Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 20:59, 14-03-2018 Rekolekcje wielkopostne

  Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy większość z nas pragnie przygotować Jezusowi Zmartwychwstałemu mieszkanie w swoim sercu, a dobrą okazją do tego są rekolekcje wielkopostne. W tym roku trwały one w naszej szkole od 6 do 9 marca 2018 r., a prowadził je ksiądz Marcin – michalita ze zgromadzenia świętego Michała Archanioła. 

 2. 20:49, 08-03-2018 Wizyta w Teatrze Muzycznym w Gdyni

  Dnia 8 marca 2018 roku uczniowie klas V – VII pojechali do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical „ Piotruś Pan” wyreżyserowany przez jednego z najlepszych twórców tego gatunku, Janusza Józefowicza. Widowisko zostało zrealizowane w technologii 3D, dzięki czemu scenografia wydawała się na wyciągnięcie ręki. 

 3. 17:37, 04-03-2018 Eliminacje środowiskowe Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego już za nami

  marca 2018 roku najlepsi recytatorzy z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Licznie przybyli uczestnicy z gminy Ustka w świetlicy środowiskowej w Zaleskich zaprezentowali utwory polskich poetów i prozaików. 

 4. 21:53, 26-02-2018 Zajęcia na lodowisku

  Jak wiele radości przynosi jazda na łyżwach, mogli się przekonać uczniowie z klas IV-VII naszej szkoły, którzy w lutym wraz nauczycielami wybrali się na lodowisko Centrum Kultury Gminy Ustka. Zdecydowana większość osób świetnie poradziła sobie z jazdą po lodzie.

 5. 22:13, 16-02-2018 Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich autorami gry planszowej

  Przypomnijmy, że w maju 2017 roku Słowińska Grupa Rybacka ogłosiła konkurs na scenariusz gry ekologicznej dla klas 0-VI szkół podstawowych. Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią, panią Mariolą Wólczyńską przez trzy dni podczas lekcji plastyki samodzielnie przygotowywali pracę „Wyścig rybek”. 

 6. 22:04, 27-01-2018 Ferie zimowe

  Ferie to czas odpoczynku, relaksu i zabawy.  Spędźcie je wesoło i bezpiecznie.                              Do zobaczenia 13 lutego 2018 roku.

 7. 21:33, 22-01-2018 W podziękowaniu za serce

  Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Pełna wzruszeń uroczystość z okazji tych świąt odbyła się w naszej szkole 22 stycznia 2018 r. Organizatorami jej byli najmłodsi uczniowie wraz wychowawczyniami oraz rodzice.

 8. 19:19, 19-01-2018 Jak co roku w karnawale

  Zgodnie z tradycją w okresie karnawału w naszej szkole odbywa się bal. W tym roku na zabawie pojawiły się ciekawe postacie ze świata bajek, filmu czy muzyki. W pięknie udekorowanej hali przedszkolaki oraz uczniowie z klas I – VII świetnie bawili się przy dźwiękach ulubionych przebojów. Nie zabrakło oczywiście tegorocznych hitów.

 9. 19:22, 20-12-2017 W świątecznym nastroju

  Dnia 20 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbyła się uroczystość związana z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, na którą przybyli zaproszeni goście na czele z panią wójt Anną Sobczuk – Jodłowską. Po występie goście wraz z panią dyrektor przeszli do nowego skrzydła budynku szkolnego, gdzie dokonano uroczystego otwarcia tej części placówki. 

 10. 22:05, 17-12-2017 Życzenia świąteczne

  Przebaczaj tym, którzy czasem nie mówią ludzkim głosem.  Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi.                                          kard. Stefan Wyszyński