Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2022-06-14

Wycieczka do Gdyni

         Uczniowie z klas IV – VI naszej szkoły dnia 14 czerwca 2022 w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę" pojechali do Gdyni. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki „Eksperyment”, gdzie uczniowie poprzez zabawę mogli wykonywać różnego rodzaju doświadczenia. Następnie zwiedzili statek - muzeum „Dar Pomorza”. Poznali jego historię oraz zaznajomili się z warunkami, w jakich szkolili się studenci Szkoły Morskiej w Gdyni. Wyjazd sprawił uczniom dużą przyjemność. Wszyscy wrócili w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy.      

2022-06-14

Ważna informacja!

        Informujemy, że zgodnie z  Rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku szkolnego dyrektor szkoły ustalił, że 17 czerwca 2022r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. 

2022-06-10

Sukcesy naszych młodych wokalistów

       W piątek, 10 czerwca 2022 r., po dwóch latach przerwy, w Szkole Podstawowej w Charnowie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Solowej Piosenki Dziecięcej "Gama 2022". Naszą szkołę reprezentowało siedmioro dzieci: Zosia Małkowska, Julia Majchrzak, Filip Znajdek, Lena Adamczewska, Lena Ziemska , Kaja Grabowska i Hubert Kąkol. Stanowiliśmy silną, zgraną i wspaniale przygotowaną ekipę muzyczną.

2022-06-09

Konkurs projektów uczniowskich

        Uczniowie klasy V w składzie: Lena Adamczewska, Igor Kostrubiec, Maja Seńko, Maciej Sieńko, Dominik Suchecki i Lena Ziemska pod okiem pani Małgorzaty Stępień wzięli udział w konkursie projektów uczniowskich w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy – wsparcie regionalne". Przez kilka miesięcy tworzyli komiks online w języku angielskim o tematyce poruszającej najważniejsze problemy, z jakimi zmaga się Morze Bałtyckie.

2022-06-08

Nowoczesna szkoła

         Szkoła Podstawowa w Zaleskich w roku szkolnym 2021/2022 wzięła udział w programie „Laboratoria przyszłości”. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. 
         W ramach Programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych.

2022-06-03

Nie bądźmy obojętni

         2 czerwca w naszej szkole gościli aktorzy z krakowskiego Teatru Kurtyna ze spektaklem „Cisza” przygotowanym dla uczniów klas VI-VIII. W przedstawieniu poruszono temat uzależnień oraz negatywnych emocji prowadzących do próby samobójczej, wskazując sposoby radzenia sobie z samotnością i depresją. Zachęcano do wrażliwości na drugiego człowieka, dostrzegania niemego wołania o pomoc. Poruszone w spektaklu treści nie należały do najłatwiejszych, skłoniły jednak uczniów do refleksji i troski o innych.

2022-06-02

Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka

       1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Starsi uczniowie wzięli udział w rajdzie rowerowym, natomiast młodsi wybrali się do Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” na przedstawienie pt. „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza”. Czas spędzony na łonie natury nad jeziorem Marszewo w towarzystwie kolegów i koleżanek sprzyjał integracji i napawał radością. Nie inaczej było podczas wycieczki do Słupska. Obie grupy wróciły pełne wrażeń. 

 

 

 

2022-05-31

" Majowe kwiatki wstążką związane. Niech sto lat żyją Mamy kochane!"

       We wtorek, 31 maja 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III mieli zaszczyt gościć w progach szkoły Mamy z okazji ich święta. Panie stawiły się w stu procentach. Uroczystości odbyły się w każdej klasie. Dzieci zaprezentowały krótkie programy artystyczne: przepięknie recytowały, śpiewały i tańczyły. Niejednej Mamie popłynęła łezka ze wzruszenia. 

2022-05-27

W świecie kowbojów, Indian i beztroskiej zabawy

        W ostatni piątek maja uczniowie klas IV-VI wybrali się do parku rozrywki "Dziki Zachód" w Zieleniewie. Mieli możliwość zwiedzenia tego niezwykłego miejsca wraz z przewodnikami i obejrzenia konnego pokazu kaskaderskiego. Podczas wyjazdu skorzystali z licznych atrakcji: autodromu, quadow, miasteczka ruchu drogowego, beczkowozu, przejażdżki drezyną, byka rodeo, jazdy konnej, mrowiska i wielu innych. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka wojskowym hummerem, podczas której etatowym opiekunem-rajdowcem okazała się pani Marta Miotk.
         Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

2022-05-26

Egzaminy ósmoklasisty

      W dniach 24-26 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminów ósmoklasisty, które obejmowały wiadomości i umiejętności określone ‎w wymaganiach egzaminacyjnych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Odbyły się one zgodnie z procedurami i bez zakłóceń.
      Wyniki zostaną ogłoszone 1 lipca 2022 r. i będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich, jeśli liczba kandydatów przekroczy liczbę miejsc w danej placówce.  Nie trzeba więc będzie długo czekać na rezultat prac. Z kolei zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty zdający otrzymają 8 lipca 2022 roku.

2022-05-23

Uwaga

       W dniach 24 - 26 maja 2022r. ( wtorek, środa, czwartek) w szkole odbędą się egzaminy klasy ósmej, dla pozostałych uczniów są to dni wolne od zajęć dydaktyczno - opiekuńczych.

2022-05-20

Czytam i buduję

        Przez cały kwiecień uczniowie z klasy II i III brali udział w szkolnym konkursie czytelniczym zorganizowanym przez panią bibliotekarkę, Urszulę Bugaj-Momot. Celem konkursu było promowanie i wspieranie aktywności czytelniczej. Za każde przeczytane 15 minut, które zostało potwierdzone podpisem osoby dorosłej, dziecko otrzymywało jedną cegiełkę.  Z cegiełek budowało wieżę. Zwycięzcom udało się zbudować nawet dwie wieże.

2022-05-18

W stolicy Dolnego Śląska

           W środę, 11 maja 2022r. klasy VII – VIII wyruszyły na trzydniową wycieczkę w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.  Ich celem był Wrocław. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Halę Stulecia, gotycką archikatedrę św. Jana Chrzciciela, spacerowali po przepięknej Starówce oraz wzdłuż gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Kolejne dni w stolicy Dolnego Śląska upłynęły równie ciekawie.

 

2022-05-15

Pomorskie Żagle Wiedzy

                              Drodzy Uczniowie i Rodzice !

       Właśnie rozpoczęła się rekrutacja uczniów do projektu " Pomorskie Żagle Wiedzy", w ramach którego zaplanowano zajęcia pozalekcyjne prowadzone metodą projektu, warsztaty z doradztwa zawodowego oraz praktyczne zajęcia żeglarskie. Dla uczniów biorących udział w programie przewidziano również wyjazdy edukacyjne oraz letni obóz żeglarski. To bardzo ciekawa propozycja służąca upowszechnianiu treści związanych z edukacją morską i żeglarską, a także umożliwiająca rozwój kompetencji kluczowych oraz uniwersalnych, niezbędnych na rynku pracy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do złożenia deklaracji do sekretariatu szkoły.

Jako pierwsi na żaglówki wsiedli nauczyciele. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu.

2022-05-15

Wycieczka w ramach projektu " Poznaj Polskę"

            W dniu 11 maja 2022r. uczniowie klas I, II i III wybrali się na wycieczkę do Swołowa i Słupska, zorganizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”. W Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie dzieci wzięły udział w warsztatach na temat hodowli roślin i zwierząt w dawnym gospodarstwie. W Zagrodzie Albrechta miały okazję zwiedzić zabudowania gospodarcze i poznać zasady działania dawnych maszyn – młockarni i wialni oraz podziwiać piękne wnętrze budynku mieszkalnego. Jednak najwięcej radości sprawiło uczniom spotkanie z gospodarskimi zwierzętami.

2022-05-11

Niektórzy lubią poezję...

       Miło nam poinformować, że w eliminacjach środowiskowych XXXIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej w  kategorii uczniów klas I-III Zofia Małkowska z klasy II zdobyła I miejsce, a pierwszoklasistka Nadia Gontek  -  II miejsce. Natomiast w kategorii uczniów klas VII-VIII Gabriela Sieradzka zajęła III miejsce. Recytatorów oceniało jury w składzie: Zorza Sędzicka, Zbigniew Podolak i Tomasz Ruta. Zosia i Nadia otrzymały również nominacje do etapu powiatowego, który odbędzie się 3 czerwca w Teatrze  „Rondo” w Słupsku. Oprócz nagrodzonych osób naszą szkołę reprezentowali jeszcze Lena Miloch, Karolina Sieradzka oraz Piotr Paul. Wszyscy spisali się świetnie.
       Laureatkom oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przejdź do góry strony