Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2017-03-13

„Wiolinki” i „ Mini Wiolinki” zakolędowały w Słupsku

9 grudnia 2016 r. zespół wokalny „Mini Wiolinki” zdobył wyróżnienie, zaś „Wiolinki” drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd „Śpiewajmy kolędy”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku. 

2017-03-13

Mikołajki

Choć nie zawsze zachowujemy się dobrze, Mikołaj nie ominął naszej szkoły i zgodnie z tradycją pojawił się w niej 6 grudnia. Uczniowie otrzymali słodkości od sympatycznej ekipy mikołajkowej, która w tym dniu zawitała do każdej klasy.

2017-03-13

Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

Dnia 26 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Objeździe odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Radomir Sokołowski w kategorii klas IV – VI nie miał sobie równych i zdobył I miejsce, zaś Agnieszka Kujawa otrzymała wyróżnienie.

2017-03-13

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... 

2017-03-13

Lekkoatletyka dla każdego

Nie po raz pierwszy Szkołę Podstawową w Zaleskich odwiedziła pani Barbara Madejczyk, znana oszczepniczka, olimpijka. Popularyzuje ona wśród uczniów lekką atletykę jako sport pierwszego kontaktu sprawiający dzieciom dużo radości.

2017-03-13

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej

 W drugiej połowie listopada  2016 r. w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej. Prezentacje przebiegały w różnych kategoriach : śpiew, plastyka, fotografia, taniec, scenariusz itp. W kategorii „Piosenka i Pieśń Patriotyczna” uczennica z naszej szkoły, Roksana Garbolińska zajęła wysokie 5. miejsce. 

2017-03-13

ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W listopadzie 2016 r. został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział Słupsk w ramach projektu „Przyjaciele zwierząt – edycja 2016".

2017-03-13

REWIA NA LODZIE

Dnia 21 listopada 2016 roku uczniowie z klas IV- VI  wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami udali się do Gdańska na rewię na lodzie pt. „Królowa Śniegu”. Moskiewska grupa artystów zaprezentowała fantastyczne baśniowe widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni autora H. CH. Andersena. 
2017-03-13

ŻYWA LEKCJA HISTORII

W połowie listopada  gościliśmy w naszej szkole benedyktyna, ojca Rafała Dudka. Duchowny przyjechał z  pobliskiego Starego Krakowa. Okazało się, że niedaleko Zaleskich znajduje się dom filialny opactwa w Tyńcu (Kraków) ufundowanego w 1044 roku przez Kazimierza Odnowiciela.

2017-03-10

DROGA KU WOLNEJ POLSCE

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbył się uroczysty apel upamiętniający 98. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Uczniowie przypomnieli wydarzenia, jakie minęły od pierwszego rozbioru naszego kraju do odzyskania przez niego niepodległości.

2017-03-10

WYŚPIEWAŁY NAGRODY

W piątek, 4 listopada br. w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbył się III Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „Marina 2016”. Wzięło w nim udział 14 solistów i 11 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

2017-03-10

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W dniu 24 października 2016 roku w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbyło się pasowanie na świetliczaka. Honorowymi gośćmi uroczystości byli uczniowie klasy I  z wychowawczynią panią Ewą Kiernicką, na widowni zaś zasiedli pani dyrektor Maria Siudek oraz uczniowie klasy II i III z wychowawczyniami.

2017-03-10

Z WIZYTĄ W DARŁOWIE

Pod koniec października wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich wybrali się na wycieczkę do Darłowa i Darłówka. Dzieci odwiedziły port w Darłówku, gdzie największą atrakcją okazał się rozsuwany most.

2017-03-10

ZWIERZĘ TO NIE RZECZ

 W  Szkole Podstawowej w Zaleskich nie brakuje ciekawych przedsięwzięć. W październiku  bieżącego roku  dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I i IV mieli możliwość wzięcia udziału w projekcie „Przyjaciele zwierząt” realizowanym przez Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa ze Słupska.

2017-03-10

W PODZIĘKOWANIU ZA TRUD

14 października  2016 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  W tym dniu w Szkole Podstawowej w Zaleskich  było bardzo uroczyście. Podczas apelu, na którym gościli przedstawiciele Gminy Ustka i przyjaciele szkoły, pani dyrektor Maria Siudek wręczyła  nauczycielom oraz  pracownikom obsługi nagrody za wyróżniającą pracę.

2017-03-10

LAS W KOLORACH JESIENI

28 września 2016 r. uczniowie klas II i III  Szkoły Podstawowej w Zaleskich wybrali się na wycieczkę do lasu. Jej celem była obserwacja różnych gatunków roślin i zwierząt  w ich naturalnym środowisku. Wyprawę poprzedziła rozmowa dotycząca właściwego zachowania się w lesie oraz spisanie „Leśnej umowy”.

Przejdź do góry strony