Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 21:09, 18-10-2021 Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt

        Przed nami zima, czyli najcięższy czas dla niechcianych i porzuconych zwierząt. Po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt ze Schroniska dla Zwierząt w  Słupsku.

 2. 21:16, 15-10-2021 Akcja „Różowa wstążeczka” w naszej szkole

  JESTEŚMY!  WSPIERAMY!  DZIAŁAMY!
  15 października przypada Europejski Dzień Walki z Nowotworem Piersi. Jego celem jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. W tym dniu  postanowiliśmy wesprzeć osoby chore i ich rodziny. Znakiem solidarności z nimi było założenie różowej wstążki.
   

 3. 20:23, 14-10-2021 Dzień Edukacji Narodowej

         "Będziemy pamiętali nawet przez lat wiele, czego nas uczyli nasi nauczyciele. Ziarno wiedzy w nasz umysł zasiane obfitym plonem będzie zbierane..." Takie motto Czesława Kuriaty towarzyszyło nam podczas tegorocznej uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 4. 17:20, 10-10-2021 Organizacja Dnia Edukacji Narodowej

       Informujemy, że 14 października 2021 roku uczniowie przyjeżdżają do szkoły zgodnie z planem. O godz. 9.00 odbędzie się  uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a po nim osobom korzystającym z dożywiania zostanie wydany suchy prowiant. Odwóz będzie przebiegał w dwóch turach, o godz. 10.00 odjadą dzieci młodsze, zaś około godz. 10.30 uczniowie z klas starszych.

 5. 17:58, 03-10-2021 W Słowińskim Parku Narodowym

        Dnia 01.10.2021 r. uczniowie klasy IV i V wraz z panią Małgorzatą Stępień oraz panią Barbarą Zdyb wybrali się do Słowińskiego Parku Narodowego, w okolice Łeby. Tam pieszo pokonali trasę liczącą 13 km. W czasie wędrówki mieli okazję do podziwiania krajobrazu i wspólnej zabawy.

 6. 21:14, 30-09-2021 Mały miś w świecie wielkiej literatury

  Przedszkolaki z naszej szkoły przystąpiły do MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY" – edycja 2021/2022, którego celem głównym jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Wraz z dziećmi do domów będzie wędrował mały miś. Tam pod ich troskliwą opieką spędzi weekend. Zadaniem rodzica będzie poczytanie mu na dobranoc.  

 7. 21:32, 25-09-2021 Hej, przygodo!

      Z takim zawołaniem 25 września 2021r. uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji nauki języka kaszubskiego wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, aby uczestniczyć w zajęciach warsztatowych poświęconych codziennemu życiu mieszkańców Pomorza na przełomie XIX i XX wieku. 

 8. 21:28, 20-09-2021 Sprzątanie świata

       "Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas". Biorąc sobie do serca słowa Floriana Plita, nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem ruszyli w teren, by wziąć udział w ważnej akcji.  

 9. 20:34, 18-09-2021 Zabawa taneczna na rzecz szkoły

           W piękny, jesienny wieczór, 18 września 2021 r. w sali GOK w Zaleskich odbyła się zabawa taneczna na rzecz Szkoły Podstawowej w Zaleskich. Jej organizatorem była Rada Rodziców pod przewodnictwem pani Katarzyny Nieradki, o sprawy kulinarne zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Zaleskich oraz pracownicy obsługi. 

 10. 21:05, 14-09-2021 Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

      Dnia 14 września 2021 roku - dzięki uprzejmości usteckich funkcjonariuszy policji - w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne w terenie, poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz pogadanka na temat zagrożeń związanych z wiekiem dorastania.