Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 21:14, 14-05-2018 W Sea Parku

  W poniedziałek 14 maja 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III wybrali się na wycieczkę do Sarbska. Uczestnicy zwiedzili Sea Park, gdzie czekało na nich moc atrakcji. W oceanarium prehistorycznym 3D dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądały ogromne zwierzęta żyjące w morzach i oceanach przed 150 milionami lat.

 2. 21:53, 12-05-2018 Na Kaszubach

  W minioną sobotę nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w wycieczce po Szwajcarii Kaszubskiej. Odwiedzili skansen we Wdzydzach Kiszewskich, a także Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie. Poznawali historię regionu oraz podziwiali jego piękno. Wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wrażeń.

 3. 22:58, 11-05-2018 „Z ortografią za pan brat"

  Kiedy bez zakwita, do naszej szkoły już od piętnastu lat zjeżdżają się uczniowie z pobliskich placówek, aby wziąć udział w potyczkach ortograficznych. Nie inaczej było również i w tym roku. W piątek, 11 maja 2018 r. odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas V-VII. 

 4. 22:34, 03-05-2018 Majowe święta

  W samo południe, 2 maja  przed wejściem do usteckiego ratusza odbyła się ceremonia wciągnięcia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Garnizonu Ustka. Wygłoszono okolicznościowe przemówienie oraz wręczono dzieciom i młodzieży flagi narodowe. Podczas tego uroczystego wydarzenia nie zabrakło również uczniów z naszej szkoły. 

 5. 21:59, 27-04-2018 Wiwat Konstytucja !

  26 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Najstarsi uczniowie wspomagani przez pierwszoklasistów zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu. Przybliżyli nam wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji.

 6. 21:48, 23-04-2018 Mistrzowie nawigacji nagrodzeni

  W ramach konferencji inaugurującej słupską część programu „Pomorskie Drogi do Niepodległej” nagrodzono najlepszych uczestników III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Kacper Bokacz, Daria Lewicz oraz Radosław Bieniek już w maju wezmą udział w rejsie żaglowcem "Zawisza Czarny".

 7. 21:29, 21-04-2018 Turniej Wiedzy Pożarniczej

  21 kwietnia 2018 roku w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wzięło w nich udział 57 osób, ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Pomorza. Wśród uczestników był Kacper Bokacz, uczeń z naszej szkoły. 

 8. 22:10, 20-04-2018 „Gama” w Charnowie już za nami

  20 kwietnia siedmiosobowa ekipa wokalna z naszej szkoły wyruszyła do Charnowa na podbój muzycznej sceny. O godzinie 10.00 bardzo uroczyście otwarto Miejsko-Gminny Konkurs Solowej Piosenki Dziecięcej „Gama 2018”. Zmagania muzyczne rozpoczęła najliczniejsza grupa dzieci z przedszkoli i klas pierwszych. Łącznie  w konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczestników, 42 osoby.

 9. 22:28, 19-04-2018 Ekstra szkolna stołówka z Delmą ekstra

  Prosimy o głosy na naszą szkołę w konkursie EKSTRA SZKOLNA STOŁÓWKA Z DELMĄ EXTRA. Nagrodą I stopnia w konkursie jest remont i aranżacja szkolnej stołówki. Znajdź galerię naszej szkoły na www.extrastolowki.pl i kliknij „GŁOSUJ”.

   

 10. 21:14, 18-04-2018 Pokochajmy ciszę

  Badania naukowe, mówiące o szkodliwym wpływie hałasu na dzieci i dorosłych, spowodowały podjęcie przez naszą szkołę działań w tym zakresie. Po dokonaniu pomiaru natężenia zjawiska podczas przerw i przeprowadzeniu badania ankietowego społeczności szkolnej powstał projekt : „Tydzień walki z hałasem  pod nazwą Pokochajmy ciszę”.