Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2023-03-30

Rekrutacja 2023/2024

Uprzejmie informuję, że rekrutacja do pięciogodzinnego oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie w terminie od 03.04.2023 r. do 12.04.2023 r. Dokumenty w wersji papierowej należy złożyć w sekretariacie szkoły. Do składania wniosków do oddziału przedszkolnego zapraszamy rodziców dzieci urodzonych w 2017 roku, a do klasy pierwszej w 2016 roku.
Wnioski są do pobrania na stronie internetowej www.spzaleskie.pl                                   
                                                                   SERDECZNIE ZAPRASZAM!
                                                                   Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaleskich
                                                                           Zbigniew Bednarczyk

2023-03-21

Piżama party na powitanie wiosny

         W niecodziennych strojach i świetnych humorach przywitaliśmy długo oczekiwaną, najpiękniejszą porę roku. Stęskniliśmy się za nią bardzo, więc pomysł powitania jej w formie wspólnej zabawy szczególnie przypadł nam do gustu. Tego dnia pojawiliśmy się w szkole w piżamach, papuciach i innych akcesoriach zapewniających dobry sen. Nie planowaliśmy jednak pójść spać, tylko dobrze się bawić. Wspólnie spędzony czas był pełen twórczego zaangażowania i radości ze spotkania.

2023-03-06

" Trzymaj Formę"

        W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła wraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”, którego celem jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej. Zachęca on do brania odpowiedzialności za własne zdrowie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i założeniom programu, w naszej szkole odbył się "Dzień zdrowej przekąski". Tego dnia uczniowie na swoje drugie śniadanie zabrali do szkoły zdrową żywność.

2023-03-04

Pasowanie na czytelnika

          Dnia 2 III 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Dla uczniów klasy I nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczennice z klasy VI – Lena Ziemska i Lena Adamczewska - przygotowały bajkowe zagadki, dzięki którym sprawdziły wśród pierwszoklasistów znajomość bohaterów baśni i bajek. 

2023-02-28

W trosce o zdrowie Zosi

Szanowni Państwo!

W imieniu organizatorów kiermaszu ciast na rzecz Zosi - dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni -  bardzo serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za wielkie  zaangażowanie, ofiarowanie ciast oraz zakup wypieków i deserów. Słodkości rozeszły się w błyskawicznym tempie. Dziękujemy również żołnierzom Centralnego Poligonu Sił Powietrznych z Ustki na czele z panem sołtysem, Andrzejem Lewiczem oraz wszystkim osobom, które wsparły akcję. Dzięki ofiarności naszego środowiska udało się zebrać 2 572 zł. Jesteśmy pełni nadziei, że uda się zgromadzić potrzebną kwotę, a jednocześnie cieszymy się, że mogliśmy pomóc. 

2023-02-28

Szkolny Konkurs Recytatorski

       28 lutego 2023r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział  25 osób. Konkurs przebiegał w niepowtarzalnej kawiarnianej atmosferze, z kwiatami na stolikach i pysznym poczęstunkiem dla recytatorów. Impreza rozpoczęła się występem najmłodszych uczniów z kl. 0, którzy pokazali miniprzedstawienie "Wycieczka do ZOO". Pięknie i zabawnie wybrzmiały w ustach maluchów znane wszystkim wiersze Jana Brzechwy. Zapalenie świec stało się sygnałem do rozpoczęcia zmagań konkursowych, które oceniało jury w składzie: p. Joanna Kaczmarczyk, p. Patrycja Śmigielska i p. Ewa Czulak. Uczniowie zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie.

2023-02-26

Żeglowanie po parkiecie

         Tytuł zapewne niejednemu kojarzy się z tańcem, lecz tak naprawdę niewiele ma z nim wspólnego. W hali sportowej naszej szkoły odbywają się nietypowe zajęcia, w czasie których uczniowie doświadczają powiewu bryzy morskiej na swoich twarzach. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy. Otóż w ramach projektu edukacji morskiej i żeglarskiej 15 uczestników projektu korzysta z ćwiczeń na symulatorze jachtu.

 

2023-02-20

Impreza karnawałowa na rzecz szkoły

        18 lutego 2023r. pozostanie na długo w pamięci wszystkich, którzy podjęli się organizacji zabawy karnawałowej na rzecz naszej szkoły. Huraganowy wiatr przechodzący nad regionem pomorskim spowodował uszkodzenie linii energetycznej, wskutek czego w dniu imprezy od rana brakowało prądu, ogrzewania i bieżącej wody. Nie brakowało jednak ludzkiej solidarności, optymizmu i wiary w powodzenie przedsięwzięcia. Pomimo przeciwności losu zabawa udała się znakomicie, a środki finansowe pozyskane podczas niej w wysokości 6200 zł, zasilą budżet szkoły.

2023-02-20

Odwołane zajęcia

        Informujemy, że w dniu 21 lutego 2023r.  wszystkie zajęcia  zostają odwołane. Przyczyną zamknięcia szkoły będzie brak prądu i wody w miejscowości Zaleskie. Z uwagi na wymienioną sytuację zajęcia zostaną odpracowane w najbliższą sobotę, w dniu 25 lutego 2023r.

2023-02-19

SMA i dramatyczny wyścig z czasem – Zosia potrzebuje najdroższego leku świata!

Kochani!       
Pragniemy zaprosić wszystkie osoby o wielkim sercu na kiermasz ciast i słodkości, który odbędzie się 27 lutego 2023 roku w naszej szkole. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie Zosi Pająk chorującej na SMA, która znajduje się w grupie dwanaściorga dzieci nieobjętych refundacją. Gdyby ktoś chciał pomóc w przygotowaniach, upiec ciasto, przekazać naczynia jednorazowe, prosimy o kontakt. Nie bądźmy obojętni !

2023-02-16

Pomorskie Żagle Wiedzy - z biologią w tle

      Realizując zadania w ramach projektu ,,Pomorskie Żagle Wiedzy” – biologia, uczniowie poznali m.in.: życie bałtyckich zwierząt i roślin, negatywne skutki narastającego zanieczyszczenia Bałtyku, czego skutkiem są rozległe pustynie głębinowe.

      Rezultatem pracy było stworzenie prezentacji multimedialnej o florze i faunie Bałtyku oraz przygotowanie prac plastycznych w formie plakatów o tej samej tematyce.

2023-02-14

Jak karnawał to karnawał...

      W dniu 14 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się w dwóch turach bal karnawałowy prowadzony przez profesjonalnego didżeja. Rano bawili się młodsi uczniowie, później zaś - starsi.  Salę gimnastyczną przyozdobiła niezwykła walentynkowa dekoracja. Dzieci klas 0-III wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Można było zobaczyć: wróżki, księżniczki, piratów, policjantów, żołnierzy, kowbojów itp. Nie sposób wymienić tych wszystkich postaci. Starsi uczniowie najczęściej wybierali strój strażaka.

2023-02-09

Odwołane zajęcia

Informujemy, że w dniu 10 lutego 2023r. w związku z awarią pompy wody zasilającej stacje uzdatniania wody w Zaleskich wszystkie zajęcia w szkole zostają odwołane.

2023-02-07

W Czyściochowej Akademii

       Nasi Pierwszoklasiści dołączyli w roku szkolnym 2022/23 do ,,Czyściochowej Akademii" organizowanej przez firmę Rossmann. Nasza placówka już po raz kolejny uczestniczy w programie, którego celem jest wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych. Obejmuje on 6 obszarów dotyczących higieny: jamy ustnej, nosa i ucha, czystości dłoni, zasad korzystania z toalety, mycia ciała, włosów oraz pielęgnacji skóry. W trakcie powadzonych zajęć nasi uczniowie pozyskują cenną wiedzę z zakresu higieny. Dodatkowym urozmaiceniem są bajki edukacyjne i piosenki z bohaterami ,,Czyściochowej Akademii”. W ramach programu nasze Pierwszaki wzięły udział w konkursie ,,Okładka czyściochowej płyty” i stworzyły projekt własnej okładki. Dzięki świetnej zabawie wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych jest dużo przyjemniejsze!

2023-02-07

Wspieramy Strażaków !

     Nasza szkoła włącza się w akcję wsparcia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Zachęcamy do oddawania niepotrzebnego elektrosprzętu. Nr kontaktowy do koordynatora akcji: 602 152 720 lub 574  818  844. Więcej szczegółów na plakacie.

2023-01-13

Kreatywne ferie

       W imieniu Centrum Kultury Gminy Ustka serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w zajęciach "Kreatywne ferie". W programie mnóstwo inspirujących działań.

 

Przejdź do góry strony