Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2018-10-12

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas IV–VIII przygotowali pełne humoru przedstawienie uatrakcyjnione występami zespołów Mini Wiolinki i  Wiolinki. 

2018-10-10

III Powiatowy Konkurs Recytatorsko - Plastyczny

5 października w progi naszej szkoły zawitało czternaścioro najlepszych recytatorów klas I-III z pięciu szkół powiatu słupskiego. Gościliśmy uczniów z Charnowa, Gąbina, Ustki - SP 1 i SP 2. Wśród uczestników nie zabrakło też trojga naszych reprezentantów. W tym roku podczas konkursu zaprezentowano wiersze polskiego poety Jana Brzechwy.

2018-09-25

W Dolinie Charlotty

Jeden z ostatnich cieplejszych dni tego roku uczniowie klas IV – VI postanowili spędzić w pięknym zakątku położonym niedaleko szkoły, w Dolinie Charlotty. Na wycieczkowiczów czekało stado zaciekawionych owiec, kóz i baranów. Po powitaniu wszyscy skierowali się w stronę fokarium. Trening i karmienie fok to zawsze niezwykle interesujące wydarzenie. Nie inaczej było i tym razem.

2018-09-24

Wycieczka do Ustki

W dniu 24.09.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III wybrali się na wycieczkę do Ustki. W czasie spotkania z panami policjantami na komisariacie mieli okazję poznać tajniki pracy policji, zaś podczas wizyty w Bibliotece Miejskiej wycieczkowicze zapoznali się z księgozbiorem dla najmłodszych czytelników.  

2018-09-03

Dzień dobry, szkoło!

Kiedy wakacje dobiegają końca, zapewne większość uczniów marzy, aby potrwały jeszcze choć chwilę dłużej. I okazuje się, że czasami te marzenia się spełniają, bowiem tegoroczne rozpoczęcie roku w naszej szkole – podobnie jak w innych -  odbyło się dopiero 3 września 2018.
 

 

2018-06-22

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Dnia 22 czerwca po raz ostatni przed wakacjami zabrzmiał dzwonek, a w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, aby podsumować miniony rok szkolny. Był on pełen wytężonej pracy i wielu sukcesów. Nadszedł jednak czas na zasłużony wypoczynek - koniec nauki, obowiązków i wczesnego wstawania. Szkolne plecaki można zamienić na wakacyjne walizki, a przybory i książki odłożyć na półki. Lato czeka!

2018-06-21

„Wiolinki” na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu w Bułgarii

Dnia 13 czerwca 2018 r. dwunastoosobowa ekipa dziewcząt z klas 4-7 wraz z opiekunem panią Mariolą Wólczyńską wyruszyła do Bułgarii na podbój sceny muzycznej. Wiolinki wyjechały w ramach nagrody ufundowanej przez wójt Gminy Ustka, panią Annę Sobczuk-Jodłowską. Dziewczęta zwiedziły wiele niezwykłych miejsc w Europie, zaś podróż rozpoczęły od pobytu w Bratysławie, która była pierwszym przystankiem na bardzo dalekiej trasie.

2018-06-20

Wycieczka do Trójmiasta

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klas IV-V pojechali na wycieczkę do Trójmiasta. Swoją podróż rozpoczęli od Gdyni. W Centrum Eksperymentu będącym wielką interaktywną wystawą mieli możliwość zgłębienia wiedzy z różnych dziedzin poprzez zabawę.

2018-06-15

Na konferencji w Gdańsku

Dnia  15 czerwca w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku odbyła się wojewódzka konferencja inaugurująca "Pomorski Program Edukacji Morskiej", podczas której nasz uczeń Kacper Bokacz relacjonował przebieg "Rejsu do granic Niepodległej". Jako jeden z osiemnastu uczestników opowiadał o podróży na „Zawiszy Czarnym”, dzieląc się swoimi przeżyciami.

2018-05-30

Piknik rodzinny nad Jeziorem Marszewskim

Ten dzień długo będziemy pamiętać. Bezchmurne niebo, letnia temperatura, chłodny wiaterek od wody. Trudno wymarzyć sobie lepszy czas i lepsze miejsce na piknik rodzinny. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale.

2018-05-23

Jak uczniowie ze szkoły w Zaleskich zostali żeglarzami

Troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w czterodniowym rejsie żaglowcem „Zawisza Czarny”, który odbył się w dniach 15 - 18 maja 2018 r. w ramach projektu „Do granic Niepodległej” realizowanego z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie biorący udział w rejsie to laureaci III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. 

2018-05-22

Dbamy o dane osobowe - RODO

Szanowni Państwo, Szkoła Podstawowa w Zaleskich przykłada szczególną uwagę do zagadnień bezpieczeństwa danych. Mamy świadomość, że przychodząc do szkoły w celu załatwienia sprawy, przekazując nam swoje dane, obdarowujecie nas Państwo olbrzymim kredytem zaufania. Nie zamierzamy go roztrwonić. Pracujemy nieustannie nad tym, aby dane były przetwarzane w szkole w sposób bezpieczny i transparentny.

2018-05-14

W Sea Parku

W poniedziałek 14 maja 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III wybrali się na wycieczkę do Sarbska. Uczestnicy zwiedzili Sea Park, gdzie czekało na nich moc atrakcji. W oceanarium prehistorycznym 3D dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądały ogromne zwierzęta żyjące w morzach i oceanach przed 150 milionami lat.

2018-05-12

Na Kaszubach

W minioną sobotę nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w wycieczce po Szwajcarii Kaszubskiej. Odwiedzili skansen we Wdzydzach Kiszewskich, a także Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie. Poznawali historię regionu oraz podziwiali jego piękno. Wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wrażeń.

2018-05-11

„Z ortografią za pan brat"

Kiedy bez zakwita, do naszej szkoły już od piętnastu lat zjeżdżają się uczniowie z pobliskich placówek, aby wziąć udział w potyczkach ortograficznych. Nie inaczej było również i w tym roku. W piątek, 11 maja 2018 r. odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas V-VII. 

2018-05-03

Majowe święta

W samo południe, 2 maja  przed wejściem do usteckiego ratusza odbyła się ceremonia wciągnięcia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Garnizonu Ustka. Wygłoszono okolicznościowe przemówienie oraz wręczono dzieciom i młodzieży flagi narodowe. Podczas tego uroczystego wydarzenia nie zabrakło również uczniów z naszej szkoły. 

Przejdź do góry strony