Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2021-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

"Będziemy pamiętali nawet przez lat wiele, czego nas uczyli nasi nauczyciele. Ziarno wiedzy w nasz umysł zasiane obfitym plonem będzie zbierane..." Takie motto Czesława Kuriaty towarzyszyło nam podczas tegorocznej uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

2021-10-10

Organizacja Dnia Edukacji Narodowej

     Informujemy, że 14 października 2021 roku uczniowie przyjeżdżają do szkoły zgodnie z planem. O godz. 9.00 odbędzie się  uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a po nim osobom korzystającym z dożywiania zostanie wydany suchy prowiant. Odwóz będzie przebiegał w dwóch turach, o godz. 10.00 odjadą dzieci młodsze, zaś około godz. 10.30 uczniowie z klas starszych.

2021-10-03

W Słowińskim Parku Narodowym

      Dnia 01.10.2021 r. uczniowie klasy IV i V wraz z panią Małgorzatą Stępień oraz panią Barbarą Zdyb wybrali się do Słowińskiego Parku Narodowego, w okolice Łeby. Tam pieszo pokonali trasę liczącą 13 km. W czasie wędrówki mieli okazję do podziwiania krajobrazu i wspólnej zabawy.

2021-09-30

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Przedszkolaki z naszej szkoły przystąpiły do MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY" – edycja 2021/2022, którego celem głównym jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Wraz z dziećmi do domów będzie wędrował mały miś. Tam pod ich troskliwą opieką spędzi weekend. Zadaniem rodzica będzie poczytanie mu na dobranoc.

 
2021-09-25

Hej, przygodo!

    Z takim zawołaniem 25 września 2021r. uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji nauki języka kaszubskiego wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, aby uczestniczyć w zajęciach warsztatowych poświęconych codziennemu życiu mieszkańców Pomorza na przełomie XIX i XX wieku. 

2021-09-20

Sprzątanie świata

     "Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas". Biorąc sobie do serca słowa Floriana Plita, nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem ruszyli w teren, by wziąć udział w ważnej akcji.

 

2021-09-18

Zabawa taneczna na rzecz szkoły

         W piękny, jesienny wieczór, 18 września 2021 r. w sali GOK w Zaleskich odbyła się zabawa taneczna na rzecz Szkoły Podstawowej w Zaleskich. Jej organizatorem była Rada Rodziców pod przewodnictwem pani Katarzyny Nieradki, o sprawy kulinarne zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Zaleskich oraz pracownicy obsługi. 

2021-09-14

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

    Dnia 14 września 2021 roku - dzięki uprzejmości usteckich funkcjonariuszy policji - w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne w terenie, poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz pogadanka na temat zagrożeń związanych z wiekiem dorastania.  

2021-09-03

Ogłoszenie naboru - intendent

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich ogłasza nabór na wolne stanowisko: INTENDENT 

2021-09-03

Narodowe Czytanie

   Zachęcamy do udziału w X edycji Narodowego Czytania, które odbędzie się 4 września 2021r. Lekturą 10. edycji Narodowego Czytania jest Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. 

2021-09-02

Procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW OBOWIĄZUJĄCE NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ  IM. POR. W. DZIĘGIELEWSKIEGO W ZALESKICH
OD 1 WRZEŚNIA 2021 ROKU


2021-09-01

Harmonogram przywozów i odwozów

Informujemy, że uległ zmianie rozkład jazdy autobusu szkolnego oraz przypominamy, że zgodnie z wytycznymi przewoźnika PKS Słupsk, w czasie przewozów autobusem do szkoły i w drodze powrotnej uczniowie powinni nosić maseczki. 


 

2021-08-30

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

                Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice !
 

Przed nami nowy rok szkolny. W trosce o Wasze bezpieczeństwo jego inauguracja przebiegnie podobnie jak w roku ubiegłym. Spotkamy się 1 września 2021 roku o godz. 10.00, ale nie w hali sportowej, lecz w klasopracowniach. W wyznaczonych salach na uczniów będą oczekiwali wychowawcy. 

2021-08-19

Ogłoszenie naboru - intendent

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich ogłasza nabór na wolne stanowisko: INTENDENT

2021-07-19

Ogłoszenie naboru - samodzielny referent

DYREKTOR Szkoły Podstawowej w Zaleskich
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE
                           

2021-07-01

Wyprawka szkolna

Wyprawka przedszkolaka i pierwszoklasisty na rok szkolny 2021/2022 

Przejdź do góry strony