Program "Aktywna tablica"

Data: 30-12-2021

      Miło nam poinformować, że szkoła w Zaleskich przystąpiła do rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2021- „Aktywna tablica”. W wyniku podjętych działań otrzymaliśmy finansowe wsparcie na zakup interaktywnych pomocy dydaktycznych. 
     
Należy nadmienić, że głównym celem programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy wybranych przez szkołę zgodnie z potrzebami, co w rezultacie podniesie kompetencje uczniów i nauczycieli poprzez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii. 
Doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne w ramach programu umożliwi szerokie wykorzystywanie TIK i doprowadzi do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów, a tym samym będzie wspomagać proces kształcenia uczniów w szkole. 
W ramach w/w  programu zakupiliśmy:
- jeden interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 55 cali. Monitor interaktywny to tablica lekcyjna XXI wieku.  Uatrakcyjnia prowadzone zajęcia i jednocześnie zapewnia nauczycielowi duży komfort użytkowania. Urządzenie  komputerowe działające na systemie Windows nie ma konieczności podłączania zewnętrznej jednostki. Dzięki temu korzystanie z monitora staje się jeszcze łatwiejsze. Wystarczy go włączyć i korzystać ze wszystkich funkcji interaktywnych. Parametry komputera pozwalają na komfortowe korzystanie z wszelkich aplikacji instalowanych na monitorze
- laptop Acer wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej
- 4 zestawy klocków LEGO MINDSTORMS Education EV3 do nauczania kodowania i robotyki. To praktyczne i wszechstronne rozwiązanie do nauki przedmiotów ścisłych podstaw inżynierii i kodowania.

Grafika 1: Program "Aktywna tablica"
Grafika 2: Program "Aktywna tablica"