Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2021-06-25

Zakończenie roku szkolnego

   Dnia 25 czerwca po raz ostatni przed wakacjami zabrzmiał dzwonek, a w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, aby podsumować miniony rok szkolny.  Z powodu pandemii nie należał on do najłatwiejszych. 

2021-06-24

Pożegnanie absolwentów

       24 czerwca 2021 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik ósmoklasistów. Po kilku miesiącach nauki on- line i obawach, że nie uda się już spotkać w tym roku osobiście, z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że uroczystość może odbyć się w tradycyjnej formie. I choć czasu na przygotowanie pożegnania nie było zbyt wiele, sprostaliśmy zadaniu. 

2021-06-22

Najmłodsi w Ustce

        Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III w ostatnim tygodniu roku szkolnego wyruszyli na wycieczkę do Ustki. We wtorkowe przedpołudnie obejrzeli w kinie bajkę "Krudowie.2", a następnie spędzili miło czas w usteckich tężniach. Na koniec pobytu spacerowali przepięknymi ulicami miasteczka, po drodze kupując pamiątki. Pogoda i humory dzieci dopisały jak należy. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.

2021-06-18

Ósmoklasiści na wycieczce w Gdańsku

  Choć ostatni rok szkolny nie sprzyjał wyjazdom na wycieczki, ósmoklasiści nie dali za wygraną i gdy tylko sytuacja epidemiczna poprawiła się, wyruszyli wraz z wychowawczynią w drogę. Celem ich podróży stało się Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

2021-06-18

Na ścianie wspinaczkowej

     18 czerwca 2021 roku uczniowie z klasy V wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Jezierzyc, gdzie w hali widowiskowo – sportowej próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Niektórzy z nich z sukcesem wspięli się na sam szczyt, nie zabrakło przy tym emocji i dobrej zabawy. Gratulujemy odwagi.

2021-06-11

Wyróżnienie dla najmłodszych wokalistek

          Nasze najmłodsze śpiewające dziewczynki "Mini Nutki" odebrały dziś nagrody i dyplomy za wyróżnienie, które zdobyły w Miejsko - Gminnym Konkursie Piosenki Marynistycznej "Wśród Morskich Fal".

2021-06-04

Konkurs " Miejsce na nowo odkryte"

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów, nasza szkoła zorganizowała konkurs na fotoreportaż o zasięgu powiatowym, nad którym patronat objęła pani wójt Gminy Ustka, Anna Sobczuk - Jodłowska. Prace konkursowe zostały ocenione przez profesjonalne jury z Domu Kultury w Ustce. 

2021-06-01

Miłe wieści z "Ronda"

     Karina Grabowska świetnie spisała się podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej, który odbył się w „Teatrze Rondo” w Słupsku. Nasza recytatorka  za przejmującą interpretację
utworów Wisławy Szymborskiej oraz Anny Kamieńskiej otrzymała wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni z naszej mistrzyni słowa.
 

2021-06-01

Narodowy Spis Powszechny

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2021 roku Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą. Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. 

 

2021-05-27

Egzaminacyjny maraton już za nami

     W dniach 25-27 maja 2021r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminów ósmoklasisty, które obejmowały wiadomości i umiejętności określone ‎w wymaganiach egzaminacyjnych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Przygotowania do nich w tym roku były wyjątkowo trudne, ponieważ przebiegały w formie nauki zdalnej. 

2021-05-27

Uwaga!

 Szanowni Państwo!

     
   Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci podczas trwającego w naszej szkole remontu pomieszczeń na pierwszym piętrze, strychu oraz rozbiórki klatki schodowej, uprzejmie informuję, że w dniach 31.05.2021 r. – 04.06.2021 nie odbędą się zajęcia dydaktyczne.

2021-05-13

Zmiana imienia szkoły

W związku z koniecznością zmiany imienia szkoły, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski wyłonili cztery kandydatury na nowego patrona. Wszystkie zgłoszone osoby to ludzie związani z naszym regionem, należą do nich: Kazimierz Kostka,  Mieczysław Kościelniak, Edward Zając oraz Marynarze Polscy.
Prosimy społeczność szkolną oraz lokalną o zapoznanie się z ich biogramami.

2021-05-11

Małymi krokami wracamy do normalności

 Szanowni Państwo! 
 

Informujemy, że od 17 maja 2021r. do szkoły wracają uczniowie klas IV – VII, na razie w systemie hybrydowym. Z uwagi na zbliżające się egzaminy i nadal istniejące niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem, uczniowie klasy VIII będą uczyć się zdalnie.

2021-05-09

Zaproszenie

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele ze szkół powiatu słupskiego!
Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie na Fotoreportaż  "Miejsce na nowo odkryte". 


Patronat honorowy nad konkursem objęła Wójt Gminy Ustka, pani Anna Sobczuk - Jodłowska.

Pracę konkursową wraz z formularzem zgłoszenia należy przesłać do dnia  4 czerwca 2021 r. 
2021-05-07

Eliminacje środowiskowe XXXVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

     Z radością informujemy, że trzy uczennice z naszej szkoły: Karolina Sieradzka, Lena Ziemska i Karina Grabowska wywalczyły nominacje do powiatowego etapu konkursu, który odbędzie się pod koniec maja w Teatrze „Rondo”.  Karolina zdobyła II miejsce w najmłodszej kategorii, Lena - I miejsce  w kategorii klas IV - VI, natomiast Karina - I miejsce w kategorii klas VII - VIII.
 

2021-04-29

Podróż na Fali – "Babcia i ja"

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Monika Bartkowiak zdobyła nagrodę główną w konkursie plastycznym „Podróż na Fali” w kategorii klas IV – VIII organizowanym przez innowacyjny ośrodek InnoBaltica w Gdańsku. Na konkurs wpłynęło blisko 800 prac wykonanych przez uczniów w wieku od pięciu do piętnastu lat. Prace poddane zostały dwuetapowej ocenie.

Przejdź do góry strony