Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 11:04, 01-06-2021 Miłe wieści z "Ronda"

       Karina Grabowska świetnie spisała się podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej, który odbył się w „Teatrze Rondo” w Słupsku. Nasza recytatorka  za przejmującą interpretację
  utworów Wisławy Szymborskiej oraz Anny Kamieńskiej otrzymała wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni z naszej mistrzyni słowa.
   

 2. 10:50, 01-06-2021 Narodowy Spis Powszechny

  Przypominamy, że od 1 kwietnia 2021 roku Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą. Obowiązkową metodą jest samospis internetowy.   

 3. 21:29, 27-05-2021 Egzaminacyjny maraton już za nami

       W dniach 25-27 maja 2021r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminów ósmoklasisty, które obejmowały wiadomości i umiejętności określone ‎w wymaganiach egzaminacyjnych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Przygotowania do nich w tym roku były wyjątkowo trudne, ponieważ przebiegały w formie nauki zdalnej. 

 4. 21:05, 27-05-2021 Uwaga!

   Szanowni Państwo!      
     Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci podczas trwającego w naszej szkole remontu pomieszczeń na pierwszym piętrze, strychu oraz rozbiórki klatki schodowej, uprzejmie informuję, że w dniach 31.05.2021 r. – 04.06.2021 nie odbędą się zajęcia dydaktyczne.

 5. 12:35, 13-05-2021 Zmiana imienia szkoły

  W związku z koniecznością zmiany imienia szkoły, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski wyłonili cztery kandydatury na nowego patrona. Wszystkie zgłoszone osoby to ludzie związani z naszym regionem, należą do nich: Kazimierz Kostka,  Mieczysław Kościelniak, Edward Zając oraz Marynarze Polscy.
  Prosimy społeczność szkolną oraz lokalną o zapoznanie się z ich biogramami.

 6. 22:35, 11-05-2021 Małymi krokami wracamy do normalności

   Szanowni Państwo! 
   
  Informujemy, że od 17 maja 2021r. do szkoły wracają uczniowie klas IV – VII, na razie w systemie hybrydowym. Z uwagi na zbliżające się egzaminy i nadal istniejące niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem, uczniowie klasy VIII będą uczyć się zdalnie.

 7. 21:38, 09-05-2021 Zaproszenie

  Drodzy Uczniowie i Nauczyciele ze szkół powiatu słupskiego!
  Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie na Fotoreportaż  "Miejsce na nowo odkryte". 
  Patronat honorowy nad konkursem objęła Wójt Gminy Ustka, pani Anna Sobczuk - Jodłowska.

  Pracę konkursową wraz z formularzem zgłoszenia należy przesłać do dnia  4 czerwca 2021 r. 

 8. 21:02, 07-05-2021 Eliminacje środowiskowe XXXVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

       Z radością informujemy, że trzy uczennice z naszej szkoły: Karolina Sieradzka, Lena Ziemska i Karina Grabowska wywalczyły nominacje do powiatowego etapu konkursu, który odbędzie się pod koniec maja w Teatrze „Rondo”.  Karolina zdobyła II miejsce w najmłodszej kategorii, Lena - I miejsce  w kategorii klas IV - VI, natomiast Karina - I miejsce w kategorii klas VII - VIII.
   

 9. 21:44, 29-04-2021 Podróż na Fali – "Babcia i ja"

  Miło nam poinformować, że nasza uczennica Monika Bartkowiak zdobyła nagrodę główną w konkursie plastycznym „Podróż na Fali” w kategorii klas IV – VIII organizowanym przez innowacyjny ośrodek InnoBaltica w Gdańsku. Na konkurs wpłynęło blisko 800 prac wykonanych przez uczniów w wieku od pięciu do piętnastu lat. Prace poddane zostały dwuetapowej ocenie.

 10. 20:30, 27-04-2021 Dobre wieści!

     Dnia 21.04.2021r. odbył się XI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Welcome” organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce,  w tym roku wyjątkowo on-line. Dwoje naszych uczniów osiągnęło bardzo wysokie miejsca: Bartłomiej Kosmowski zajął 2. miejsce, a Monika Bartkowiak 3. miejsce w kategorii klas ósmych.