Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2021-12-17

Organizacja pracy szkoły w okresie od 20 XII 2021r. - 07 I 2022 r.

Szanowni Państwo!

W dniach 20-22 grudnia 2021 r. i 3-5 stycznia 2022 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki lekcje w klasach I- VIII prowadzone będą według obowiązującego planu w formie zdalnej. Oddział przedszkolny funkcjonuje bez zmian. 
Ponadto informujemy, że na podstawie zarządzenia dyrektora 7 stycznia 2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

 

2021-12-08

Mikołajki nie tylko na filmowo

6 grudnia uczniowie z klas IV-VI wybrali się do kina „ Delfin” w Ustce na najnowszy film animowany Disneya „Nasze magiczne Encanto”, zaś dzień później na seans filmowy pojechały młodsze dzieci. Maluchy miały okazję obejrzeć bajkę „Gwiazdka Klary Mu”. Inaczej mikołajki spędzili najstarsi uczniowie. Siódmoklasiści i ósmoklasiści pojechali do Redzikowa na lodowisko.

2021-12-06

Gminne konkursy bożonarodzeniowe

Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Bombkę w kategorii indywidualnej (grupa wiekowa 6-11)  I miejsce zdobył  Paweł Paul z kl. III, II miejsce – Gabriel Jaskólski z klasy II.

2021-12-03

Nowości czytelnicze w naszej bibliotece

       Z zadowoleniem pragniemy poinformować, że już po raz drugi zostały nam przyznane środki na zakup nowości  wydawniczych oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, w tym roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

2021-12-01

Andrzejkowe wygibasy w młodszych klasach

30 listopada dzieci z klas 1-3 poprzebierane dyskotekowo ruszyły na salę gimnastyczną, gdzie powitała ich animatorka, pani Karina Przybysz.  Wszyscy tańczyli, brali udział w różnych konkursach i grach muzyczno-ruchowych. Zabawa była przednia! Na koniec każde dziecko otrzymało balony w kształcie zwierzątek, mieczy oraz serc. W trakcie zabawy w każdej klasie był zorganizowany poczęstunek. Tegoroczne andrzejki uważamy za bardzo udane, oby takich imprez było więcej...

2021-11-29

Pasowanie na Świetliczaka

 W dniu 26 listopada 2021 r. w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na Świetliczaka. Aby dostać się do grona Świetliczaków, uczniowie musieli poddać się próbom. Poradzili sobie świetnie.  

2021-11-29

Akcja " Twoja krew, moje życie"

Nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem "Twoja krew, moje życie". Akcja ta promuje honorowe krwiodawstwo, przygotowuje dzieci i młodzież do podjęcia w przyszłości świadomej decyzji o zostaniu dawcą krwi oraz przełamuje stereotypy. To także gest solidarności z ludźmi, którzy oddając krew, zapewniają nam bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje życie.

2021-11-28

Warsztaty o energetyce odnawialnej

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościli przedstawiciele firmy realizującej inwestycje w odnawialne źródła energii. Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie z klas  IV – VIII uczestniczyli w warsztatach o energetyce odnawialnej, składających się z części teoretycznej i praktycznej.

2021-11-28

Sukcesy na festiwalu "MINIVOCAL" w MCK Słupsk

19 listopada okazał się dla naszych muzycznych talentów bardzo szczęśliwym dniem. Jury Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „MINIVOCAL" w Słupsku doceniło nasz zespół Mini Wiolinki oraz solistki, przyznając im nagrody.

2021-11-28

Spotkanie z historykiem

W dniu 19.11.2021 w szkole w Zaleskich odbyło się spotkanie z panem Marcinem Barnowskim. To znany w regionie historyk, pasjonat dziejów i kultury Ustki oraz okolic, dziennikarz oraz przewodnik. Podczas prelekcji uczniowie z klas IV-VII poznali historię swojej „małej ojczyzny”.

2021-11-26

Ważne!

Prosimy o niedokonywanie wpłat za obiady za miesiąc styczeń 2022r. w miesiącu grudniu. Wpłat należy dokonywać między 1 - 10 stycznia 2022r.

2021-11-21

W Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie

17 listopada dzieci z OP i uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Maluszki z zerówki dowiedziały się, jak wyglądało dawne życie na pomorskiej wsi. Część starszych dzieci wzięła udział w warsztatach tkackich. To był bardzo udany dzień i niezapomniana przygoda! 

2021-11-11

XV Pomorski Bieg Niepodległości

Dla uczczenia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada w Wicku Morskim odbył się Pomorski Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Ustki. Nasza drużyna zajęła wysoką lokatę. 

2021-11-11

Droga do niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu.  Była to wzruszająca lekcja historii, która uświadomiła nam, że przodkom jesteśmy winni pamięć, a ojczyźnie – miłość.

2021-11-09

Uwaga!

 Uprzejmie informujemy, że na podstawie zarządzenia dyrektora 12 listopada 2021r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich.

2021-11-04

Nauczyciel na medal

Z radością informujemy, że pani Ewa Kiernicka i pani Marta Miotk zostały zgłoszone przez uczniów i rodziców do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w naszym województwie w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja jest dowodem sympatii dla naszych nauczycielek i uznania dla placówki.

Przejdź do góry strony