Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2020-03-02

Pomorska Liga Zadaniowa

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do konkursu przedmiotowego z biologii i chemii "Zdolni z Pomorza". Pracowitość, inteligencja i konsekwencja z dążeniu do realizacji postawionych celów, doprowadziła Radosława Bieńka, ucznia klasy VIII do najwyższego szczebla, etapu wojewódzkiego.

2020-02-25

W podziękowaniu

Składam ogromne podziękowania Radzie Rodziców z przewodniczącą panią Katarzyną Nieradką, Kołu Gospodyń Wiejskich w Zaleskich i pracownikom obsługi Szkoły Podstawowej w Zaleskich za pomoc oraz organizację balu charytatywnego. 

2020-02-21

Pasowanie na czytelnika

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Odbywa się ono wtedy, kiedy to pierwszoklasiści znają już cały alfabet. W tym roku miało miejsce 21 lutego i było wyjątkowo uroczyste. 

2020-02-14

W parku trampolin i nie tylko ...

14 lutego uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Zaleskich uczestniczyli w wyjeździe do Słupska. Ich celem był Park Trampolin JUMP2SKY - jedno z najpopularniejszych miejsc sportowo - rozrywkowych w powiecie słupskim.

2020-02-13

Śpiewamy i wygrywamy!

Już po raz drugi uczennice naszej szkoły brały udział w Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się 13 lutego 2020r. w Kępicach. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ broniliśmy zdobytego rok temu pierwszego miejsca. I tym razem udało się! 

2020-02-05

Dzień Babci i Dziadka

W poniedziałek  03.02.2020r. dzieci  klas 0-III, pamiętając o święcie, które w tym roku szkolnym przypadło w okresie ferii zimowych, spotkały się ze swoimi babciami i dziadkami w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. 

2020-02-04

Zabawa karnawałowa

Rada Rodziców serdecznie zaprasza na imprezę karnawałową dnia 22 lutego 2020r. Zabawa odbędzie się w sali Centrum Kultury w Zaleskich.

2020-01-31

Ach... co to był za bal !

Karnawał to czas radości i zabawy. Aby tradycji stało się zadość, w ostani piątek stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Skoczna muzyka, ciekawe stroje oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

2020-01-21

Ogłoszenie naboru - intendent

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich ogłasza nabór na wolne stanowisko: intendent.

 

2020-01-10

Dojazd na lodowisko

Dzieci, które zostały zgłoszone przez rodziców do udziału w zajęciach na lodowisku w Ustce, w okresie ferii zimowych mają zapewniony dojazd na lodowisko z miejscowości Zaleskie. Odjazd o godz. 9:30 z przystanku koło Ośrodka Zdrowia (autobus Gminy Ustka), z pozostałych miejscowości według załączonego harmonogramu.

2020-01-10

Bezpieczne ferie zimowe

W dniu 13 stycznia rozpoczną się ferie zimowe dla województwa pomorskiego, a zakończą 26 stycznia 2020r. To szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu. Jak spędzić go bezpiecznie? Kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne ferie w ulotce. Zapraszamy do lektury.
2019-12-30

Zajęcia na lodowisku

Uprzejmie informujemy, że w ferie zimowe, w okresie od 13 - 24 stycznia 2020r. w każdy poniedziałek, środę i piątek uczniowie będą mogli korzystać z zajęć na lodowisku w Ustce.

2019-12-20

Jest taki dzień

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły -  czas dobroci, refleksji nad tym, co ważne i istotne. Budzi w nas poczucie wspólnoty i wytwarza szczególną więź, dlatego trudno nam sobie wyobrazić sytuację ludzi samotnych, którzy nie mają z kim podzielić się opłatkiem.

2019-12-20

Życzenia świąteczne

"Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd. Grają anieli, świat się chlebem dzieli." 
Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 
życzą Dyrektor i Pracownicy Szkoły

2019-12-19

Witkacy inaczej... - lekcja w muzeum

Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie klasy VII z wychowawczynią, Joanną Kaczmarczyk udali się do Muzeum Pomorza Środkowego na lekcję muzealną „Witkacy nieoczywisty”. Zajęcia odbyły się w niedawno otwartym Białym Spichlerzu – nowym domu Witkacego.

2019-12-17

Zimowisko w Czorsztynie - zapisy

Trwają zapisy na zimowisko w Czorsztynie organizowane przez Gminę Ustka w dniach 18 - 26 stycznia 2019 roku. Termin składania dokumentów upływa 19 grudnia 2019 r.

Przejdź do góry strony