Dziękujemy Pani Dyrektor…

Data: 19-06-2019

        W tym roku wakacje rozpoczęły się szybciej niż początkowo planowano. W środę, 19 czerwca zebraliśmy się na hali sportowej, aby podsumować ostatnie 10 miesięcy pracy. Dla wielu był to rok wytężonej nauki i zdobywania nowych umiejętności. Promocje z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne otrzymali najwytrwalsi uczniowie. Po raz ostatni okolicznościowe przemówienie wygłosiła pani Maria Siudek, ponieważ po wakacjach odchodzi ze stanowiska dyrektora naszej szkoły. Uczniowie w podziękowaniu za zaangażowanie w codzienną pracę, wskazywanie właściwej drogi, a przede wszystkim wielkie serce przygotowali niespodziankę. Każdy z nich wręczył pani dyrektor różyczkę. Popłynęły słowa wdzięczności i łzy wzruszenia… Życzymy pani Marii zdrowia i pogody ducha, podejmowania kolejnych wyzwań oraz rozwijania zainteresowań i  pasji na nowym etapie życia.

 

Przemówienie wygłoszone przez panią dyrektor Marię Siudek podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019: 

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE

           W minionym roku szkolnym podjęłam decyzję o zakończeniu sprawowania funkcji dyrektora szkoły. Przez 16 lat traktowałam swoją pracę nie jako sprawowanie urzędu dyrektora, lecz jako służbę naszej szkole. Praca z ludźmi to dobra szkoła życia. Pewnie przyjdzie czas na głębszą refleksję. Dziś jednak ogarniam myślami i sercem wszystkich, z którymi zetknęło mnie życie w czasie pełnienia tej zaszczytnej funkcji.

         Spośród najpiękniejszych słów i wartości wybieram dziś wdzięczność, a więc Dziękuję! Dziękuję wszystkim za wszystko i każdemu z osobna za cokolwiek, co się stało naszym wspólnym udziałem. Szkoła przynależy do struktury samorządowej, dlatego dziękuję dziś władzom naszej gminy i powiatu – dziękuję Pani Wójt, Radnym i byłym Radnym.

          Słowa wdzięczności kieruję też na ręce obecnego księdza proboszcza Jerzego Wyrzykowskiego. Dziękuję Księdzu Proboszczowi za wszystkie odprawione Msze święte na rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego. 

        A teraz do Was się zwracam, kochani moi Współpracownicy - Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni - do Was wszystkich razem. Towarzyszyliście mi do końca w codziennej pracy. Każdy sukces i każde dobro, jakie tu się dokonywało, były naszym wspólnym udziałem. Razem budowaliśmy wizerunek naszej szkoły. Dziękuję wszystkim za sumienną pracę na każdym stanowisku, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność i przyjaźń.  Dziękuję Państwu tu obecnym, ale i tym, którzy pracowali w tej szkole wcześniej, od początku.

         Żegnam się dziś z Wami, drodzy Uczniowie. Od Was młodych  uczyłam się ciągle od nowa rozumienia współczesnego człowieka. Ogarniam pamięcią i życzliwością naszych absolwentów, cieszę się z ich pierwszych życiowych sukcesów.

      Jakże nie podziękować Rodzicom naszych uczniów. Tym rodzicom, którzy dostrzegali Wasze i nasze problemy i potrzeby. Przekazuję Wam moją wdzięczność i szacunek za współpracę. Za uśmiech dzieci, za słowa otuchy kierowane do mnie przez wielu rodziców, a także mieszkańców naszej społeczności, którzy nie mają już dzieci ani nawet wnuków w naszej szkole, a dla których szkoła jest swoistym centrum i kolebką wychowania, bardzo serdecznie dziękuję. Przekazuję podziękowanie poprzednim Radom Rodziców i Radom Klasowym.

           Cóż, życie pisze swój scenariusz. Kolejne  jego etapy kiedyś się kończą,  zaczyna się coś nowego. Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy. Niezwykle trafne wydają się słowa naszej wybitnej pisarki Wisławy Szymborskiej „... księga zdarzeń zawsze otwarta jest  w połowie ...”. Tak więc zawsze  można  dopisać do swojego życia coś wartościowego. W pamięci pozostają ludzie i zdarzenia. Warto pielęgnować wspomnienia, jak kwiaty... Warto zachować w sercu dobre wspomnienia...

           Wszystkim Państwu i Uczniom raz jeszcze dziękuję za wszystko. Dziękuję za  dzisiejszą obecność, wdzięczność i wzruszenia. Życzę, by praca na rzecz szkoły stałą się  źródłem Państwa satysfakcji i radości, by najlepszym wyrazem podziękowania była ludzka wdzięczność. Mojemu Następcy, który od września będzie kierował naszą szkołą  życzę, by  spełniał się w roli dyrektora. Przyjmijcie go wszyscy życzliwie. Dzieciom i Młodzieży życzę wielu szkolnych i osobistych sukcesów. Naszej całej szkole – nieustannego rozwoju, wysokiego poziomu pracy i ogromu ludzkiej serdeczności.

                                                                                                                                             Dziękuję!

 

Grafika 1: Dziękujemy Pani Dyrektor…
Grafika 2: Dziękujemy Pani Dyrektor…
Grafika 3: Dziękujemy Pani Dyrektor…
Grafika 4: Dziękujemy Pani Dyrektor…
Grafika 5: Dziękujemy Pani Dyrektor…