Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 21:38, 08-12-2017 Hej kolęda, kolęda !

  8 grudnia  2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku  odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu „Śpiewajmy kolędy”. W festiwalu brały udział dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości województwa pomorskiego. Szkołę Podstawową w Zaleskich tym razem reprezentowały dziewczęta z Mini Wiolinek.

 2. 19:45, 08-12-2017 W zdrowym ciele - zdrowy duch

  W dniu 8 grudnia  2017 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu sportowego „Lekkoatletyka dla każdego”. Uczniowie klas I - III pod opieką pań: Jolanty Adamskiej, Barbary Kardaś, Marioli Wólczyńskiej oraz Barbary Madejczyk - znanej oszczepniczki i olimpijki - uczestniczyli w evencie sportowym promującym zdrowy i aktywny tryb życia.

 3. 20:56, 05-12-2017 W fabryce bombek

  W tym roku z okazji mikołajek uczniowie naszej szkoły wybrali się do Koszalina do fabryki bombek „Glass color”. W dniu 04.12.2017r. zwiedziły ją dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III, natomiast czwartoklasiści wyruszyli się na wycieczkę dzień później. Podczad pobytu w fabryce dzieci miały okazję poznać proces produkcyjny, podczas którego powstają istne szklane cuda. 

 4. 17:58, 25-11-2017 Wolność - kocham i rozumiem ...

  Tradycją stało się już, że późną jesienią najlepsi recytatorzy oraz wokaliści spotykają się, by wziąć udział w Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Objeździe. Okres ten sprzyja zadumie i refleksji, przywołuje z pamięci bolesne wydarzenia z historii naszego narodu. Wiersze i pieśni powstałe w tych trudnych czasach są częścią naszej kultury oraz wyrazem myśli i marzeń Polaków. W tym roku naszą szkołę reprezentowały cztery osoby.

 5. 17:41, 24-11-2017 Posypały się nagrody

  24 listopada 2017 r. w Kobylnicy odbyła się czwarta edycja Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej. „Marina” to jedna z największych i najważniejszych imprez w kraju związana z tradycjami morskimi. W festiwalu brały udział dzieci i młodzież z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wśród nich nie zabrakło uczennic z naszej szkoły.

 6. 19:32, 22-11-2017 Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie …

  22 listopada 2017 roku nasza szkoła gościła aktorów Teatru Młodego Pokolenia w Białymstoku, którzy przedstawili adaptację dramatu „Dziady” Adama Mickiewicza  będącego w kanonie lektur obowiązkowych. Niełatwa lektura zyskała nowe oblicze.

 7. 18:29, 22-11-2017 Sukces w wieloboju lekkoatletycznym

  W dniu 22 listopada 2017 roku w Centrum Lekkoatletycznym im. Ryszarda Ksieniewicza w Słupsku rozegrany został event międzyszkolny w ramach programu sportowego „Lekkoatletyka dla każdego”. Naszą szkołę dumnie reprezentowali uczniowie klas I - III pod opieką pani Jolanty Adamskiej i Barbary Kardaś. Zgodnie z hasłem „Lekkoatletyka dla każdego, dla grubego i chudego, wysokiego i niskiego” promowano zdrowy i aktywny tryb życia. 

 8. 19:11, 20-11-2017 Zrób to sam, czyli zabawy z instrumentami muzycznymi

  Muzyka to wspaniałe narzędzie, które stymuluje wszechstronny rozwój dziecka, dlatego warto dawać uczniom liczne okazje do kontaktu z nią. By urozmaicić zajęcia muzyczne, klasa druga postanowiła samodzielnie wykonać jakiś instrument i tak w drodze losowania wybrano marakasy.

 9. 20:28, 18-11-2017 Brawa dla wokalistki z Zaleskich

  10 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie odbyły się przesłuchania wokalistów z Pomorza śpiewających piosenki patriotyczne o Polsce. Szkołę Podstawową w Zaleskich reprezentowała uczennica klasy szóstej, Roksana Garbolińska. 

 10. 21:24, 10-11-2017 Na warsztatach introligatorskich u benedyktynów

  Uczniowie klasy V w miniony piątek pojechali na warsztaty introligatorskie do klasztoru benedyktynów  położonego w Starym Krakowie. Ojciec Rafał - zakonnik z Tyńca, od niedawna mieszkający na Pomorzu - z pasją opowiadał o swoim zawodzie, pokazywał maszyny introligatorskie oraz demonstrował, jak złożyć książkę czy wykonać okładkę.