proces wypalania  gotowych wyrobów glinianych w piecu elektrycznym. W wyniku twórczej pracy naszych artystów powstały przepiękne kubki.

2024-05-07

Egzaminy ósmoklasistów

      W dniach 14 - 16 maja 2024 r. (wtorek, środa, czwartek) w szkole odbędą się egzaminy ósmoklasistów z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.

      Dla pozostałych uczniów są to dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

2024-05-06

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

Uprzejmie informuję, iż w dniach od 06 do 08 maja 2024 roku do godz. 15.00, prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca do pięciogodzinnego oddziału przedszkolnego klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich na rok szkolny 2024/2025 

            Dokumenty w wersji papierowej należy złożyć w sekretariacie szkoły. 
Do składania wniosków zapraszamy rodziców:

- dzieci urodzonych w 2018 roku – oddział przedszkolny

- dzieci urodzonych w 2017 rokuklasa pierwsza
 

Wnioski do pobrania na stronie internetowej www.spzaleskie.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAM!
  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaleskich
Zbigniew Bednarczyk

2024-04-30

Mistrzostwa podwórkowych ekip z rejonu słupskiego

      Stowarzyszenie Gol Ekipa 23 czerwca 2024 r. organizuje "Mistrzostwa podwórkowych ekip z rejonu słupskiego" skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 13 lat w trzech kategoriach wiekowych.

      Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Powiatu Słupskiego w ramach zadania publicznego pn.: Organizacja turnieju piłkarskiego pn.: Mistrzostwa Podwórkowych Ekip z Rejonu Słupskiego.

2024-04-25

Święto Konstytucji 3 Maja - pierwszej konstytucji w Europie

        W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w dniu 25.04.2024 r. To ważne święto jest na stałe wpisane w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Dzisiejsze wydarzenie było sposobnością, aby uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

      Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku dała nam prawo do równości i suwerenności. Spowodowała wzmocnienie państwa i swoiste wyczucie na wartości, które miały dla Polaków ogromne znaczenie zarówno dawniej, jak i dziś.

 

2024-04-24

Ważna informacja

      Informujemy, że - na podstawie Zarządzenia Dyrektora szkoły - 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja 2024 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

2024-04-22

,,Polskie miasta w baśni i legendzie"

      Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III obejrzeli dzisiaj musical pt. ,,Polskie miasta w baśni i legendzie". Teatr NOWOCZESNY przeniósł widzów w legendarne czasy, w świat Bazyliszka, Poznańskich Koziołków, syren, czarownic i królów.

      Uczniowie poznali symbole poszczególnych miast, tradycyjne przysmaki oraz istotne wydarzenia regionalno - historyczne.

       Wszyscy podziwiali znakomitą grę aktorów, przepiękne kostiumy i wspaniałą scenografię.

2024-04-19

Dzień Ziemi w naszej szkole

      Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne, dotyczące ochrony środowiska oraz zagrożeń jakie niesie za sobą współczesna cywilizacja. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas I - III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wysłuchały ciekawej pogadanki na temat ekologii, oglądały ilustracje i segregowały odpady. Obejrzały także film pt. ,,Drugie życie butelki Petulki”, który wyjaśnił na czym tak naprawdę polega recykling. Na zakończenie odpowiadały na zagadki i wykonały pracę plastyczną pt. ,,Jak mogę pomóc mojej planecie”. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali odznaki Przyjaciela Przyrody.

      Nie mogło zabraknąć naszej szkolnej grupy wokalnej ,,Wiolinki”. Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie wykonali piosenkę pt. ,,Moja planeta” z repertuaru Majki Jeżowskiej.

2024-04-19

Każdy moment jest dobry, by rzucić palenie!

       Przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku, w naszej szkole dnia 19 kwietnia 2024 roku, odbyła się prelekcja w której uczestniczyli uczniowie klas VI - VIII. Poprowadził ją Starszy Asystent Stacji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Słupsku - pani Karolina Jagusiak.

     Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem słuchali oraz obserwowali demonstracji dot. szkodliwości palenia na fantomie. Pod kierunkiem pani Joanny Browki wykonali plakaty i gazetki tematyczne z hasłem ,,Nie pal! Stokrotnie proszę!”.

2024-04-18

WYNIKI REKRUTACJI

   W związku z zakończeniem postępowania rekrutacyjnego, w załączeniu przedstawiamy listy dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego oraz klasy I Szkoły Podstawowej w Zaleskich na rok szkolny 2024/2025.

      Ponadto informujemy, iż w dniach 19-26 kwietnia 2024 r. należy złożyć w sekretariacie szkoły potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia - poniżej dokument do pobrania.

2024-04-09

„W kręgu poezji i prozy”

      9 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do współzawodnictwa w konkursie recytatorskim. Celem konkursu było propagowanie piękna literatury, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

      W części artystycznej wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego, które pod czujnym okiem p. Sylwii Stolarczyk-Gontek przygotowały inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepa”.

        Przed komisją złożoną z pań: Anny Pociask, nauczycielki języka polskiego z Ustki, Joanny Kaczmarczyk i Ewy Czulak 25 recytatorów zinterpretowało wybrane przez siebie teksty. Były to utwory m.in. J. Tuwima, J. Brzechwy, W. Szymborskiej, D. Wawiłow, K. Siesickiej. Większość uczestników zaprezentowała wysoki poziom opanowania tekstów i ekspresji wypowiedzi.

2024-03-27

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Wiosennego nastroju serdeczności

w gronie rodziny i przyjaciół

oraz wesołego ,,Alleluja”

życzą

 

Dyrektor,

Grono Pedagogiczne,

Pracownicy administracji i obsługi oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowej im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

2024-03-26

OgólnopolskiTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

      W dniu 26.03.2024 roku w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Objeździe, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, dla uczniów szkół podstawowych. Główną ideą turnieju to kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodych uczestników ruchu drogowego oraz popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Zawody rozegrano w dwóch grupach wiekowych. Każdy uczestnik eliminacji musiał wykazać  się znajomością przepisów  ruchu drogowego – test wiedzy,  umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykonują zadania praktyczne, tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym.

2024-03-25

Ogólnopolski projekt ,,Trzymaj formę"

      Po raz kolejny nasza Szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu ,,Trzymaj formę". Głównym celem Programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

2024-03-20

Witaj wiosno!

     Wiosna to wyczekiwana przez wszystkich pora roku! Z utęsknieniem czekamy na cieplejsze dni zachęcające do spędzania czasu na zewnątrz. Świętowanie nadejścia tej absolutnie wyjątkowej pory roku na stałe wpisało się w harmonogram obowiązkowych świąt w naszej szkole. Uczniowie naszej szkoły postanowili powitać ją z odpowiednimi honorami!

Przejdź do góry strony