Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2021-03-17

Uwaga!

Szanowni Państwo!
Uprzejmie informuję, że od dnia dzisiejszego do odwołania będzie wyłączony telefon stacjonarny. Prosimy o kontakt pod nr tel. komórkowego 516 767 626 (działa w godzinach pracy sekretariatu).
  
                                   Z poważaniem 
              Sylwia Stolarczyk - Gontek,
samodzielny referent SP w Zaleskich 

2021-03-13

Ważna wizyta

Dnia 12 marca 2021 roku naszą szkołę odwiedzili znakomici goście, wśród nich pan Piotr Müller - rzecznik prasowy rządu, poseł na Sejm RP oraz pani Anna Sobczuk – Jodłowska - wójt Gminy Ustka. Pan dyrektor Zbigniew Bednarczyk zapoznał przybyłych z przebiegiem prac remontowych oraz planami związanymi z funkcjonowaniem placówki.

2021-03-11

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i pierwszej klasy

                       DRODZY RODZICE!!!

 
Uprzejmie informuję, że ze względu na zagrożenie koronawirusem rekrutacja do pięciogodzinnego oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie od 01.04.2021r. do 08.04.2021r. drogą elektroniczną (adres e-mail: sekretariat@spzaleskie.pl). Można również złożyć dokumenty w wersji papierowej w sekretariacie szkoły.
 

2021-03-02

Podziękowanie za udział w zbiórce dla psiaka i kociaka

       Składam serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska w Słupsku.
       Szczególnie dziękuję uczennicom klasy VIII, Marcelinie Ptaszkowskiej oraz Konstancji Zielińskiej za pomoc w zorganizowaniu tej akcji, a także pani Magdalenie Ptaszkowskiej za przewiezienie wszystkich darów na miejsce. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb czworonogów zgromadziliśmy spore ilości karmy, zabawek i innych akcesoriów. 
Szczęśliwe psiaki długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.
     W imieniu zwierząt serdeczne podziękowania składają także członkowie Słupskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

                                                                                                      Opiekun Samorządu Uczniowskiego
                                                                                                                  Marta Miotk
2021-03-02

Prace remontowe

       W naszej szkole od 10 lutego 2021 r. trwają prace remontowe, których celem jest adaptacja poddasza na potrzeby uczniów i nauczycieli. Zgodnie z planami do 20 lipca br. mają tam powstać pomieszczenia biblioteczne, świetlica, klasa do zajęć artystycznych, archiwum oraz toaleta. Wymianie ulegnie instalacja elektryczna oraz zostaną zamontowane urządzenia sanitarne.

2021-02-26

Główne nagrody dla naszych przedszkolaków

    W styczniu dzieci z OP oraz z klas młodszych wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Portret moich Dziadków”, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Objeździe pod patronatem Centrum Kultury Gminy Ustka.  Członkowie jury mieli twardy orzech do zgryzienia, gdyż nadesłano bardzo dużo pomysłowych prac.  Nasi najmłodsi uczniowie okazali się najbardziej utalentowani.

2021-01-17

Powrót do szkoły najmłodszych uczniów

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem jazdy autokaru. 

2020-12-21

Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie...

Radosnych, rodzinnych i pełnych miłości 
świąt Bożego Narodzenia 
oraz dużo szczęścia i dobrego zdrowia 
w Nowym Roku 2021 
źyczą Dyrektor oraz Pracownicy szkoły

2020-12-21

Zmiany w kalendarzu pracy szkoły

Ważne informacje:
23 - 31 grudnia 2020 r. - zimowa przerwa świąteczna
04 - 17 stycznia 2021 r. - ferie zimowe na terenie całego kraju

 

2020-12-21

W obiektywie fotoreportera

Jak wiadomo, od kilku tygodni uczniowie, poza nielicznymi wyjątkami, uczą się zdalnie. Nie dotyczy to najmłodszych dzieci, w oddziale przedszkolnym nauka i zabawa przebiega bowiem bez większych zmian. Z ciekawością zajrzeliście do najmłodszej grupy, aby zobaczyć, co u nich słychać…


2020-12-21

Akcja " Policz się z cukrzycą"

Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w Wirtualnym Biegu dla WOŚP w dniu 10.01.2021 roku pod hasłem "Policz się z cukrzycą ".

Instrukcja akcji dostępna jest na stronie: https://www.wosp.org.pl/final/bieg


2020-12-21

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Zgodnie z wieloletnią tradycją włączamy się w zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP.
W tym roku ma ona nietypową formę – e - Skarbonkę:
https://www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp/wesprzyj-online

2020-12-20

Konkurs rozstrzygnięty

W piątek, 18 grudnia 2020r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas OP-VIII. Komisja miała nie lada problem z wyborem kartki. Wszystkie były bardzo oryginalne i staranne, a niektóre z nich zaskakiwały pięknym i kreatywnym wnętrzem, a także serdecznymi życzeniami.  

2020-12-20

Z serca paczka dla Seniora

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!
W piątek zakończyliśmy w szkole akcję charytatywną pod hasłem„ Z serca paczka dla Seniora ", która uruchomiła w nas niesamowite pokłady dobra. Darów było co niemiara, dlatego postanowiliśmy przekazać je również mieszkańcom Domów dla Dzieci z Ustki.

2020-12-04

Mikołajki

W piątek – 04.12.2020r. nasze przedszkolaki odwiedził długo wyczekiwany Gość. Zerówiaki, choć przejęte niecodzienną wizytą, odważnie zaprezentowały się Świętemu Mikołajowi. Wierszyki i piosenki oraz mikołajkowe bałwanki najwidoczniej przypadły mu do gustu, bo obdarował wszystkie dzieci słodkościami.    
 

2020-12-03

Uwaga!

Informujemy, że wystapiła awaria telefonu stacjonarnego do szkoły.  

Nr do kontaktu 516 - 767-626 - sekretariat szkoły.

Przejdź do góry strony