Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 21:58, 01-07-2021 Wyprawka szkolna

  Wyprawka przedszkolaka i pierwszoklasisty na rok szkolny 2021/2022 

 2. 21:54, 29-06-2021 Zmiana patrona szkoły

  Wobec pojawiających się w środowisku lokalnym wątpliwości dotyczących zmiany patrona naszej szkoły, prezentujemy stanowisko Instytutu Pamięci Narodowej  w tej sprawie. 

 3. 21:48, 25-06-2021 Udanych wakacji!

  Życzymy wszystkim Uczniom wesołych i słonecznych wakacji. Dużo radości, udanego wypoczynku oraz niezapomnianych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!
  Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne    

 4. 20:07, 25-06-2021 Zakończenie roku szkolnego

     Dnia 25 czerwca po raz ostatni przed wakacjami zabrzmiał dzwonek, a w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, aby podsumować miniony rok szkolny.  Z powodu pandemii nie należał on do najłatwiejszych. 

 5. 21:30, 24-06-2021 Pożegnanie absolwentów

         24 czerwca 2021 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik ósmoklasistów. Po kilku miesiącach nauki on- line i obawach, że nie uda się już spotkać w tym roku osobiście, z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że uroczystość może odbyć się w tradycyjnej formie. I choć czasu na przygotowanie pożegnania nie było zbyt wiele, sprostaliśmy zadaniu. 

 6. 21:09, 22-06-2021 Najmłodsi w Ustce

          Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III w ostatnim tygodniu roku szkolnego wyruszyli na wycieczkę do Ustki. We wtorkowe przedpołudnie obejrzeli w kinie bajkę "Krudowie.2", a następnie spędzili miło czas w usteckich tężniach. Na koniec pobytu spacerowali przepięknymi ulicami miasteczka, po drodze kupując pamiątki. Pogoda i humory dzieci dopisały jak należy. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.

 7. 20:31, 18-06-2021 Ósmoklasiści na wycieczce w Gdańsku

    Choć ostatni rok szkolny nie sprzyjał wyjazdom na wycieczki, ósmoklasiści nie dali za wygraną i gdy tylko sytuacja epidemiczna poprawiła się, wyruszyli wraz z wychowawczynią w drogę. Celem ich podróży stało się Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

 8. 19:02, 18-06-2021 Na ścianie wspinaczkowej

       18 czerwca 2021 roku uczniowie z klasy V wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Jezierzyc, gdzie w hali widowiskowo – sportowej próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Niektórzy z nich z sukcesem wspięli się na sam szczyt, nie zabrakło przy tym emocji i dobrej zabawy. Gratulujemy odwagi.

 9. 21:38, 11-06-2021 Wyróżnienie dla najmłodszych wokalistek

            Nasze najmłodsze śpiewające dziewczynki "Mini Nutki" odebrały dziś nagrody i dyplomy za wyróżnienie, które zdobyły w Miejsko - Gminnym Konkursie Piosenki Marynistycznej "Wśród Morskich Fal".

 10. 09:41, 04-06-2021 Konkurs " Miejsce na nowo odkryte"

  Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów, nasza szkoła zorganizowała konkurs na fotoreportaż o zasięgu powiatowym, nad którym patronat objęła pani wójt Gminy Ustka, Anna Sobczuk - Jodłowska. Prace konkursowe zostały ocenione przez profesjonalne jury z Domu Kultury w Ustce.