Prelekcja na temat honorowego oddawania krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku

Data: 08-11-2023

      W dniu 7 listopada 2023 roku uczniowie klas I-III i IV-VIII, wysłuchali prelekcji na temat honorowego oddawania krwi, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. W naszej szkole przeprowadziły ją: pani Karolina Nowak i pani Magdalena Żynis.

       Głównym celem spotkania było promowanie honorowego krwiodawstwa wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz uświadomienie młodzieży, jak ważnym i bezcennym darem ratującym ludzkie życie jest krew. Słuchacze dowiedzieli się o korzyściach wynikających z bycia honorowym krwiodawcą. Prowadzące szczegółowo omówiły, kto może zostać krwiodawcą i jakie są przeciwwskazania. Wyjaśniły również, jak często, gdzie i ile krwi można oddać jednorazowo. Przybliżyły, krok po kroku, drogę dawcy. Uświadomiły również młodzieży, że oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne. Uczestnicy z wielką uwagą przysłuchiwali się informacjom przekazywanym przez Panie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

      Na podsumowanie spotkania uczniowie otrzymali ulotki, krzyżówki, gry edukacyjne oraz komiksy poruszające tematykę krwi i jej najważniejszych zastosowań w krwiolecznictwie. Materiały były przystosowane do młodych czytelników.

       Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że być może moja krew uratuje życie innego człowieka. Mamy nadzieję, że to ciekawe spotkanie zachęci naszą społeczność szkolną do podzielenia się bezcennym darem krwi z potrzebującymi.

Szczegółowe informacje dostępne na poniższych stronach:

https://www.facebook.com/RckikSlupskImJanaPawlaIi/?locale=pl_PL

oraz

http://krwiodawstwo.slupsk.pl/aktualnosci/

 

Dziękujemy za tak wspaniałą akcję edukacyjną!

 

Grafika 1: Prelekcja na temat honorowego oddawania krwi
Grafika 2: Prelekcja na temat honorowego oddawania krwi
Grafika 3: Prelekcja na temat honorowego oddawania krwi
Grafika 4: Prelekcja na temat honorowego oddawania krwi
Grafika 5: Prelekcja na temat honorowego oddawania krwi
Grafika 6: Prelekcja na temat honorowego oddawania krwi
Grafika 7: Prelekcja na temat honorowego oddawania krwi