Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2022-11-10

W patriotycznym nastroju

       Obchody sto czwartej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaczęliśmy w naszej szkole już w czwartek, 10 – go listopada. W tym roku uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy drugiej pod okiem wychowawczyni - Renaty Czerczak. Drugoklasiści zaprezentowali krótką lekcję historii naszej Ojczyzny, przypomnieli również o znaczeniu symboli narodowych. W trakcie uroczystości cała społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” oraz pieśń „Pierwsza Brygada”. Swój szacunek dla bohaterów narodowych wyraziliśmy także poprzez odświętny strój z kotylionem. Wszystkim udzielił się patriotyczny nastrój.

2022-11-02

" Chrońmy jeża - ekstra zwierza"

      W ramach akcji „Październik Miesiącem Zwierząt” w naszej szkole został ogłoszony konkurs "Chrońmy jeża - extra zwierza" dla wszystkich uczniów z OP i klas I-III, którego tematem było wykonanie pracy przedstawiającej jeża w środowisku naturalnym. Z ogromną przyjemnością przedstawiamy nagrodzonych uczniów i serdecznie im gratulujemy.

2022-10-28

"Październik miesiącem zwierząt"

       W naszej szkole rokrocznie w ramach akcji „Październik miesiącem zwierząt” organizujemy zbiórkę karm oraz innych rzeczy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Słupsku  prowadzonego przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w zbiórkę. 

2022-10-28

Ślubowanie pierwszoklasistów

         Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Zaleskich obchodziła dzisiaj wielkie święto! W piątek, 28 października, w poczet braci szkolnej oficjalnie dołączyli uczniowie klasy I. Nasze pierwszaki dumnym krokiem wmaszerowały na salę gimnastyczną, a towarzyszyły im przy tym dźwięki ,,Marsza Radeckiego”. Rolę konferansjera objęła Kaja Grabowska, która poprowadziła całą uroczystość i nadała kolorytu jej poszczególnym etapom. Podczas występu artystycznego kandydaci na uczniów udowodnili, że potrafią pięknie recytować wiersze, jak również śpiewać i tańczyć.

2022-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

     14 października to ważny dzień w życiu każdej szkoły – Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich tych, których praca związana jest z edukacją i wychowaniem i chociaż kojarzymy je z nauczycielami, to tak naprawdę jest to święto wszystkich, którzy pracują w szkole. Nic więc dziwnego, że już od wczesnych godzin rannych ubrani na galowo i uśmiechnięci uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Podczas uroczystego apelu pan dyrektor Zbigniew Bednarczyk pogratulował uczniom sukcesów w konkursach, zaś wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły wręczył nagrody.  Nagrodę Wójta Gminy Ustka otrzymała w tym roku pani Małgorzata Stępień. 

2022-10-13

Szkolna lekcja demokracji

      Dnia 12 października 2022 r. uczniowie dokonali wyboru swoich kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Każdy z nich głosował na karcie do głosowania przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego z listy kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy, sporządziła protokół, a następnego dnia przekazała wyniki wyborów.   
     Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobył uczeń klasy VIII -  Sebastian Sasko, który będzie pełnić funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Jego zastępcą został Marcel Konkol z klasy V, zaś sekretarzem – Kaja Grabowska. Serdecznie gratulujemy!!!   

2022-10-11

Edukacja teatralna

         11 października 2022r. klasy VII – VIII wybrały się do Teatru Nowego w Słupsku na spektakl „ Zemsta” Aleksandra Fredry. To była prawdziwa uczta dla miłośników teatru. Miejsca w pierwszym rzędzie na widowni umożliwiły uczniom świetny odbiór sztuki. Gra aktorska wzbudziła podziw i uznanie wszystkich uczestników przedstawienia. W ten sposób połączyliśmy przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z rozwojem wrażliwości artystycznej naszych uczniów.

2022-10-10

Informacja o profilaktyce jodowej

        Realizując rządowe działania profilaktyczne z zakresu ochrony ludności, szkoły otrzymały niezbędny przydział tabletek jodku potasu. W razie zaistnienia takiej potrzeby, tabletki, za zgodą rodziców, mogą zostać podane dzieciom z naszej szkoły. Wychowawcy poszczególnych klas przekażą rodzicom zgody na podanie ww. tabletek. Na otrzymanym druku prosimy zaznaczyć właściwą informację: „wyrażam zgodę lub nie wyrażam zgody - niepotrzebne skreślić”. Jednocześnie informujemy, że obecnie nie ma konieczności ich podawania, a cała akcja ma charakter PROFILAKTYCZNY.
  

2022-10-09

Na strzelnicy

            Dnia 6 października 2022r. uczniowie klasy VII i VIII z nauczycielką wychowania fizycznego, panią Martą Miotk oraz nauczycielem wiedzy o społeczeństwie,  panem Adamem Drapałą wybrali się do Słupska na strzelnicę sportową, aby przygotować się do „Biegu Niepodległości”, podczas którego jedna z konkurencji odbywać się będzie właśnie na strzelnicy. Każdy uczeń mógł oddać po 10 strzałów z dwóch rodzajów broni: karabinu i broni pneumatycznej. Skupienie i celność to warunek sukcesu w tej dyscyplinie. Jak się okazało, kilka uczennic z klasy VIII świetnie sobie poradziło. Największą precyzyjnością wykazała się Kaja Grabowska. Świetnie też strzelał Kamil Bąk z klasy VII, szkoda tylko, że nie do swojej tarczy.

2022-09-30

Drużynowe Biegi Przełajowe

            30 września w Szkole Podstawowej w Objeździe odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowych biegach przełajowych. Uczniowie ze szkoły w Zaleskich zajęli wysokie miejsca zarówno w rywalizacji chłopców, jak i dziewcząt.

2022-09-27

Sztafetowe Biegi Przełajowe

       27 września w Szkole Podstawowej w Objeździe odbyły się Mistrzostwa Gminy Ustka w sztafetowych biegach przełajowych. Nasi uczniowie wyróżnili się w rywalizacji sportowej między szkołami,  zajmując wysokie miejsca. Chłopcy byli rewelacyjni. Wygrali zawody, pieczętując tym samym awans do zawodów powiatowych. Warto też dodać, że wykazali się ogromną walecznością oraz wysoką kulturą osobistą.

Chłopcy rocznik 2008-2009 i 2010 i młodsi zostali MISTRZAMI GMINY USTKA !!!

2022-09-25

Zwycięzcy konkursu projektów we Wdzydzach Kiszewskich

           Pierwszy dzień jesieni zwycięzcy wojewódzkiego konkursu projektów, czyli szóstoklasiści z naszej szkoły spędzili we Wdzydzach Kiszewskich. Tam wzięli udział w edukacyjnym pikniku żeglarskim, gdzie mieli okazję opowiedzieć innym o swojej pracy, wymienić się doświadczeniami oraz poznać zasady żeglowania i manewrowania. Dodatkowo dla chętnych dostępne były warsztaty plastyczne. Najatrakcyjniejszą częścią pikniku dla naszych uczniów okazał się koncert szantowy, podczas którego nie tylko śpiewali, ale i świetnie się bawili.

2022-09-24

Dar dla Alberciaków

           Nasza szkoła z dużym powodzeniem włączyła się w akcję "Dar Serca dla Alberciaków", zainicjowaną przez Fundację Sub Ventum zbiórkę środków higienicznych dla osób, które z różnych przyczyn stały się bezdomne. Podczas zbiórki cała społeczność szkolna pokazała, że los słupskich Alberciaków nie jest im obojętny. Przekazaliśmy sporą liczbę potrzebnych darów prezesowi zarządu fundacji, Dariuszowi Kloskowskiemu. Tym razem organizatorzy prosili w szczególności o proszki i płyny do prania, płyny i żele do kąpieli, szampony oraz mydło. Cała zbiórka zakończyła się 24 września 2022 r. Tego dnia odbył się "VII Bieg Przełajowy im. chor. sztab. Tadeusza Kloskowskiego", dedykowany Bezdomnym Alberciakom ze Słupska.

Za wszystkie Wasze dary serca  bardzo dziękujemy!

2022-09-14

Czas na odpoczynek

       W środę, 14 września podczas długiej przerwy, w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na konserwatora, pana Marka Banasika, który po wielu latach pracy postanowił odejść na zasłużoną emeryturę. W naszej szkole pan Marek pracował od 2006 roku. Dał się poznać jako sumienny pracownik i miły człowiek. W imieniu całej społeczności szkolnej podziękowania złożył pan dyrektor. Wręczył również prezent przygotowany przez pracowników szkoły. Niejednemu z nas pojawiła się łezka w oku, kiedy śpiewaliśmy " Sto lat". Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz pan Marek pojawi się w naszej szkole, a póki co życzymy mu zasłużonego odpoczynku na emeryturze, dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń.

2022-09-10

Najlepsi w województwie

        Miło nam przypomnieć, że grupa uczniów z klasy VI w ubiegłym roku szkolnym wzięła udział w konkursie projektów w ramach przedsięwzięcia „Pomorskie Żagle Wiedzy – wsparcie regionalne". Przez kilka miesięcy tworzyła komiks online w języku angielskim o tematyce ekologicznej dotyczącej Morza Bałtyckiego, wykazując się nie tylko kreatywnością, ale również świetną znajomością technologii informacyjno – komunikacyjnych. Projekt uczniów z naszej szkoły został najwyżej oceniony w województwie. W nagrodę szóstoklasiści popłynęli w rejs po Zatoce Gdańskiej.

2022-09-09

Zmiana regulaminu stołówki

     Informujemy,  że z dniem 08.09.2022 r. uległ zmianie regulamin stołówki szkolnej w Szkole im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich. Prosimy o zapoznanie się z załączonymi dokumentami.

Przejdź do góry strony