Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2023-05-08

English in the sea language

         W ramach  projektu „Poszerzamy horyzonty wiedzy - kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów Szkół Podstawowych w Gminie Miasto Ustka, Gminie Miastko i Gminie Ustka w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego Pomorskie żagle wiedzy” uczniowie naszej szkoły realizowali program zajęć z języka angielskiego, podczas których poszerzali swoje słownictwo w zakresie budowy jachtu, podstawowych komend na morzu oraz słownictwa związanego z ustalaniem kursu i pogodą.

 

2023-04-29

Z kart historii...

        27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początku uroczystości głos zabrał pan dyrektor Zbigniew Bednarczyk, a po nim wystąpili się ósmoklasiści, przedstawiając krótką lekcję historii i patriotyzmu. Wszyscy uczestnicy w skupieniu i z powagą obejrzeli prezentację ukazującą wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji oraz wysłuchali recytacji znanych i lubianych wierszy. Wymownie i radośnie zabrzmiały pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołu Mini Wiolinki oraz Leny Ziemskiej. 

2023-04-28

 " Kto czyta, żyje podwójnie’’

          Słowa włoskiego pisarza i filozofa Umberta Eco były mottem dwóch konkursów związanych z Międzynarodowym Dniem Książki, a mianowicie konkursu na „Najciekawsze zdjęcie z  książką” i Konkursu pięknego czytania. Oba odbyły się w naszej szkole w ostatnim tygodniu kwietnia i spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Okazało się, że można czytać nawet na huśtawce, robiąc pompki, czy zwisając na drabince.

2023-04-27

Po pracy ognisko i wspólna zabawa

      Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” związana z obchodami Dnia Ziemi przebiegła w naszej szkole bardzo sprawnie. Uczniowie z dużym zaangażowaniem porządkowali wieś Zaleskie. Wydarzenie zakończyło się ogniskiem. Pieczenie kiełbasek i przede wszystkim wspólna zabawa na wiejskim placu zabaw zintegrowało całą społeczność naszej szkoły. Dużą atrakcją dla dzieci był wóz i strażacy z OSP w Zaleskich. Miło było też nam gościć panią wójt Annę Sobczuk – Jodłowską. Pani wójt przywiozła słońce i prezenty. Bardzo dziękujemy!

2023-04-27

Ważna informacja

Informujemy, że  - na podstawie Zarządzenia Dyrektora szkoły -  2, 4 i 5 maja 2023r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. 

2023-04-24

Niektórzy lubią poezję...

        Dnia 24.04.2023r. w świetlicy wiejskiej w Zaleskich odbyły się eliminacje środowiskowe XL Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Zorza Sędzicka oraz Maciej Flisak. Nasi uczniowie świetnie się zaprezentowali, otrzymując nominacje do dalszego etapu konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Teatrze " Rondo" w Słupsku.

2023-04-24

Akcja " Odpad zdasz, drzewko masz!"

          W sobotę,  22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Święto to ma za zadanie promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Aby otrzymać sadzonkę drzew lub kwiatów, należało przynieść do szkoły odpady do recyklingu. Nasza szkoła otrzymała talony za przeterminowane leki, makulaturę oraz plastikowe butelki. Bezpłatne sadzonki aksamitek wykorzystaliśmy, wkopując je na szkolnych rabatach. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję pod nazwą "Odpad zdasz, drzewko masz!”, która została zorganizowana już po raz drugi w Słupsku przez firmę EMKA S.A.

2023-04-22

Najważniejsze bezpieczeństwo

         W dniu 21 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Objeździe odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Pierwsza część dotyczyła zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym.  Druga część polegała na prawidłowym pokonaniu na rowerze toru przeszkód.
        Z radością informujemy że I miejsce w starszej grupie i kwalifikację do kolejnego etapu konkursu uzyskały ósmoklasistki z naszej szkoły: Kaja Grabowska, Lena Mach oraz Karolina Nowacka. Miejsce II w młodszej grupie zajęła drużyna w składzie: Karolina Sieradzka, Kami Putkowski i Kacper Żurawski.
        Gratulujemy sukcesu!

2023-04-19

Wyniki rekrutacji

     Informujemy, że zakończyło się  postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Zaleskich. Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego oraz klasy I na rok szkolny 2023/2024 w załączniku.

2023-04-16

Na szkoleniu ceremonialnym

      Troje naszych ósmoklasistów uczestniczyło w szkoleniu ceremonialnym dotyczącym postępowania z pocztem sztandarowym. Zajęcia odbyły się w Szkole Policji w Słupsku. Uczniom ze szkół Gminy Ustka towarzyszyli nauczyciele i strażnicy gminni. W trakcie zajęć młodzież poznała najczęstsze komendy wydawane pocztom sztandarowym w trakcie uroczystości. Pod kierunkiem policyjnego wykładowcy uczniowie mogli doskonalić chwyty sztandaru na komendę „baczność” i „spocznij”. Osobnym punktem szkolenia było omówienie i przećwiczenie komend oraz chwytów sztandaru podczas uroczystości religijnych. Z pewnością wiedza zdobyta w czasie szkolenia bardzo przyda się naszemu chorążemu oraz asyście.

2023-04-15

Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej”

       14 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku odbyła się 28. edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Sacrum w literaturze”, która zgromadziła ponad 80 recytatorów z całego Pomorza. Miło nam poinformować, że uczennica klasy II z naszej szkoły, Iga Nieradka otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy sukcesu. Warto wspomnieć również o innych naszych reprezentantach, którzy w sobotnie przedpołudnie pojawili się wraz z rodzicami na konkursie. Wykazali się nie tylko niezwykłą kulturą słowa, ale też odwagą i determinacją. Bardzo dziękujemy Stanisławowi Mirocie, Lenie Lewicz, Julii Majchrzak, Karolinie Sieradzkiej, Lenie Ziemskiej i Kai Grabowskiej. Jesteśmy z Was dumni.

2023-04-14

Ósmoklasiści na Targach Edukacyjnych w Słupsku

       W piątek 14.04.2023 klasa ósma uczestniczyła w Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Miasto Słupsk w Hali „Gryfia". Ósmoklasiści mieli okazję poznania oferty edukacyjnej szkół z regionu słupskiego, systemu rekrutacyjnego, specyfiki nauczania na konkretnych kierunkach kształcenia, a także zasad funkcjonowania danej szkoły i możliwej ścieżki kariery zawodowej. Wzbogacili swoją wiedzę i zaopatrzyli się w informatory, które pomogą im w podjęciu decyzji wyboru szkoły ponadpodstawowej. Nasi najstarsi uczniowie obecnie intensywnie przygotowują się do egzaminów ósmoklasisty, które odbędę się w dniach 23-25 maja. Walczą też o jak najlepsze oceny na świadectwie. Osiągnięcie dobrych wyników pozwoli im w przyszłości uczyć się w wymarzonej szkole. 

2023-04-06

Wielkanoc 2023

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Aby ten wyjątkowy czas obfitował w nadzieję i miłość, dał siłę do pokonywania trudności oraz pokój.

Niech nie zabraknie smacznego jajka i serdecznych spotkań w gronie rodzinnym.

Życzą Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Zaleskich.

2023-04-03

Maluchy w Bibliotece Publicznej w Duninowie

      Ostatniego dnia marca dzieci z oddziału przedszkolnego gościły wraz ze swoimi opiekunami w Bibliotece Publicznej w Duninowie. Większość maluchów po raz pierwszy przestąpiła próg biblioteki. Bibliotekarz, pan Jarosław Stencel zachęcał do zapisania się do wypożyczalni oraz niezwykle ciekawie opowiadał o książkach.  Dzieci z ciekawością przyglądały się pięknie wydanym pozycjom, zdobionym licznymi ilustracjami i piękną czcionką. Zapragnęły wziąć je do ręki i pooglądać. Na koniec spotkania zostały obdarowane książkami i słodkościami. Bardzo dziękujemy gospodarzom za serdeczne i ciepłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi uczniowie będą systematycznie odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej niemałych zasobów.

2023-04-02

Ogłoszenie naboru - samodzielny referent

DYREKTOR Szkoły Podstawowej w Zaleskich OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE.

2023-03-30

Pierwsza pomoc w sytuacjach zagrożenia!

       W ramach projektu ,,Poszerzamy horyzonty wiedzy - kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów Szkół podstawowych w Gminie Miasto Ustka, Gminie Miastko i Gminie Ustka”, w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego Pomorskie Żagle Wiedzy, uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w Wykładzie/warsztacie z bezpieczeństwa nad wodą, pomocy przedmedycznej.

Przejdź do góry strony