Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 23:18, 27-10-2018 Kaszuby na fali

  W sobotę, 27 października 2018 roku uczniowie uczący się języka kaszubskiego byli na wycieczce w Gdyni i Gdańsku. W Akwarium Gdyńskim wzięli udział w warsztatach „Bałtyk pod kaszubską banderą” w ramach projektu „Kaszuby na fali”.

 2. 23:15, 23-10-2018 Przyjaciele zwierząt

  Uczniowie klas II oraz III wraz z wychowawczyniami ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich przystąpili do nowej edycji projektu „Przyjaciele zwierząt” realizowanego przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział w Słupsku. 

 3. 10:53, 23-10-2018 Nasi uczniowie na Pomorskim Forum Edukacji w Gdyni

  Uczniowie Daria Lewicz, Kacper Bokacz oraz Radosław Bieniek – zwycięzcy konkursu o tytuł Mistrza Nawigacji wzięli udział w VII Pomorskim Forum Edukacji realizowanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uroczystego otwarcia spotkania dokonał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. 

 4. 11:13, 17-10-2018 Recyklingowe zwierzęta

  10 października na holu naszej szkoły uczniowie zaprezentowali prace konkursowe „Recyklingowe zwierzęta". Słonie, pawie, krokodyle, ptaki, motyle to tylko niektóre z wykonanych kompozycji. Celem konkursu było propagowanie poszanowania najbliższego środowiska oraz właściwe segregowanie surowców wtórnych. 

 5. 22:12, 12-10-2018 Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 12 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas IV–VIII przygotowali pełne humoru przedstawienie uatrakcyjnione występami zespołów Mini Wiolinki i  Wiolinki. 

 6. 22:28, 10-10-2018 III Powiatowy Konkurs Recytatorsko - Plastyczny

  5 października w progi naszej szkoły zawitało czternaścioro najlepszych recytatorów klas I-III z pięciu szkół powiatu słupskiego. Gościliśmy uczniów z Charnowa, Gąbina, Ustki - SP 1 i SP 2. Wśród uczestników nie zabrakło też trojga naszych reprezentantów. W tym roku podczas konkursu zaprezentowano wiersze polskiego poety Jana Brzechwy.

 7. 19:44, 25-09-2018 W Dolinie Charlotty

  Jeden z ostatnich cieplejszych dni tego roku uczniowie klas IV – VI postanowili spędzić w pięknym zakątku położonym niedaleko szkoły, w Dolinie Charlotty. Na wycieczkowiczów czekało stado zaciekawionych owiec, kóz i baranów. Po powitaniu wszyscy skierowali się w stronę fokarium. Trening i karmienie fok to zawsze niezwykle interesujące wydarzenie. Nie inaczej było i tym razem.

 8. 21:32, 24-09-2018 Wycieczka do Ustki

  W dniu 24.09.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III wybrali się na wycieczkę do Ustki. W czasie spotkania z panami policjantami na komisariacie mieli okazję poznać tajniki pracy policji, zaś podczas wizyty w Bibliotece Miejskiej wycieczkowicze zapoznali się z księgozbiorem dla najmłodszych czytelników.  

 9. 21:17, 03-09-2018 Dzień dobry, szkoło!

  Kiedy wakacje dobiegają końca, zapewne większość uczniów marzy, aby potrwały jeszcze choć chwilę dłużej. I okazuje się, że czasami te marzenia się spełniają, bowiem tegoroczne rozpoczęcie roku w naszej szkole – podobnie jak w innych -  odbyło się dopiero 3 września 2018.  

   

 10. 12:59, 22-06-2018 Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Dnia 22 czerwca po raz ostatni przed wakacjami zabrzmiał dzwonek, a w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, aby podsumować miniony rok szkolny. Był on pełen wytężonej pracy i wielu sukcesów. Nadszedł jednak czas na zasłużony wypoczynek - koniec nauki, obowiązków i wczesnego wstawania. Szkolne plecaki można zamienić na wakacyjne walizki, a przybory i książki odłożyć na półki. Lato czeka!