Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 19:44, 25-09-2018 W Dolinie Charlotty

  Jeden z ostatnich cieplejszych dni tego roku uczniowie klas IV – VI postanowili spędzić w pięknym zakątku położonym niedaleko szkoły, w Dolinie Charlotty. Na wycieczkowiczów czekało stado zaciekawionych owiec, kóz i baranów. Po powitaniu wszyscy skierowali się w stronę fokarium. Trening i karmienie fok to zawsze niezwykle interesujące wydarzenie. Nie inaczej było i tym razem.

 2. 21:32, 24-09-2018 Wycieczka do Ustki

  W dniu 24.09.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III wybrali się na wycieczkę do Ustki. W czasie spotkania z panami policjantami na komisariacie mieli okazję poznać tajniki pracy policji, zaś podczas wizyty w Bibliotece Miejskiej wycieczkowicze zapoznali się z księgozbiorem dla najmłodszych czytelników.  

 3. 21:17, 03-09-2018 Dzień dobry, szkoło!

  Kiedy wakacje dobiegają końca, zapewne większość uczniów marzy, aby potrwały jeszcze choć chwilę dłużej. I okazuje się, że czasami te marzenia się spełniają, bowiem tegoroczne rozpoczęcie roku w naszej szkole – podobnie jak w innych -  odbyło się dopiero 3 września 2018.  

   

 4. 12:59, 22-06-2018 Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Dnia 22 czerwca po raz ostatni przed wakacjami zabrzmiał dzwonek, a w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, aby podsumować miniony rok szkolny. Był on pełen wytężonej pracy i wielu sukcesów. Nadszedł jednak czas na zasłużony wypoczynek - koniec nauki, obowiązków i wczesnego wstawania. Szkolne plecaki można zamienić na wakacyjne walizki, a przybory i książki odłożyć na półki. Lato czeka!

 5. 13:39, 21-06-2018 „Wiolinki” na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu w Bułgarii

  Dnia 13 czerwca 2018 r. dwunastoosobowa ekipa dziewcząt z klas 4-7 wraz z opiekunem panią Mariolą Wólczyńską wyruszyła do Bułgarii na podbój sceny muzycznej. Wiolinki wyjechały w ramach nagrody ufundowanej przez wójt Gminy Ustka, panią Annę Sobczuk-Jodłowską. Dziewczęta zwiedziły wiele niezwykłych miejsc w Europie, zaś podróż rozpoczęły od pobytu w Bratysławie, która była pierwszym przystankiem na bardzo dalekiej trasie.

 6. 13:42, 20-06-2018 Wycieczka do Trójmiasta

  W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klas IV-V pojechali na wycieczkę do Trójmiasta. Swoją podróż rozpoczęli od Gdyni. W Centrum Eksperymentu będącym wielką interaktywną wystawą mieli możliwość zgłębienia wiedzy z różnych dziedzin poprzez zabawę.

 7. 22:01, 15-06-2018 Na konferencji w Gdańsku

  Dnia  15 czerwca w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku odbyła się wojewódzka konferencja inaugurująca "Pomorski Program Edukacji Morskiej", podczas której nasz uczeń Kacper Bokacz relacjonował przebieg "Rejsu do granic Niepodległej". Jako jeden z osiemnastu uczestników opowiadał o podróży na „Zawiszy Czarnym”, dzieląc się swoimi przeżyciami.

 8. 10:44, 30-05-2018 Piknik rodzinny nad Jeziorem Marszewskim

  Ten dzień długo będziemy pamiętać. Bezchmurne niebo, letnia temperatura, chłodny wiaterek od wody. Trudno wymarzyć sobie lepszy czas i lepsze miejsce na piknik rodzinny. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale.

 9. 22:14, 23-05-2018 Jak uczniowie ze szkoły w Zaleskich zostali żeglarzami

  Troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w czterodniowym rejsie żaglowcem „Zawisza Czarny”, który odbył się w dniach 15 - 18 maja 2018 r. w ramach projektu „Do granic Niepodległej” realizowanego z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie biorący udział w rejsie to laureaci III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. 

 10. 20:23, 22-05-2018 Dbamy o dane osobowe - RODO

  Szanowni Państwo, Szkoła Podstawowa w Zaleskich przykłada szczególną uwagę do zagadnień bezpieczeństwa danych. Mamy świadomość, że przychodząc do szkoły w celu załatwienia sprawy, przekazując nam swoje dane, obdarowujecie nas Państwo olbrzymim kredytem zaufania. Nie zamierzamy go roztrwonić. Pracujemy nieustannie nad tym, aby dane były przetwarzane w szkole w sposób bezpieczny i transparentny.