Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2024-03-27

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Wiosennego nastroju serdeczności

w gronie rodziny i przyjaciół

oraz wesołego ,,Alleluja”

życzą

 

Dyrektor,

Grono Pedagogiczne,

Pracownicy administracji i obsługi oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowej im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

2024-03-26

OgólnopolskiTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

      W dniu 26.03.2024 roku w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Objeździe, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, dla uczniów szkół podstawowych. Główną ideą turnieju to kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodych uczestników ruchu drogowego oraz popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Zawody rozegrano w dwóch grupach wiekowych. Każdy uczestnik eliminacji musiał wykazać  się znajomością przepisów  ruchu drogowego – test wiedzy,  umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykonują zadania praktyczne, tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym.

2024-03-25

Ogólnopolski projekt ,,Trzymaj formę"

      Po raz kolejny nasza Szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu ,,Trzymaj formę". Głównym celem Programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

2024-03-20

Witaj wiosno!

     Wiosna to wyczekiwana przez wszystkich pora roku! Z utęsknieniem czekamy na cieplejsze dni zachęcające do spędzania czasu na zewnątrz. Świętowanie nadejścia tej absolutnie wyjątkowej pory roku na stałe wpisało się w harmonogram obowiązkowych świąt w naszej szkole. Uczniowie naszej szkoły postanowili powitać ją z odpowiednimi honorami!

2024-03-13

Rekrutacja 2024/2025

Uprzejmie informuję, iż rekrutacja do pięciogodzinnego oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie w terminie  od 02.04.2024 r. do 12.04.2024 r.

Dokumenty w wersji papierowej należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Do składania wniosków zapraszamy rodziców:

- dzieci urodzonych w 2018 roku – oddział przedszkolny

- dzieci urodzonych w 2017 rokuklasa pierwsza

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM!
  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaleskich
Zbigniew Bednarczyk

2024-03-06

Europejski Dzień Logopedy w oddziale przedszkolnym

        6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest "Europejski Dzień Logopedy". W Polsce to święto celebrujemy od 2007 r. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozy. W ramach obchodów tego dnia w naszym oddziale przedszkolnym 6 marca 2024 r. u odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej pod tytułem „Leśne zwierzęta – zajęcia logopedyczne wspierające rozwój mowy”.

2024-03-05

Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Nasza Niepodległa. Mickiewicz – 100 lat dla Niepodległej”

        Dnia 5.03.2024 mieliśmy okazję zaprezentować się w gościnnych progach II Liceum im. A. Mickiewicza w Słupsku. Nasza recytatorka Lena Ziemska wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Nasza Niepodległa. Mickiewicz – 100 lat dla Niepodległej”. Oprócz niej wystąpiło ponad 30 uczestników z całego województwa. Jej przejmująca recytacja utworu K.K. Baczyńskiego „Mazowsze” wywołała gromkie brawa. Podczas wydarzenia mogliśmy również posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru oraz pogadanki historycznej.

2024-03-04

Poznajemy się – pierwsze zajęcia Lego Education SPIKE™Essential

         W naszej szkole odbyły się już pierwsze zajęcia Lego Education SPIKE™Essential dla klas II - III. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie w grupach.

        W trakcie zajęć dzieci realizują indywidualne zadania, a także uczą się pracować w grupie, uczą się logicznego myślenia, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Pod czujnym okiem nauczyciela tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznym środowisku.

2024-02-21

Konkurs ,,Pięknego Czytania"

        20 lutego we wtorek o godz. 9.00 w naszej szkole odbyła się druga edycja szkolnego konkursu „Pięknego Czytania”, w którym wzięło udział 30 uczniów z klas 0 - VIII. Mottem, podobnie jak w zeszłym roku, były słowa włoskiego pisarza i filozofa Umberta Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Uczestnicy przygotowali do prezentacji fragment wybranego przez siebie utworu oraz wylosowany tekst.

2024-02-14

Finał konkursu „Jedno morze, wiele korzyści”

        We wtorek 13 lutego odbyła się gala finałowa konkursu „Jedno morze, wiele korzyści”. Konkurs poświęcony morskiej energetyce wiatrowej rozwijającej się w naszym regionie. Spośród 130 nadesłanych prac wyłoniono 30 finałowych. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z 2 klasy - Martyna Gontek oraz Stanisław Mirota.

2024-01-26

Ferie zimowe

Życzymy wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych

oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy.

Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń

oraz wielu ciekawych przeżyć.

Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami,

poznawaniem nowych miejsc i ludzi.

Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci

oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

                                                                                              Dyrektor szkoły i nauczyciele

2024-01-25

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      Jak co roku włączamy się w zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP. Wspierając 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, uczniowie klasy VII i VIII zaprosili całą społeczność szkolną na słodkie co nieco :) Słodkie babeczki cieszyły się ogromną popularnością. Cała zbiórka została przekazana na WOŚP. Pamiętajmy - celem 32 Finału WOŚP to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

2024-01-24

BAL KARNAWAŁOWY 2024

      W dniu 24 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się w dwóch turach bal karnawałowy. Salę gimnastyczną przyozdobiła zimowa dekoracja, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieniła ją w prawdziwą salę balową. W mgnieniu oka zapełniła się ona po brzegi niezwykłymi postaciami z bajek, filmów i komiksów.

2024-01-24

Konkurs - ,,NAJPIĘKNIEJSZA MASKA KARNAWAŁOWA”.

      Jedną z tradycji karnawału jest w naszej szkole bal karnawałowy, który nie może się odbyć bez maski… Z tego powodu gorąco zachęcaliśmy uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego, do wzięcia udziału w zmaganiach plastycznych na  ,,NAJPIĘKNIEJSZĄ MASKĘ KARNAWAŁOWĄ”

2024-01-18

Bezpieczne ferie

      18 stycznia 2024 r. pan dzielnicowy odwiedził uczniów klasy I i II. Sprawdził czy dzieci mają przyczepione do plecaków odblaski, które otrzymały we wrześniu. Tematem spotkania profilaktyczno-edukacyjnego było bezpieczeństwo w trakcie zimowych zabaw.

2023-12-22

Boże Narodzenie 2023

W tych wyjątkowych dniach Świąt Bożego Narodzenia

życzymy spokoju, radości i sukcesów w podjętych wyzwaniach.

Niech nadchodzący Nowy Rok 2024

obdaruje wszystkich pomyślnością i szczęściem,

a wiara codziennie dodaje sił i energii

do realizacji nowych pomysłów.

 

Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

Przejdź do góry strony