Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2022-05-23

Uwaga

       W dniach 24 - 26 maja 2022r. ( wtorek, środa, czwartek) w szkole odbędą się egzaminy klasy ósmej, dla pozostałych uczniów są to dni wolne od zajęć dydaktyczno - opiekuńczych.

2022-05-18

W stolicy Dolnego Śląska

           W środę, 11 maja 2022r. klasy VII – VIII wyruszyły na trzydniową wycieczkę w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.  Ich celem był Wrocław. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Halę Stulecia, gotycką archikatedrę św. Jana Chrzciciela oraz spacerowali po przepięknej Starówce oraz wzdłuż gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Kolejne dni w stolicy Dolnego Śląska upłynęły równie ciekawie.

 

2022-05-15

Pomorskie Żagle Wiedzy

                              Drodzy Uczniowie i Rodzice !

       Właśnie rozpoczęła się rekrutacja uczniów do projektu " Pomorskie Żagle Wiedzy", w ramach którego zaplanowano zajęcia pozalekcyjne prowadzone metodą projektu, warsztaty z doradztwa zawodowego oraz praktyczne zajęcia żeglarskie. Dla uczniów biorących udział w programie przewidziano również wyjazdy edukacyjne oraz letni obóz żeglarski. To bardzo ciekawa propozycja służąca upowszechnianiu treści związanych z edukacją morską i żeglarską, a także umożliwiająca rozwój kompetencji kluczowych oraz uniwersalnych, niezbędnych na rynku pracy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do złożenia deklaracji do sekretariatu szkoły.

Jako pierwsi na żaglówki wsiedli nauczyciele. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu.

2022-05-15

Wycieczka w ramach projektu " Poznaj Polskę"

            W dniu 11 maja 2022r. uczniowie klas I, II i III wybrali się na wycieczkę do Swołowa i Słupska, zorganizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”. W Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie dzieci wzięły udział w warsztatach na temat hodowli roślin i zwierząt w dawnym gospodarstwie. W Zagrodzie Albrechta miały okazję zwiedzić zabudowania gospodarcze i poznać zasady działania dawnych maszyn – młockarni i wialni oraz podziwiać piękne wnętrze budynku mieszkalnego. Jednak najwięcej radości sprawiło uczniom spotkanie z gospodarskimi zwierzętami.

2022-05-11

Niektórzy lubią poezję...

       Miło nam poinformować, że w eliminacjach środowiskowych XXXIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej w  kategorii uczniów klas I-III Zofia Małkowska z klasy II zdobyła I miejsce, a pierwszoklasistka Nadia Gontek  -  II miejsce. Natomiast w kategorii uczniów klas VII-VIII Gabriela Sieradzka zajęła III miejsce. Recytatorów oceniało jury w składzie: Zorza Sędzicka, Zbigniew Podolak i Tomasz Ruta. Zosia i Nadia otrzymały również nominacje do etapu powiatowego, który odbędzie się 3 czerwca w Teatrze  „Rondo” w Słupsku. Oprócz nagrodzonych osób naszą szkołę reprezentowali jeszcze Lena Miloch, Karolina Sieradzka oraz Piotr Paul. Wszyscy spisali się świetnie.
       Laureatkom oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2022-05-11

Mistrzostwa Gminy Ustka w Piłce Nożnej

       W dniu 9 maja odbyły się w Objeździe Mistrzostwa Gminy Ustka w piłce nożnej, w których uczestniczyli uczniowie ze szkoły w Zaleskich. Po zaciętej walce nasza drużyna w składzie: Aleksandra Sobolewska, Alan Kotwica, Mikołaj Kotwica, Arkadiusz Kotwica, Alan Putkowski, Kamil Bąk oraz Maksim Mykhailovskyi zajęła II miejsce. Na najwyższym podium stanęli zawodnicy z Objazdy, zaś najlepszym zawodnikiem – zawodniczką turnieju została nasza Ola Sobolewska, która zachwyciła wszystkich nie tylko urodą, ale przede wszystkim umiejętnościami piłkarskimi. Serdecznie gratulujemy.

 

2022-05-02

Witaj Maj, Trzeci Maj!

      28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas niego uczniowie zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu. Wszyscy uczestnicy uroczystości w skupieniu i z powagą obejrzeli prezentację przedstawiającą wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). Wymownie i radośnie zabrzmiały pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołów wokalnych. Na uwagę zasługuje również piękny taniec dla Ojczyzny przygotowany przez młodsze uczennice. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem pani Marioli Wólczyńskiej, Marzeny Laski  oraz pana Adama Drapały. 
       Jesteśmy pewni, że każdy prawdziwy Polak powinien znać historię swojego kraju i pielęgnować patriotyzm każdego dnia. 

2022-04-25

Rekrutacja 2022/2023 - dokumenty do uzupełnienia

       Bardzo prosimy rodziców, którzy zapisali swoje dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich, o niezwłoczne potwierdzenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

2022-04-23

"Łajba 2022"

        Niezmiernie miło nam poinformować,  że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o „Laur Słupskich Kotwic” nasza uczennica Maja Seńko w kategorii „fotoreportaż” zdobyła Złotą Kotwicę. Ponadto w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Łajba” wyróżnienie otrzymała Aleksandra Czerwińska z oddziału przedszkolnego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 kwietnia 2022 r. podczas Festiwalu Piosenki Marynistycznej „ Łajba”, na którym nie zabrakło również naszych przedstawicielek.

2022-04-19

Rekrutacja 2022/2023

Uprzejmie informujemy, że zakończyła się  rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich na rok szkolny 2022/2023.

Wszystkie złożone wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

2022-04-15

Wielkanoc 2022

Wiosna otula nas płaszczem kwiatów, znak, że Wielkanoc nadchodzi…

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych
Świąt Wielkiej Nocy.

Aby ten wyjątkowy czas obfitował
w nadzieję i miłość, dał siłę do pokonywania trudności oraz pokój.
Niech w Wielkanoc nie zabraknie smacznego jajka
i serdecznych spotkań w gronie rodzinnym.

Życzą Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Zaleskich.

2022-04-13

Rekolekcje wielkopostne

          Tradycyjnie przed Świętami Wielkiej Nocy w naszej szkole odbywają się rekolekcje wielkopostne. W tym roku trwały one trzy dni, od 11 do 13 kwietnia 2022 r., a prowadził je ksiądz Łukasz Skołud ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Przywołane przez duchownego świadectwa osób popularnych i cenionych, Roberta Lewandowskiego oraz Kamila Stocha uświadomiły wszystkim, że wiary nie należy się wstydzić. Obaj sportowcy na co dzień przyznają się, że są ludźmi wierzącymi i Pan Bóg jest dla nich bardzo ważny. Uczniowie poznali również biografię błogosławionego Carla Acutisa, chłopca zmarłego na białaczkę w wieku 15 lat. Wykorzystywał on internet do ewangelizacji i propagowania wiary.
          W ostatni dzień rekolekcji uczniowie wraz z nauczycielami udali się do pobliskiego kościoła, gdzie mogli skorzystać z sakramentu pokuty oraz uczestniczyć w Mszy Świętej. Ten błogosławiony czas przeżyty w skupieniu odnowił w wielu pragnienie bycia lepszym.

2022-04-12

Gminne eliminacje Turnieju BRD

      12 kwietnia w  Szkole Podstawowej w Objeździe odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział drużyny ze szkół podstawowych z terenu Gminy Ustka, w tym uczniowie z naszej placówki.
W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali testy, w których musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego. Następnie prezentowali swoje umiejętności na przygotowanym torze przeszkód, który pokonywali na rowerach.

        Nasi uczniowie w składzie: Lena Adamczewska, Lena Ziemska, Dominik Suchecki ( grupa I) oraz Arkadiusz Kotwica, Dominik Kotwica, Sebastian Sasko ( grupa II) zajęli II miejsce w turnieju. Serdecznie gratulujemy !

2022-04-12

Wszystko o cyberprzemocy

         W naszej szkole odbyła się prelekcja na temat "Cyberprzemocy". Uczniowie klas IV-VIII  z ogromnym zainteresowaniem słuchali pogadanek przygotowanych przez starszego aspiranta Sebastiana Chabrosa, młodszego aspiranta Marcina Zamościka  z Komendy Policji w Ustce oraz funkcjonariusza straży gminnej, Sylwię Wicher. Cyberprzemoc  w przypadku dzieci i młodzieży to najczęściej przemoc rówieśnicza przy użyciu internetu i telefonów komórkowych. Jest to jedno z poważniejszych i powszechnych zagrożeń, z jakimi mogą mieć kontakt młodzi internauci, szczególnie w wieku nastoletnim. Dzięki spotkaniu nasi uczniowie znają formy cyberprzemocy. Wiedzą, jak reagować na hejt, o czym warto pamiętać w świecie wirtualnym oraz jak postępować, gdy doświadczy się cyberprzemocy.

       Serdecznie dziękujemy prelegentom!

2022-04-12

Konkurs fotograficzny " Świat w czasie pandemii"

          Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI, Nikola Sosnówka zajęła I miejsce w etapie powiatowym XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO  "Świat w czasie pandemii” w kategorii I "uczeń szkoły podstawowej klas IV-VI". Patronat nad konkursem objęli: Pomorski Kurator Oświaty pani Małgorzata Bielang, Wojewoda Pomorski pan Dariusz Drelich oraz Prezydent Miasta Gdyni pan Wojciech Szczurek. Celem konkursu było przedstawienie na fotografii interesujących lub zaskakujących wydarzeń z życia człowieka czasów pandemii oraz otaczającego go świata kultury, polityki, nauki i techniki lub sztuki. Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

2022-04-07

Zmiana patrona szkoły - konsultacje społeczne

       Dnia 11 kwietnia 2022r. rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie zmiany patrona naszej szkoły. Będą one miały formę sondażu internetowego (ankiety). Mieszkańcy miejscowości: Duninowo, Duninówko, Golęcino, Krężołki, Lędowo, Lędowo-Osiedle, Modlinek, Modła, Możdżanowo, Starkowo, Zaleskie i Zabłocie proszeni są o udzielenie odpowiedzi na pytanie: "Czy jest Pani/Pan za zmianą patrona Szkoły Podstawowej im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich?"
Konsultacje zakończą się 9 maja 2022r.

Szczegóły na stronie www.ustka.ug.gov.pl

Przejdź do góry strony