Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 20:35, 11-03-2021 Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i pierwszej klasy

                         DRODZY RODZICE!!!  
  Uprzejmie informuję, że ze względu na zagrożenie koronawirusem rekrutacja do pięciogodzinnego oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie od 01.04.2021r. do 08.04.2021r. drogą elektroniczną (adres e-mail: sekretariat@spzaleskie.pl). Można również złożyć dokumenty w wersji papierowej w sekretariacie szkoły.
   

 2. 20:22, 02-03-2021 Podziękowanie za udział w zbiórce dla psiaka i kociaka

         Składam serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska w Słupsku.
         Szczególnie dziękuję uczennicom klasy VIII, Marcelinie Ptaszkowskiej oraz Konstancji Zielińskiej za pomoc w zorganizowaniu tej akcji, a także pani Magdalenie Ptaszkowskiej za przewiezienie wszystkich darów na miejsce. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb czworonogów zgromadziliśmy spore ilości karmy, zabawek i innych akcesoriów. 
  Szczęśliwe psiaki długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.
       W imieniu zwierząt serdeczne podziękowania składają także członkowie Słupskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
                                                                                                        Opiekun Samorządu Uczniowskiego                                                                                                                   Marta Miotk

 3. 18:33, 02-03-2021 Prace remontowe

         W naszej szkole od 10 lutego 2021 r. trwają prace remontowe, których celem jest adaptacja poddasza na potrzeby uczniów i nauczycieli. Zgodnie z planami do 20 lipca br. mają tam powstać pomieszczenia biblioteczne, świetlica, klasa do zajęć artystycznych, archiwum oraz toaleta. Wymianie ulegnie instalacja elektryczna oraz zostaną zamontowane urządzenia sanitarne.

 4. 18:33, 26-02-2021 Główne nagrody dla naszych przedszkolaków

      W styczniu dzieci z OP oraz z klas młodszych wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Portret moich Dziadków”, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Objeździe pod patronatem Centrum Kultury Gminy Ustka.  Członkowie jury mieli twardy orzech do zgryzienia, gdyż nadesłano bardzo dużo pomysłowych prac.  Nasi najmłodsi uczniowie okazali się najbardziej utalentowani.

 5. 11:38, 17-01-2021 Powrót do szkoły najmłodszych uczniów

  Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem jazdy autokaru. 

 6. 11:14, 21-12-2020 Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie...

  Radosnych, rodzinnych i pełnych miłości 
  świąt Bożego Narodzenia 
  oraz dużo szczęścia i dobrego zdrowia 
  w Nowym Roku 2021 
  źyczą Dyrektor oraz Pracownicy szkoły

 7. 10:50, 21-12-2020 Zmiany w kalendarzu pracy szkoły

  Ważne informacje:
  23 - 31 grudnia 2020 r. - zimowa przerwa świąteczna
  04 - 17 stycznia 2021 r. - ferie zimowe na terenie całego kraju  

 8. 09:40, 21-12-2020 W obiektywie fotoreportera

  Jak wiadomo, od kilku tygodni uczniowie, poza nielicznymi wyjątkami, uczą się zdalnie. Nie dotyczy to najmłodszych dzieci, w oddziale przedszkolnym nauka i zabawa przebiega bowiem bez większych zmian. Z ciekawością zajrzeliście do najmłodszej grupy, aby zobaczyć, co u nich słychać…

 9. 09:33, 21-12-2020 Akcja " Policz się z cukrzycą"

  Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w Wirtualnym Biegu dla WOŚP w dniu 10.01.2021 roku pod hasłem "Policz się z cukrzycą ". Instrukcja akcji dostępna jest na stronie: https://www.wosp.org.pl/final/bieg


 10. 08:18, 21-12-2020 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

  Zgodnie z wieloletnią tradycją włączamy się w zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP.
  W tym roku ma ona nietypową formę – e - Skarbonkę:
  https://www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp/wesprzyj-online