Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

Powiatowy Konkurs Recytatorski i Plastyczny

       W piątek, 28 lutego 2020 roku, gościliśmy w naszej szkole najmłodszych recytatorów z dziewięciu szkół powiatu słupskiego. Przyjechało do nas 41 uczestników z Ustki, Słupska, Charnowa, Siemianic, Kobylnicy, Głobina, aby zarecytować wiersze poetki Hanny Niewiadomskiej. Dzieci oceniało profesjonalne jury w składzie: pani Ewa Tyszkiewicz, pani Danuta Kmiecik oraz pani Monika Nahnybida. Mieliśmy swoich sześciu przedstawicieli w trzech kategoriach wiekowych, tzn. w klasie I-Julię Majchrzak i Antoninę Kluczny, w klasie II-Miłosza Bieńka i Filipa Znajdka oraz w klasie III-Igora Kostrubca i Lenę Ziemską. Wszystkie dzieci zaprezentowały się ładnie, natomiast nagrodzono trzecim miejscem pięknie recytującą Lenę Ziemską z klasy III, przygotowaną przez panią Jolantę Adamską. Gratulujemy serdecznie utalentowanej recytatorce i jej opiekunce! Podczas konkursu, który poprowadziła uczennica klasy VII Karina Grabowska, uczestnicy nauczyli się również dwóch piosenek przygotowanych specjalnie na tę okazję: „ Idzie kot” oraz „Rodzina”. Dzieci bawiły się również w przerwie obrad jury we wspólne powtarzanie rymowanek i obrazowanie ich odpowiednim ruchem ciała. Śmiechu było co niemiara. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Dzieci wraz z opiekunami i gośćmi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek sponsorowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych zdobyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Słupska  (klasa I i III) oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Ustki (klasa II). Serdecznie gratulujemy sukcesów zarówno recytatorom, jak i ich opiekunom! Podczas trwania konkursu recytatorskiego rozstrzygnięto również konkurs plastyczny, na który wpłynęło 60 prac plastycznych z dziesięciu szkół powiatu słupskiego. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej można było podziwiać nagrodzone prace plastyczne do wierszy Hanny Niewiadomskiej. Pierwszaki malowały ilustracje do wiersza pt. „Bąk”, druga klasa do wiersza pt. „Marzenia”, a trzecioklasiści do utworu pt. „Zakochane parasole”. Jury w składzie: pani Dorota Paściak i pani Urszula Mroczek z Domu Kultury w Ustce miały nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Nasi przedstawiciele okazali się znakomitymi plastykami, gdyż w swoich kategoriach wiekowych zdobyli wysokie miejsca. W klasie II wyróżniono Oliwię Szewczak oraz przyznano 3. miejsce Lenie Miloch, natomiast w klasie III - 2. miejsce zdobył Krzysztof Odnoczko, zaś Maja Seńko uplasowała się na 3. miejscu. Jesteśmy bardzo dumni z tylu wyróżnień. Serdecznie gratulujemy naszym najmłodszym plastykom oraz opiekunom, paniom Marioli Wólczyńskiej i Jolancie Adamskiej. W konkursie plastycznym pierwsze miejsca jury przyznało dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach  ( klasa I ), ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustce ( klasa II ) oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Słupska ( klasa III ). Wszystkie upominki, nagrody zarówno w konkursie recytatorskim, jak i plastycznym ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły oraz Radny Powiatu Słupskiego, pan Konrad Tymecki. Ciasta upiekły mamy uczniów, a w organizacji imprezy pomogli pracownicy administracji i obsługi. Dziękujemy bardzo! Organizatorami konkursu powiatowego były panie: Jolanta Adamska, Ewa Kiernicka oraz Mariola Wólczyńska. Zapraszamy już dzisiaj na jubileuszowy V Powiatowy Konkurs Recytatorski i Plastyczny w przyszłym roku szkolnym!