Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2023-11-06

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      Dzisiejszy dzień był pełen fantazji i radości, ponieważ najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli obchodzić Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Biblioteka szkolna zamieniła się w miejsce, gdzie dzieci mogły spotkać smoka. Opowiedział on historię o Kopciuszku, a także zachęcił do udziału w zabawie z muzyką i teatrem. Pani Ula zaprosiła wszystkich do wspólnych zabaw ruchowych i plastycznych. Całe wydarzenie uwieczniliśmy na wspólnych zdjęciach.

2023-10-30

Zbiórka na rzecz zwierząt!

      Miło jest nam ogłosić, że w ramach akcji ,,Październik Miesiącem Zwierząt”, w naszej szkole zorganizowana została zbiórka na rzecz zwierząt z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Słupsku. Bezdomne, w wielu przypadkach porzucone zwierzaki zasługują na odrobinę ciepła, dobrego jedzenia i dach nad głową. Zima to trudny czas dla psów i kotów żyjących na zewnątrz. Zebrana żywność oraz rzeczy, zostały w dniu 27.10.2023 roku dostarczone do schroniska przez koordynatorkę akcji - panią Joannę Browkę.

2023-10-27

PASOWANIE NA UCZNIA

      27 października w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbyła się wielka uroczystość - PASOWANIE NA UCZNIA. Uczniowie nim złożyli ślubowanie musieli wykazać się męstwem i odwagą, jak przystało na prawdziwego rycerza – ucznia. Zaprezentowali to, czego się już nauczyli i pokazali, że zasłużyli na miano ucznia Szkoły Podstawowej w Zaleskich.

 

2023-10-26

Ósmoklasiści w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku

      Wyjątkowy Dzień Otwartych Drzwi w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku, pełen wspaniałych wrażeń i niezapomnianych wspomnień przechodzi już do historii. Uczniowie naszej szkoły, zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, nauczyciele przygotowali lekcje otwarte w klasach o wszystkich profilach nauczania, ale oprócz tego na naszych uczniów czekało sporo atrakcji – pokazy fizyczne, doświadczenia chemiczne i biologiczne, prezentacje matematyczne, językowe.

2023-10-26

Gminna Olimpiada Młodzieży Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców w Objeździe

      26 października 2023 r., nasi sportowcy wzięli udział w Gminnej Olimpiadzie Młodzieży Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców w Objeździe. Szkoła Podstawowa w Zaleskich wystawiała 2 drużyny w kategorii wiekowej.

2023-10-22

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

       Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W ramach kampanii, 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

      Nasza Szkoła wraz z całą społecznością dzisiejszego dnia na znak solidarności, wsparcia i profilaktyki zaakcentowała ten dzień barwą różową, wspólnym zdjęciem oraz zajęciami profilaktycznymi.

@Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

2023-10-22

Warsztaty w ramach programu edukacyjnego - ,,Energia odnawialna"

      20 października 2023 r. w naszej szkole, odbyły się warsztaty w ramach programu edukacyjnego - ,,Energia odnawialna", dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I – IV.

      Dzieci samodzielnie wykonały 2 eksperymenty: zasilanie lampki za pomocą energii wiatrowej i słonecznej oraz przemiana energii słonecznej w ruch wiatraka. Odbyła się także mała rywalizacja, czyli wyścigi samochodzikami napędzanymi mini panelami fotowoltaicznymi.

 

2023-10-16

Zmiana harmonogramu przywozów i odwozów

Informujemy, że od 17 października 2023 r. zmianie ulega harmonogram przywozów i odwozów.

Szczegółowy harmonogram przywozów i odwozów w załączniku.

2023-10-13

Uroczystość Przekazania Nowego Sztandaru

Dzień 13 października 2023 roku był bardzo ważny dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Zaleskich, gdyż obchodziliśmy potrójną uroczystość – pożegnania dawnego sztandaru, przekazania nowego sztandaru szkole oraz Dzień Edukacji Narodowej.

Ten dzień był dla całej naszej społeczności niezwykłym wydarzeniem - jednym z najważniejszych w jej historii. Od tej chwili, nowy sztandar, będzie przypomniał Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, że są wspólnotą i jakie ideały realizują. Poczet sztandarowy będzie z dumą prezentował ten symbol podczas uroczystości w szkole, jak i poza nią.

2023-10-10

Gminna Olimpiada Młodzieży Szkół Podstawowych w biegach przełajowych

      10 października 2023 r. odbyła się Gminna Olimpiada Młodzieży Szkół Podstawowych w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w Objeździe.

2023-10-10

Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Twój zdrowy i bezpieczny wypoczynek letni - pocztówka z wakacji"

      Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Stanisław Mirota z klasy II, zdobył 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,Twój zdrowy i bezpieczny wypoczynek letni - pocztówka z wakacji".

2023-10-09

Ważna informacja!

W piątek, tj. 13 października 2023 r., o godz. 10:00, w naszej szkole obchodzimy Uroczystość Przekazania Nowego Sztandaru.

Przyjazd do szkoły - wg aktualnego harmonogramu.
Powrót do domów po zakończonych uroczystościach (wszyscy uczniowie) - godz. 11:30.

W tym dniu obowiązuje strój galowy!

2023-10-06

Akcja ,,Pieszy w odblasku - koniecznie!"

      W czwartek, w naszej szkole, odwiedził nas przedstawicieli Policji - pan Sebastian Chabros.

Wizyta powiązana była z powiatową akcją Pieszy w odblasku – koniecznie!. Uczniowie klas I – III i Oddziału Przedszkolnego uczestniczyli w pogadance na temat bezpieczeństwa na drodze oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. Wszyscy uczniowie łącznie z przedszkolakami otrzymali odblaskowe zawieszki i opaski.

2023-10-06

Mistrzostwa Gminy Ustka w sztafetowych biegach przełajowych

      26 września 2023 r., w Szkole Podstawowej w Objeździe, odbyły się Mistrzostwa Gminy w sztafetowych biegach przełajowych. Szkołę Podstawową w Zaleskich reprezentowały cztery drużyny, a wspierała ich pani Marta Miotk.

2023-09-29

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

       Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wysłuchali kilku utworów czytanych przez zaproszonych gości. Pani Joanna Kaczmarczyk przeczytała fragment powieści Elizy Orzeszkowej  pt. ,,Nad Niemnem". Zastępca Wójta Gminy Ustka, pan Rafał Kuleta, zaprezentował wiersze: ,,Chory kotek" i ,,Jesień tańczy w lesie". Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Nieradka, ukazała piękno literatury w baśni ,,Kwiat paproci". Fragment opowiadania przeczytał także uczeń klasy VII - Aleksander Odnoczko.

2023-09-22

Sprzątanie świata łączy ludzi!

         Polska edycja Akcji Sprzątanie świata obchodziła w tym roku swój okrągły, 30. jubileusz. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 23 miliony uczestników, którzy wraz z koordynującą Akcję Fundacją Nasza Ziemia, zebrali ponad 45 milionów kilogramów śmieci! W piątkowe przedpołudnie, 22 września 2023 roku, wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaleskich włączyli się w tegoroczną edycję, która tym razem przebiegła pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi".

Przejdź do góry strony