Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 13:39, 21-06-2018 „Wiolinki” na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu w Bułgarii

  Dnia 13 czerwca 2018 r. dwunastoosobowa ekipa dziewcząt z klas 4-7 wraz z opiekunem panią Mariolą Wólczyńską wyruszyła do Bułgarii na podbój sceny muzycznej. Wiolinki wyjechały w ramach nagrody ufundowanej przez wójt Gminy Ustka, panią Annę Sobczuk-Jodłowską. Dziewczęta zwiedziły wiele niezwykłych miejsc w Europie, zaś podróż rozpoczęły od pobytu w Bratysławie, która była pierwszym przystankiem na bardzo dalekiej trasie.

 2. 13:42, 20-06-2018 Wycieczka do Trójmiasta

  W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klas IV-V pojechali na wycieczkę do Trójmiasta. Swoją podróż rozpoczęli od Gdyni. W Centrum Eksperymentu będącym wielką interaktywną wystawą mieli możliwość zgłębienia wiedzy z różnych dziedzin poprzez zabawę.

 3. 22:01, 15-06-2018 Na konferencji w Gdańsku

  Dnia  15 czerwca w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku odbyła się wojewódzka konferencja inaugurująca "Pomorski Program Edukacji Morskiej", podczas której nasz uczeń Kacper Bokacz relacjonował przebieg "Rejsu do granic Niepodległej". Jako jeden z osiemnastu uczestników opowiadał o podróży na „Zawiszy Czarnym”, dzieląc się swoimi przeżyciami.

 4. 10:44, 30-05-2018 Piknik rodzinny nad Jeziorem Marszewskim

  Ten dzień długo będziemy pamiętać. Bezchmurne niebo, letnia temperatura, chłodny wiaterek od wody. Trudno wymarzyć sobie lepszy czas i lepsze miejsce na piknik rodzinny. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale.

 5. 22:14, 23-05-2018 Jak uczniowie ze szkoły w Zaleskich zostali żeglarzami

  Troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w czterodniowym rejsie żaglowcem „Zawisza Czarny”, który odbył się w dniach 15 - 18 maja 2018 r. w ramach projektu „Do granic Niepodległej” realizowanego z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie biorący udział w rejsie to laureaci III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. 

 6. 20:23, 22-05-2018 Dbamy o dane osobowe - RODO

  Szanowni Państwo, Szkoła Podstawowa w Zaleskich przykłada szczególną uwagę do zagadnień bezpieczeństwa danych. Mamy świadomość, że przychodząc do szkoły w celu załatwienia sprawy, przekazując nam swoje dane, obdarowujecie nas Państwo olbrzymim kredytem zaufania. Nie zamierzamy go roztrwonić. Pracujemy nieustannie nad tym, aby dane były przetwarzane w szkole w sposób bezpieczny i transparentny.

 7. 21:14, 14-05-2018 W Sea Parku

  W poniedziałek 14 maja 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III wybrali się na wycieczkę do Sarbska. Uczestnicy zwiedzili Sea Park, gdzie czekało na nich moc atrakcji. W oceanarium prehistorycznym 3D dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądały ogromne zwierzęta żyjące w morzach i oceanach przed 150 milionami lat.

 8. 21:53, 12-05-2018 Na Kaszubach

  W minioną sobotę nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w wycieczce po Szwajcarii Kaszubskiej. Odwiedzili skansen we Wdzydzach Kiszewskich, a także Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie. Poznawali historię regionu oraz podziwiali jego piękno. Wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wrażeń.

 9. 22:58, 11-05-2018 „Z ortografią za pan brat"

  Kiedy bez zakwita, do naszej szkoły już od piętnastu lat zjeżdżają się uczniowie z pobliskich placówek, aby wziąć udział w potyczkach ortograficznych. Nie inaczej było również i w tym roku. W piątek, 11 maja 2018 r. odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas V-VII. 

 10. 22:34, 03-05-2018 Majowe święta

  W samo południe, 2 maja  przed wejściem do usteckiego ratusza odbyła się ceremonia wciągnięcia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Garnizonu Ustka. Wygłoszono okolicznościowe przemówienie oraz wręczono dzieciom i młodzieży flagi narodowe. Podczas tego uroczystego wydarzenia nie zabrakło również uczniów z naszej szkoły.