Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

Śpiewamy i wygrywamy!

        Już po raz drugi uczennice naszej szkoły brały udział w Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się 13 lutego 2020r. w Kępicach. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ broniliśmy zdobytego rok temu pierwszego miejsca. I tym razem udało się! "Mini Nutki‘’ z klasy trzeciej: Lena Adamczewska, Maja Seńko i Lena Ziemska świetnie wykonały swoją piosenkę, łącząc umiejętności wokalne z brawurową choreografią taneczną. W swojej kategorii były bezkonkurencyjne. Zdobyły I miejsce. Na uwagę zasługuje debiutancki występ uczennicy klasy pierwszej, Julii  Majchrzak, która otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki „Hide and seek”. W kategorii klas starszych występowało 34 solistów z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Schutta. Podobnie jak koleżanka z młodszej kategorii otrzymała wyróżnienie. Festiwal był świetnie zorganizowany. Należy podkreślić, że oprócz poczęstunku (kanapki, ciasto, herbata, soczki, ciepły posiłek) przygotowano dodatkowe atrakcje: wycieczkę do Warcina, konkurs plastyczny i wyścigi robotów. Nasze najmłodsze wokalistki najbardziej polubiły zajęcia rekreacyjne w pokoju zabaw ( basen z piłeczkami ) oraz walentynkowy konkurs plastyczny, który również wygrały. Pierwsze miejsce zajęła Maja Adamczewska, drugie – Lena Adamczewska, trzecie i wyróżnienie - Lena Ziemska i Julia Majchrzak.  Wokalistki  nie stresowały się dużą widownią i dużą sceną, świetnie wykonały swoją piosenkę w koncercie laureatów, a przy odbiorze nagród, zapytane skąd przyjechały, zareklamowały szkołę w Zaleskich. Uczennice wokalnie  przygotowała p. Urszula Tamulis, a o właściwą wymowę po angielsku zatroszczyła się p. Marta Wyrzykowska. To był długi konkurs ( powrót w późnych godzinach wieczornych),  pełen wrażeń i radości  oraz dodatkowej motywacji do pracy. W końcu festiwal w Kępicach już za rok.