Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

Niektórzy lubią poezję...

14 marca 2019 roku najlepsi recytatorzy z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Licznie przybyli uczestnicy z gminy Ustka w świetlicy środowiskowej w Zaleskich zaprezentowali utwory polskich poetów i prozaików. W kategorii klas I – III Lena Ziemska zajęła II miejsce, zaś w kategorii klas VII – VIII i gimnazjum Karolina Nowak zdobyła I miejsce, a Kacper Bokacz - II miejsce. Zarówno Lena, jak i ósmoklasiści zostali nominowani do kolejnego etapu konkursu. Ale to nie wszystko. III miejsce przypadło Darii Lewicz, która po raz pierwszy wystąpiła w konkursie recytatorskim i od razu odniosła sukces. W konkursie wystąpili również inni recytatorzy z naszej szkoły, którym tym razem nie udało się zająć miejsca na podium. Dziękujemy Filipowi Znajdkowi, Hubertowi Kąkolowi, Karinie Grabowskiej oraz Radosławowi Sokołowskiemu za ich kulturę słowa i ciekawe interpretacje. Gratulujemy zwycięzcom.