Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. por. Witolda Dzięgielewskiego w Zaleskich

AKTUALNOŚCI

2017-03-13

CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną - 22 grudnia 2016r. -  w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Spektakl w wykonaniu czwartoklasistów przybliżył widzom zdarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat - historię Maryi i Józefa oraz narodziny Jezusa.
2017-03-13

POZNAJEMY KASZUBY

W naszej szkole od września bieżącego roku odbywają się zajęcia z języka kaszubskiego. W zajęciach uczestniczy 27 uczniów, którzy są podzieleni na dwie grupy, młodszą i starszą. Nauka języka kaszubskiego odbywa się w formie oddzielnego przedmiotu, który łączy w sobie treści z różnych dziedzin wiedzy.

2017-03-13

Sukces wokalistki ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich

Już po raz kolejny Gdynia okazała się dla uzdolnionej wokalistki z Zaleskich szczęśliwym miastem. 10 grudnia 2016 r. Roksana Garbolińska uczestniczyła w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Świątecznej, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury.

2017-03-13

Roksana Garbolińska w „ Małych Gigantach”

Uczennica Szkoły Podstawowej w Zaleskich, Roksana Garbolińska wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego „Mali Giganci”. Casting odbył się 10 grudnia 2016 r. w hotelu Scandic w Gdańsku.

2017-03-13

„Wiolinki” i „ Mini Wiolinki” zakolędowały w Słupsku

9 grudnia 2016 r. zespół wokalny „Mini Wiolinki” zdobył wyróżnienie, zaś „Wiolinki” drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd „Śpiewajmy kolędy”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku. 

2017-03-13

Mikołajki

Choć nie zawsze zachowujemy się dobrze, Mikołaj nie ominął naszej szkoły i zgodnie z tradycją pojawił się w niej 6 grudnia. Uczniowie otrzymali słodkości od sympatycznej ekipy mikołajkowej, która w tym dniu zawitała do każdej klasy.

2017-03-13

Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

Dnia 26 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Objeździe odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Radomir Sokołowski w kategorii klas IV – VI nie miał sobie równych i zdobył I miejsce, zaś Agnieszka Kujawa otrzymała wyróżnienie.

2017-03-13

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... 

2017-03-13

Lekkoatletyka dla każdego

Nie po raz pierwszy Szkołę Podstawową w Zaleskich odwiedziła pani Barbara Madejczyk, znana oszczepniczka, olimpijka. Popularyzuje ona wśród uczniów lekką atletykę jako sport pierwszego kontaktu sprawiający dzieciom dużo radości.

2017-03-13

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej

 W drugiej połowie listopada  2016 r. w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej. Prezentacje przebiegały w różnych kategoriach : śpiew, plastyka, fotografia, taniec, scenariusz itp. W kategorii „Piosenka i Pieśń Patriotyczna” uczennica z naszej szkoły, Roksana Garbolińska zajęła wysokie 5. miejsce. 

2017-03-13

ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W listopadzie 2016 r. został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział Słupsk w ramach projektu „Przyjaciele zwierząt – edycja 2016".

2017-03-13

REWIA NA LODZIE

Dnia 21 listopada 2016 roku uczniowie z klas IV- VI  wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami udali się do Gdańska na rewię na lodzie pt. „Królowa Śniegu”. Moskiewska grupa artystów zaprezentowała fantastyczne baśniowe widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni autora H. CH. Andersena. 
2017-03-13

ŻYWA LEKCJA HISTORII

W połowie listopada  gościliśmy w naszej szkole benedyktyna, ojca Rafała Dudka. Duchowny przyjechał z  pobliskiego Starego Krakowa. Okazało się, że niedaleko Zaleskich znajduje się dom filialny opactwa w Tyńcu (Kraków) ufundowanego w 1044 roku przez Kazimierza Odnowiciela.

2017-03-10

DROGA KU WOLNEJ POLSCE

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbył się uroczysty apel upamiętniający 98. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Uczniowie przypomnieli wydarzenia, jakie minęły od pierwszego rozbioru naszego kraju do odzyskania przez niego niepodległości.

2017-03-10

WYŚPIEWAŁY NAGRODY

W piątek, 4 listopada br. w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbył się III Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „Marina 2016”. Wzięło w nim udział 14 solistów i 11 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

2017-03-10

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W dniu 24 października 2016 roku w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbyło się pasowanie na świetliczaka. Honorowymi gośćmi uroczystości byli uczniowie klasy I  z wychowawczynią panią Ewą Kiernicką, na widowni zaś zasiedli pani dyrektor Maria Siudek oraz uczniowie klasy II i III z wychowawczyniami.

Przejdź do góry strony