Program robotyczny na bazie klocków Lego Education Spike Prime

      Od września nasza szkoła realizuje program robotyczny na bazie klocków Lego Education Spike Prime. Program realizowany jest w klasach IV - VI, został sfinansowany z budżetu Gminy Ustka, a jego koordynatorem w naszej szkole jest Pani Marta Wróblewska. Lekcje zrealizowane zostaną w roku szkolnym 2023/2024.

      Zajęcia te służą poznaniu podstaw robotyki oraz nauki programowania robotów stworzonych przez profesjonalistów z firmy Lego. Drugim, niezmiernie ważnym celem realizowanym na zajęciach jest kształtowanie umiejętności pracy w grupie. Praca w grupie staje się kluczowym elementem ze względu na rodzaj zajęć, w którym uczniowie muszą wybrać kapitana drużyny, pomocników, czy budowniczych drużyny i nauczyć się współpracować z innymi. Podczas lekcji robotycznych dzieci rozwijają wyobraźnię przestrzenną przy budowaniu skomplikowanych elementów z klocków Lego. Na zajęciach przygotowujemy się do międzyszkolnych zawodów robotycznych. Mecze robotyczne zrealizowane zostaną w jednej ze szkół gminnych pod koniec roku szkolnego.

      W tym roku szkolnym tematem przewodnim jest Zielona Energia. Wprowadzeniem do tego tematu muszą być podstawy ekologii powiązane z tematem odnawialnych źródeł energii (OZE). Aby przystąpić do konkursu robotycznego, drużyny muszą zgłębić temat zielonej energii, przygotować i przedstawić projekt z własnym pomysłem na wprowadzenie OZE w swojej szkole.

Zajęcia realizowane są przez Panie: Magdalenę Buksakowską i Marzenę Laskę.

 

 

Grafika 1: Program robotyczny na bazie klocków Lego Education Spike Prime
Grafika 2: Program robotyczny na bazie klocków Lego Education Spike Prime
Grafika 3: Program robotyczny na bazie klocków Lego Education Spike Prime
Grafika 4: Program robotyczny na bazie klocków Lego Education Spike Prime
Grafika 5: Program robotyczny na bazie klocków Lego Education Spike Prime
Grafika 8: Program robotyczny na bazie klocków Lego Education Spike Prime