
AKTUALNOŚCI
Gminne konkursy bożonarodzeniowe
Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Bombkę w kategorii indywidualnej (grupa wiekowa 6-11) I miejsce zdobył Paweł Paul z kl. III, II miejsce – Gabriel Jaskólski z klasy II.
Nowości czytelnicze w naszej bibliotece
Z zadowoleniem pragniemy poinformować, że już po raz drugi zostały nam przyznane środki na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, w tym roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.
Andrzejkowe wygibasy w młodszych klasach
30 listopada dzieci z klas 1-3 poprzebierane dyskotekowo ruszyły na salę gimnastyczną, gdzie powitała ich animatorka, pani Karina Przybysz. Wszyscy tańczyli, brali udział w różnych konkursach i grach muzyczno-ruchowych. Zabawa była przednia! Na koniec każde dziecko otrzymało balony w kształcie zwierzątek, mieczy oraz serc. W trakcie zabawy w każdej klasie był zorganizowany poczęstunek. Tegoroczne andrzejki uważamy za bardzo udane, oby takich imprez było więcej...
Pasowanie na Świetliczaka
W dniu 26 listopada 2021 r. w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na Świetliczaka. Aby dostać się do grona Świetliczaków, uczniowie musieli poddać się próbom. Poradzili sobie świetnie.
Akcja " Twoja krew, moje życie"
Nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem "Twoja krew, moje życie". Akcja ta promuje honorowe krwiodawstwo, przygotowuje dzieci i młodzież do podjęcia w przyszłości świadomej decyzji o zostaniu dawcą krwi oraz przełamuje stereotypy. To także gest solidarności z ludźmi, którzy oddając krew, zapewniają nam bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje życie.
Warsztaty o energetyce odnawialnej
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościli przedstawiciele firmy realizującej inwestycje w odnawialne źródła energii. Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie z klas IV – VIII uczestniczyli w warsztatach o energetyce odnawialnej, składających się z części teoretycznej i praktycznej.
Sukcesy na festiwalu "MINIVOCAL" w MCK Słupsk
19 listopada okazał się dla naszych muzycznych talentów bardzo szczęśliwym dniem. Jury Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „MINIVOCAL" w Słupsku doceniło nasz zespół Mini Wiolinki oraz solistki, przyznając im nagrody.
Spotkanie z historykiem
W dniu 19.11.2021 w szkole w Zaleskich odbyło się spotkanie z panem Marcinem Barnowskim. To znany w regionie historyk, pasjonat dziejów i kultury Ustki oraz okolic, dziennikarz oraz przewodnik. Podczas prelekcji uczniowie z klas IV-VII poznali historię swojej „małej ojczyzny”.
Ważne!
Prosimy o niedokonywanie wpłat za obiady za miesiąc styczeń 2022r. w miesiącu grudniu. Wpłat należy dokonywać między 1 - 10 stycznia 2022r.
W Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie
17 listopada dzieci z OP i uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Maluszki z zerówki dowiedziały się, jak wyglądało dawne życie na pomorskiej wsi. Część starszych dzieci wzięła udział w warsztatach tkackich. To był bardzo udany dzień i niezapomniana przygoda!
XV Pomorski Bieg Niepodległości
Dla uczczenia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada w Wicku Morskim odbył się Pomorski Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Ustki. Nasza drużyna zajęła wysoką lokatę.
Droga do niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu. Była to wzruszająca lekcja historii, która uświadomiła nam, że przodkom jesteśmy winni pamięć, a ojczyźnie – miłość.
Uwaga!
Uprzejmie informujemy, że na podstawie zarządzenia dyrektora 12 listopada 2021r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich.
Nauczyciel na medal
Z radością informujemy, że pani Ewa Kiernicka i pani Marta Miotk zostały zgłoszone przez uczniów i rodziców do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w naszym województwie w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja jest dowodem sympatii dla naszych nauczycielek i uznania dla placówki.
Coraz nowocześniej i atrakcyjniej
W naszej szkole od lutego do połowy października bieżącego roku trwał remont, którego celem była adaptacja poddasza na potrzeby uczniów i nauczycieli. Nie mogliśmy doczekać się końca prac, ale gdy nareszcie stał się on faktem, efekt kilkumiesięcznej modernizacji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.
Pasowanie pierwszoklasistów
29 października w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej. Dzień ten dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci. Pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji.