Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2019-01-29

Żywa lekcja historii

29 stycznia naszą szkołę po raz kolejny odwiedzili przedstawiciele Bractwa Rycerskiego KERIN. Goście poprowadzili nas przez trudną, a zarazem ekscytującą historię Polski. Dużo znanych i nieznanych informacji podanych ze sporą dozą humoru z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.
 

2019-01-22

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy to wydarzenie niezwykłe, często wyczekiwane przez uczniów zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkich, dostarczającą mnóstwo przeżyć  i radości.

2019-01-22

Dla Babci i Dziadka

W poniedziałek, 21 stycznia 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji licznie przybyli do nas dostojni goście. Po ich uroczystym powitaniu przez panią dyrektor odbyła się prezentacja programów artystycznych.

2018-12-20

Boże Narodzenie 2018

Dzieląc się dobrym słowem jak opłatkiem, życzymy, by Święta Bożego Narodzenia upłynęły w radosnej, spokojnej atmosferze. Niech betlejemska stajenka ukaże nam moc wiary, nadziei i miłości.

Życzymy, by w Nowym 2019 Roku spełniały się wszelkie zamierzenia, a każdy dzień wypełniały szczęście, dobre zdrowie, przyjaźń oraz codzienna ludzka życzliwość.

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne

2018-12-20

Co wydarzyło się w wigilijną noc?

W czwartek (20.12.2018r.) w naszej szkole zostały wystawione jasełka. Tym razem w role Maryi i Józefa oraz aniołków, pastuszków, królów i innych postaci wcielili się najmłodsi, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy I. 

2018-12-13

Wyjazd do Słupska na spektakl teatralny „Detektyw Pozytywka”

W czwartek, 13 grudnia 2018 r. uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami wybrali się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Słupsku. Uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Detektyw Pozytywka” przygotowanym przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

2018-12-05

Wycieczka do fabryki zabawek „ Kolor Plusz” w Koszalinie

5 grudnia 2018 roku uczniowie klas I, II i III oraz maluchy z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do fabryki zabawek „Kolor Plusz” w Koszalinie. Celem wyjazdu było zwiedzanie zakładu produkującego pluszaki, zapoznanie z etapami powstawania zabawek oraz nauka szacunku dla ciężkiej pracy.

2018-11-30

W misiowej rodzince

W tym roku 30 listopada w naszej szkole było bardzo miło, gwarno i wesoło. Najpierw spotkaliśmy się na hali sportowej, aby uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia, potem zaś rozpoczęły się klasowe andrzejki. 

2018-11-24

Ojczyzna - zwykłe słowo, a tyle znaczy...

W dniu 24 listopada 2018 roku w Objeździe odbył się XII Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, podczas którego wystąpiło prawie czterdzieścioro uczestników ze szkół powiatu słupskiego, w tym sześcioro z naszej szkoły. Niejednej osobie łzy zakręciły się w oczach podczas słuchania utworów mówiących o miłości do ojczyzny.

2018-11-11

W Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Z okazji Jubileuszu 100-Lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę 11 listopada 2018 roku, o godzinie 11.00  w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza w Przewłoce została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu poświęcono kamień pamiątkowy, a następnie kontynuowano uroczystość przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.

2018-11-09

„ … żeby Polska była Polską…”

Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym. Obchodzimy bowiem 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Żeby Polska była Polską przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. 

2018-11-03

Pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły...

W piątek, 26 października 2018 roku, najmłodsze dzieci naszej szkoły zostały oficjalnie pasowane na uczniów. Zanim to jednak nastąpiło, pierwszaki musiały wykazać się dużą wiedzą o Ojczyźnie oraz znajomością praw i obowiązków ucznia.

2018-10-27

Kaszuby na fali

W sobotę, 27 października 2018 roku uczniowie uczący się języka kaszubskiego byli na wycieczce w Gdyni i Gdańsku. W Akwarium Gdyńskim wzięli udział w warsztatach „Bałtyk pod kaszubską banderą” w ramach projektu „Kaszuby na fali”.

2018-10-23

Przyjaciele zwierząt

Uczniowie klas II oraz III wraz z wychowawczyniami ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich przystąpili do nowej edycji projektu „Przyjaciele zwierząt” realizowanego przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział w Słupsku. 

2018-10-23

Nasi uczniowie na Pomorskim Forum Edukacji w Gdyni

Uczniowie Daria Lewicz, Kacper Bokacz oraz Radosław Bieniek – zwycięzcy konkursu o tytuł Mistrza Nawigacji wzięli udział w VII Pomorskim Forum Edukacji realizowanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uroczystego otwarcia spotkania dokonał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. 

2018-10-17

Recyklingowe zwierzęta

10 października na holu naszej szkoły uczniowie zaprezentowali prace konkursowe „Recyklingowe zwierzęta". Słonie, pawie, krokodyle, ptaki, motyle to tylko niektóre z wykonanych kompozycji. Celem konkursu było propagowanie poszanowania najbliższego środowiska oraz właściwe segregowanie surowców wtórnych. 

Przejdź do góry strony