Szkoła Podstawowa

im. por. Witolda Dzięgielewskiego

w Zaleskich

Nawigacja

AKTUALNOŚCI

 1. 20:07, 25-06-2021 Zakończenie roku szkolnego

     Dnia 25 czerwca po raz ostatni przed wakacjami zabrzmiał dzwonek, a w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, aby podsumować miniony rok szkolny.  Z powodu pandemii nie należał on do najłatwiejszych. 

 2. 21:30, 24-06-2021 Pożegnanie absolwentów

         24 czerwca 2021 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik ósmoklasistów. Po kilku miesiącach nauki on- line i obawach, że nie uda się już spotkać w tym roku osobiście, z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że uroczystość może odbyć się w tradycyjnej formie. I choć czasu na przygotowanie pożegnania nie było zbyt wiele, sprostaliśmy zadaniu. 

 3. 21:09, 22-06-2021 Najmłodsi w Ustce

          Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III w ostatnim tygodniu roku szkolnego wyruszyli na wycieczkę do Ustki. We wtorkowe przedpołudnie obejrzeli w kinie bajkę "Krudowie.2", a następnie spędzili miło czas w usteckich tężniach. Na koniec pobytu spacerowali przepięknymi ulicami miasteczka, po drodze kupując pamiątki. Pogoda i humory dzieci dopisały jak należy. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.

 4. 20:31, 18-06-2021 Ósmoklasiści na wycieczce w Gdańsku

    Choć ostatni rok szkolny nie sprzyjał wyjazdom na wycieczki, ósmoklasiści nie dali za wygraną i gdy tylko sytuacja epidemiczna poprawiła się, wyruszyli wraz z wychowawczynią w drogę. Celem ich podróży stało się Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

 5. 19:02, 18-06-2021 Na ścianie wspinaczkowej

       18 czerwca 2021 roku uczniowie z klasy V wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Jezierzyc, gdzie w hali widowiskowo – sportowej próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Niektórzy z nich z sukcesem wspięli się na sam szczyt, nie zabrakło przy tym emocji i dobrej zabawy. Gratulujemy odwagi.

 6. 21:38, 11-06-2021 Wyróżnienie dla najmłodszych wokalistek

            Nasze najmłodsze śpiewające dziewczynki "Mini Nutki" odebrały dziś nagrody i dyplomy za wyróżnienie, które zdobyły w Miejsko - Gminnym Konkursie Piosenki Marynistycznej "Wśród Morskich Fal".

 7. 09:41, 04-06-2021 Konkurs " Miejsce na nowo odkryte"

  Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów, nasza szkoła zorganizowała konkurs na fotoreportaż o zasięgu powiatowym, nad którym patronat objęła pani wójt Gminy Ustka, Anna Sobczuk - Jodłowska. Prace konkursowe zostały ocenione przez profesjonalne jury z Domu Kultury w Ustce. 

 8. 11:04, 01-06-2021 Miłe wieści z "Ronda"

       Karina Grabowska świetnie spisała się podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej, który odbył się w „Teatrze Rondo” w Słupsku. Nasza recytatorka  za przejmującą interpretację
  utworów Wisławy Szymborskiej oraz Anny Kamieńskiej otrzymała wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni z naszej mistrzyni słowa.
   

 9. 10:50, 01-06-2021 Narodowy Spis Powszechny

  Przypominamy, że od 1 kwietnia 2021 roku Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą. Obowiązkową metodą jest samospis internetowy.   

 10. 21:29, 27-05-2021 Egzaminacyjny maraton już za nami

       W dniach 25-27 maja 2021r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminów ósmoklasisty, które obejmowały wiadomości i umiejętności określone ‎w wymaganiach egzaminacyjnych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Przygotowania do nich w tym roku były wyjątkowo trudne, ponieważ przebiegały w formie nauki zdalnej.