Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2022-04-25

Rekrutacja 2022/2023 - dokumenty do uzupełnienia

       Bardzo prosimy rodziców, którzy zapisali swoje dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich, o niezwłoczne potwierdzenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

2022-04-23

"Łajba 2022"

        Niezmiernie miło nam poinformować,  że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o „Laur Słupskich Kotwic” nasza uczennica Maja Seńko w kategorii „fotoreportaż” zdobyła Złotą Kotwicę. Ponadto w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Łajba” wyróżnienie otrzymała Aleksandra Czerwińska z oddziału przedszkolnego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 kwietnia 2022 r. podczas Festiwalu Piosenki Marynistycznej „ Łajba”, na którym nie zabrakło również naszych przedstawicielek.

2022-04-19

Rekrutacja 2022/2023

Uprzejmie informujemy, że zakończyła się  rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich na rok szkolny 2022/2023.

Wszystkie złożone wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

2022-04-15

Wielkanoc 2022

Wiosna otula nas płaszczem kwiatów, znak, że Wielkanoc nadchodzi…

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych
Świąt Wielkiej Nocy.

Aby ten wyjątkowy czas obfitował
w nadzieję i miłość, dał siłę do pokonywania trudności oraz pokój.
Niech w Wielkanoc nie zabraknie smacznego jajka
i serdecznych spotkań w gronie rodzinnym.

Życzą Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Zaleskich.

2022-04-13

Rekolekcje wielkopostne

          Tradycyjnie przed Świętami Wielkiej Nocy w naszej szkole odbywają się rekolekcje wielkopostne. W tym roku trwały one trzy dni, od 11 do 13 kwietnia 2022 r., a prowadził je ksiądz Łukasz Skołud ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Przywołane przez duchownego świadectwa osób popularnych i cenionych, Roberta Lewandowskiego oraz Kamila Stocha uświadomiły wszystkim, że wiary nie należy się wstydzić. Obaj sportowcy na co dzień przyznają się, że są ludźmi wierzącymi i Pan Bóg jest dla nich bardzo ważny. Uczniowie poznali również biografię błogosławionego Carla Acutisa, chłopca zmarłego na białaczkę w wieku 15 lat. Wykorzystywał on internet do ewangelizacji i propagowania wiary.
          W ostatni dzień rekolekcji uczniowie wraz z nauczycielami udali się do pobliskiego kościoła, gdzie mogli skorzystać z sakramentu pokuty oraz uczestniczyć w Mszy Świętej. Ten błogosławiony czas przeżyty w skupieniu odnowił w wielu pragnienie bycia lepszym.

2022-04-12

Gminne eliminacje Turnieju BRD

      12 kwietnia w  Szkole Podstawowej w Objeździe odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział drużyny ze szkół podstawowych z terenu Gminy Ustka, w tym uczniowie z naszej placówki.
W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali testy, w których musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego. Następnie prezentowali swoje umiejętności na przygotowanym torze przeszkód, który pokonywali na rowerach.

        Nasi uczniowie w składzie: Lena Adamczewska, Lena Ziemska, Dominik Suchecki ( grupa I) oraz Arkadiusz Kotwica, Dominik Kotwica, Sebastian Sasko ( grupa II) zajęli II miejsce w turnieju. Serdecznie gratulujemy !

2022-04-12

Wszystko o cyberprzemocy

         W naszej szkole odbyła się prelekcja na temat "Cyberprzemocy". Uczniowie klas IV-VIII  z ogromnym zainteresowaniem słuchali pogadanek przygotowanych przez starszego aspiranta Sebastiana Chabrosa, młodszego aspiranta Marcina Zamościka  z Komendy Policji w Ustce oraz funkcjonariusza straży gminnej, Sylwię Wicher. Cyberprzemoc  w przypadku dzieci i młodzieży to najczęściej przemoc rówieśnicza przy użyciu internetu i telefonów komórkowych. Jest to jedno z poważniejszych i powszechnych zagrożeń, z jakimi mogą mieć kontakt młodzi internauci, szczególnie w wieku nastoletnim. Dzięki spotkaniu nasi uczniowie znają formy cyberprzemocy. Wiedzą, jak reagować na hejt, o czym warto pamiętać w świecie wirtualnym oraz jak postępować, gdy doświadczy się cyberprzemocy.

       Serdecznie dziękujemy prelegentom!

2022-04-12

Konkurs fotograficzny " Świat w czasie pandemii"

          Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI, Nikola Sosnówka zajęła I miejsce w etapie powiatowym XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO  "Świat w czasie pandemii” w kategorii I "uczeń szkoły podstawowej klas IV-VI". Patronat nad konkursem objęli: Pomorski Kurator Oświaty pani Małgorzata Bielang, Wojewoda Pomorski pan Dariusz Drelich oraz Prezydent Miasta Gdyni pan Wojciech Szczurek. Celem konkursu było przedstawienie na fotografii interesujących lub zaskakujących wydarzeń z życia człowieka czasów pandemii oraz otaczającego go świata kultury, polityki, nauki i techniki lub sztuki. Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

2022-04-07

Zmiana patrona szkoły - konsultacje społeczne

       Dnia 11 kwietnia 2022r. rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie zmiany patrona naszej szkoły. Będą one miały formę sondażu internetowego (ankiety). Mieszkańcy miejscowości: Duninowo, Duninówko, Golęcino, Krężołki, Lędowo, Lędowo-Osiedle, Modlinek, Modła, Możdżanowo, Starkowo, Zaleskie i Zabłocie proszeni są o udzielenie odpowiedzi na pytanie: "Czy jest Pani/Pan za zmianą patrona Szkoły Podstawowej im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich?"
Konsultacje zakończą się 9 maja 2022r.

Szczegóły na stronie www.ustka.ug.gov.pl

2022-04-06

Wielkanocne spotkanie

        W pierwszą sobotę kwietnia hala sportowa w naszej szkole była miejscem wielkanocnego spotkania o międzynarodowym charakterze. Na imprezę przybyli goście z niemieckiej gminy Anklam, rodzina z Ukrainy oraz mieszkańcy Gminy Ustka. Piękne życzenia zebranym złożyli Anna Sobczuk – Jodłowska – wójt Gminy Ustka oraz Wacław Laskowski – przewodniczący Rady Gminy Ustka. Głos zabrał też Michael Galander – Burmistrz Anklam.  Podczas uroczystości wystąpiły zespoły działające przy Centrum Kultury.

2022-03-28

„Pòjmë na Kaszëbë”- Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej

    25 marca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Bierkowie odbył się Zdalny Konkurs Recytatorski „Pòjmë na Kaszëbë”. W szranki o laur zwycięstwa stanęli uczniowie szkół podstawowych z Damna, Dębnicy Kaszubskiej, Motarzyna, Skórowa, Zaleskich, Zagórzycy i Bierkowa. Honorowy patronat nad konkursem objęła Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier i Prezes Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Słupsku Karolina Keller. 
      Miło nam poinformować, że w kategorii uczniów klas IV-VI naszej szkoły Karolina Sieradzka zdobyła I miejsce. Natomiast w kategorii uczniów klas VII-VIII Natalia Gałkowska zajęła III miejsce.
       Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

2022-03-22

Nareszcie!!!

       Na takie powitanie wiosny czekaliśmy długo. Pandemia pokrzyżowała wiele naszych planów i zamierzeń. Nie mogliśmy razem świętować ani cieszyć się swoją obecnością. Na szczęście sytuacja zmieniła się i z wielką radością ruszyliśmy pierwszego dnia wiosny ulicami Zaleskich, aby ostatecznie rozstać się z zimą i powitać najpiękniejszą porę roku. Towarzyszyły nam pozdrowienia i uśmiechnięte twarze mieszkańców wsi. Zapewne dawno nie widzieli tak barwnego i ciekawego korowodu. Tego dnia postanowiliśmy zastąpić nasze plecaki innymi, równie pojemnymi przedmiotami. Kreatywność wszystkich była niesamowita. Okazało się, że książki można schować do odkurzacza, włożyć do futerału na akordeon czy walizki. Świetnie sprawdziły się też wózki na zakupy oraz dla lalek. Dla najbardziej pomysłowych uczniów przewidziano nagrody. Śmiechu i zabawy było co niemiara. I nareszcie wspólnie mogliśmy świętować nadejście wiosny.

2022-03-22

Światowy Dzień Wody

       22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak znaczącą rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przyczynia się do pogłębienia wiedzy na temat wody, która  - ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego - często bywa marnotrawiona. O tym, jak jest ważna, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły poprzez uczestnictwo w specjalnych lekcjach poświęconych tej tematyce oraz biorąc udział w konkursach organizowanych przez Polską Akcją Humanitarną. Dziękujemy za zaangażowanie!

2022-03-21

Ważna informacja

Szanowni Państwo!

           W związku z przerwą w dostawie wody w dniu 22.03.2022r. w godzinach od 9.00 do 14.00 w miejscowości Zaleskie, zajęcia dla uczniów SP w Zaleskich odbędą się w formie zdalnej.
           Dla dzieci z OP i uczniów klas I-III, którym rodzice/ opiekunowie prawni nie mogą zapewnić opieki, będą organizowane zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.  Uczniom objętym tą opieką szkoła umożliwi realizację zajęć z wykorzystaniem metod 
i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. Proszę również o zapewnienie prowiantu dzieciom, ponieważ w tym dniu stołówka szkolna będzie nieczynna.

Z poważaniem
Zbigniew Bednarczyk
Dyrektor Szkoły SP w Zaleskich

2022-03-08

Solidarni z Ukrainą

        Od kilku dni płynie fala pomocy i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Razem z całą Polską nasza szkoła włączyła się w zbiórkę niezbędnych rzeczy. Mamy już za sobą pierwszy transport darów do punktu zbiorczego w Ustce. Nadal pilnie potrzebne są środki higieny osobistej: mydła, szampony, pasty do zębów, szczoteczki, grzebienie, podpaski. Z ubrań niezbędna jest bielizna dla kobiet i dzieci. Zbieramy również kredki, bloki, kolorowanki itp. 
       Wszystkim ofiarodawcom  pragniemy serdecznie podziękować za dotychczasowe zaangażowanie. 

2022-03-08

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

DRODZY RODZICE!!!

      Uprzejmie informuję, że rekrutacja do pięciogodzinnego oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będzie w terminie od 01.04.2022 r. do 08.04.2022 r. Dokumenty w wersji papierowej należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Przejdź do góry strony