Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2023-01-13

Kreatywne ferie

       W imieniu Centrum Kultury Gminy Ustka serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w zajęciach "Kreatywne ferie". W programie mnóstwo inspirujących działań.

 

2023-01-12

Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantem

      Już za chwilę rozpoczną się ferie zimowe, z czego wszystkie dzieci bardzo się cieszą. Jednak zwłaszcza teraz należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać podczas zimowego wypoczynku. W związku z tym w czwartek, 12 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne klas 0-III z dzielnicowym st. asp. Sebastianem Chabrosem. Podczas pogadanki funkcjonariusz przypomniał o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu

2023-01-11

"Gmina Ustka na cztery pory roku"

          W środę, 11 stycznia 2023 r. wójt Gminy Ustka p. Anna Sobczuk -Jodłowska zaprosiła uczniów na podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Gmina Ustka na cztery pory roku". W sali obrad Urzędu Gminy Ustka wręczono dyplomy oraz drobne upominki. Tematem pracy plastycznej mógł być zakątek przyrody lub obiekt znajdujący się na terenie Gminy Ustka ukazany w określonej porze roku. W drodze losowania naszej szkole przypadła zima.

2022-12-23

Boże Narodzenie 2022

Bóg się rodzi, moc truchleje!
Nowonarodzone Dziecię, w nędznej szopie narodzone
przynosi Nadzieję i Radość.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy dużo zdrowia i radości.
Niech to będzie czas odpoczynku, refleksji, wspomnień i uśmiechu, 
a zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok 2023, 
niech przyniesie spokój i powodzenie w życiu osobistym i zawodowym.

Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

2022-12-23

W świątecznym nastroju

       Ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia upłynął w ciepłej i pełnej radości atmosferze. Najpierw wszyscy spotkali się w hali sportowej na koncercie kolęd i pastorałek. W tym roku każda klasa przygotowała i zaprezentowała jeden utwór bożonarodzeniowy. Wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie, ale każdy starał się, jak mógł, by trafić w dźwięk. Nie zabrakło też fragmentu z Pisma św. oraz życzeń świątecznych, które złożył ksiądz proboszcz, Jerzy Wyrzykowski. Po uroczystości uczniowie przeszli wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, aby kontynuować wigilijne spotkanie. Jak każe tradycja, było dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz poczęstunek. Niektóre klasy przygotowały dla siebie prezenty. 
         Zapraszamy do  obejrzenia fotorelacji.

2022-12-21

Na kolędę czas!

       Uczniowie, uczący się języka kaszubskiego, rozpoczęli już kolędowanie. Odpowiednio przebrani i przygotowani śpiewali piękną kolędę Pòjmë  do  szopë  i składali  wszystkim uczniom oraz pracownikom naszej szkoły życzenia w języku kaszubskim. W podziękowaniu otrzymali mnóstwo słodkości. To był dzień pełen radości i zadowolenia.
Wszëtczégò nôlepszégò!

2022-12-18

Warsztaty profilaktyczne

     W piątek, 16 grudnia 2022r. uczniowie klas VI - VIII brali udział warsztatach profilaktycznych „Spinacz”. Autorem programu jest fundacja „Wychowanie w dialogu”. Zajęcia trwały blisko 3,5 godziny, ale - zdaniem uczestników - czas minął błyskawicznie. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz właściwie planować i zarządzać czasem. Nie zabrakło też rozmowy na temat marzeń, budowania dobrych relacji z innymi oraz poczucia własnej wartości. Zajęcia odbyły się w fantastycznej atmosferze, a ich forma sprzyjała otwartości.
   

2022-12-18

Z życia świetlicy

        Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie przyozdobili świetlicę szkolną w liczne kolorowanki, witraże, kalendarze adwentowe, wieniec i gwiazdki. Wśród dźwięku kolęd i pastorałek powstały przepiękne dekoracje. Dzieci poznały tradycje wigilijne w Polsce i na świecie, próbowały swych siły w świątecznych układach tanecznych. Wsłuchiwały się także w ciekawe bożonarodzeniowe opowiadania, oglądały bajki wprowadzające w nastrój świąt.
     Zorganizowany został także Świetlicowy Konkurs Plastyczny na najpiękniejszy KALENDARZ BOŻONARODZENIOWY. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością.

2022-12-18

"Graj z nami w zielone"

      Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu ekologicznego " Graj z nami w zielone" Polenergii. Pierwszy etap to realizacja zadań dotyczących szeroko pojętej energii. "Działamy z energią" to myśl przewodnia tej części zadania. Uczestnicy zajęć zgłębiali wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii, zmian klimatycznych oraz sposobów oszczędzania energii. Czas, w którym żyjemy, to czas na zieloną energię, nowe wyzwania i wartości.

2022-12-13

Z życia świetlicy

         Dzień jak co dzień w świetlicy. Wolny czas wypełniają liczne gry (stolikowe, konstrukcyjne), zabawy, taniec, śpiew oraz gimnastyka. Tu nasi uczniowie odrabiają prace domowe i wykonują ciekawe prace plastyczne. W istocie, dzieci bardzo chętnie przebywają w świetlicy szkolnej.

2022-12-12

Gminne spotkanie wigilijne

          Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się gminne spotkanie świąteczne. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły muzyczne z  bożonarodzeniowym repertuarem. Na stołach znalazło się wiele wigilijnych potraw, z których  pierogi i barszcz cieszyły się największym powodzeniem. Z gośćmi opłatkiem połamali się przedstawiciele władz gminnych, zostały także ogłoszone wyniki konkursów świątecznych. Na koniec z workiem słodkości przybył św. Mikołaj.

2022-12-09

Wyjazd na spektakl " Chłopcy z Placu Broni"

         Uczniowie kl. IV - VI z naszej szkoły mieli ostatnio możliwość obcowania ze sztuką teatralną, bowiem 9 grudnia 2022r. wybrali się z wychowawcami do Słupskiego Inkubatora Technologicznego na spektakl „Chłopcy z Placu Broni” w wykonaniu aktorów teatru „Aczemu” z Krakowa.  Z uwagą obejrzeli przedstawienie i mamy nadzieję, że dla nich takie wartości, jak: przyjaźń, lojalność, honor oraz patriotyzm, będą tak samo ważne jak dla bohaterów powieści.
      W drodze powrotnej wszyscy z zachwytem podziwiali z okien autokaru zimowy krajobraz. To był bardzo udany wyjazd.

2022-12-09

Mikołajkowy wyjazd do kina w Ustce

       W piątek, 9 grudnia 2022r., odbył się mikołajkowy wyjazd do kina w Ustce. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie z  klas I – III oraz maluchy z oddziału przedszkolnego. Dzieci obejrzały bajkę pt. „Dziwny Świat”, która okazała się pełną przygód podróżą w głąb niesamowitego świata zamieszkałego przez bardzo dziwne stwory. Najnowsza produkcja Disneya zdecydowanie przypadła młodym widzom do gustu.

2022-12-08

Na spektaklu w Teatrze Nowym w Słupsku

      Tradycją naszej szkoły jest organizacja wyjazdów na adaptacje teatralne znanych dzieł literackich. W czwartek, 8 grudnia 2022r. uczniowie klas VI - VIII wraz z wychowawcami udali się do Teatru Nowego w Słupsku, aby obejrzeć spektakl „Opowieść wigilijna” na podstawie powieści Charlesa Dickensa. Uczniowie mieli okazję utrwalić treść i problematykę lektury omawianej na języku polskim. Spektakl wprowadził także wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój, a magia Bożego Narodzenia ogarnęła na koniec nie tylko Scrooge’a, ale każdego widza.

2022-12-07

Inscenizacja "Zaczarowany eliksir"

        W ramach działań profilaktycznych dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - IV  obejrzeli inscenizację "Zaczarowany eliksir" przygotowaną przez Teatr "Kurtyna" z Krakowa. Spektakl uświadomił uczestnikom jak ważna jest wytrwałość w dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, odróżnianie dobra od zła. Dodatkowo przypomniał o zachowaniu ostrożności wobec nieznajomych osób oferujących prezenty czy też zachęcających do zabawy lub spaceru.

2022-11-23

"Rybacy i dary morza" - z wizytą w porcie

       W dniu 18 listopada 2022 roku grupa uczniów z kl. V-VIII z naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu „Poszerzamy horyzonty wiedzy – kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów”. W pierwszej kolejności uczestnicy zwiedzili port morski w Ustce. Po wizycie w porcie uczniowie pojechali na warsztaty zorganizowane w Centrum Promocji Rybołówstwa w Przewłoce.

Przejdź do góry strony