Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

Obchody Świąt Majowych

Z okazji Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzonego 2 maja uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości, która odbyła się w samo południe przed wejściem do usteckiego ratusza. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz, wojska, reprezentanci szkół oraz mieszkańcy miasta i gminy Ustka. Maja Dudka, Adrian Szulc oraz pani Joanna Kaczmarczyk wysłuchali okolicznościowego przemówienia oraz odebrali z rąk pani wójt flagi narodowe. Dzień później, o godzinie 11.00  w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza w Przewłoce została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu kontynuowano uroczystość przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. W poczcie sztandarowym naszą szkołę reprezentowali: Karolina Nowak, Agnieszka Kujawa i Kacper Bokacz. Kwiaty pod pomnikiem złożyła delegacja szkoły w składzie: dyrektor szkoły - pani Maria Siudek, przedstawiciel nauczycieli - pani Marta Miotk oraz reprezentant rodziców - pan Krzysztof Kujawa.